Honosný kávový servis ve sluneční žluti, Míšeň
Porcelán glazovaný, štafírovaný zlatem, žlutý fond, pestrá malba květin. Servis sestává z kávové konvice (výška 27 cm s víkem), cukřenka s víkem (výška 11,5 cm), konvička na smetanu (výška 12 cm), 6 šálků (výška 10 cm), 6 podšálků (průměr 16 cm), 6 talířků (průměr 19,3 cm), podnos (průměr 30 cm). Zn...
Sekáček z lovecké porcovací soupravy
Těžká čepel s jedním otvorem a prohnutým hřbetem je opatřena značkou výrobce a zdobena leptaným rostlinným a loveckým dekorem s kancem na jedné straně a jelenem a straně opačné. Mosazná záštita s plastickým loveckým psem na jedné straně, dřevěná rukojeť bohatě vyřezávaná s motivem zápasu lva s lovec...
Husarská čáka regimentů 1, 7, 10 a 11
Tělo kompletně stabilní, potažené zeleným filcem. Kožený kšilt a zadní kožený kryt pevného tvaru s lehkou krakeláží. Okrajové šňůry a zlatá porta, zlacený dvouhlavý orel (poškozený). Rakousko kolem 1850. Kokarda schází. Stav 2
Barokní podlahové hodiny
Dvoudílná skříň hodin z měkkého dřeva dýhovaná ořechem a vykládaná různými druhy dřev, bombírovaný podstavec, štíhlá jednodveřová skříň, odnímatelná schránka hodinového stroje s tordovanými sloupky po stranách, dvířka jsou prosklená. Horní část hodinové skříně je zakončena profilovanou lunetou. Čelo...
Důstojnická vycházková hůl
Tvrdé dřevo, rukojeť s vyřezávanou hlavou důstojníka, dekorovaná Železným křížem. Manžeta s monogramem "SW" a s číslem pluku "71". Kovová špice je označena nápisem "GALIZIEN-ISONZO/1914-1917". Německo kolem 1918, délka 91.5 cm. Stav 2+
Pětidílná stříbrná holičská souprava v kazetě, František Bibus
Stříbro, ryzost 800/1000. Souprava sestává ze tří kartáčů, hřebene a zrcadla, všechny části jsou puncované československými puncovními značkami pro ryzost 800/1000 z let 1929 - 1942 a mistrovskou značko "FB" (František Bibus). Morava, Moravská Třebová, František Bibus 1929 - 1940, hmotnost sříbra 40...
Kulatý šicí stolek, biedermeier
Korpus z měkkého dřeva dýhovaný kořenicí, lineární intarzie, částečně ebonizovaný. Kulatá deska a lub stolu spočívají na třech esovitě prohnutých nohách, jedna zásuvka. Rakousko kolem 1830, výška 72 cm, průměr desky 45 cm. Restaurovaný. Stav 2
Perkusní revolver Devisme model 1854
Výrobní číslo 1640. Drážkovaná hněděná hlaveň v zadní části oktagonální, dále cylindrická značená "Devisme a Paris". Rám značený na několika místech stejně jako šestikomorový válec monogramem "DV" pod korunkou. Na válci belgická zkušební značka. Rukojeť z ořechového dřeva opatřena rybinou a vyražený...
Párová nástěnná benátská zrcadla
Broušené a hutně tvarované sklo, dřevo. Zrcadla esovitého tvaru s hutně tvarovanými dekorativními prvky a broušeným dekorem, fixováno na dřevěné desce. Itálie, 1. pol. 19. století, výška 85 cm. Stav 2+
Cestovní šicí a psací kazeta zdobená technikou eglomise
Korpus z černě lakovaného měkkého dřeva, výplně ve víku a stěny zdobené technikou eglomise. Patrně Čechy, 1. pol. 18. století, rozměry 28 x 15 x 26 cm. Několik skel poškozeno. Stav 3
Dívka s chrtem, Friedrich Gornik
Bronz tmavě patinovaný, sousoší sedící dívky a chrta. Signováno a datováno na plintě "Gornik 1919". Friedrich Gornik (1877 Prävali - 1943 Vídeň). Rakousko 1919, délka 33 cm. Nízký obdélný sokl z leštěného onyxu. Stav 2
Kord dvorský
Čepel přímá, dvousečná, čočkovitého průřezu, se středovým hrotem. Oboustranně leptaný florální ornament a erb knížecí rodiny Kinských. Souprava mosazná se zbytky zlacení, zaštitný list, rukojeť i hlavice shodně zdobeny plastickým rokajovým dekorem. Habsburská monarchie, Království České kolem 1750, ...