Londýnský revolver, Edward London
Výrobní číslo 15, ráže .442 RF. Hlaveň cylindrická, drážkovaná (5 drážek), s mířidly, délka 6". Na rámu značen výrobcem "LONDON, LONDON WALL, LONDON". Hlaveň pevně spojena s rámem. Hladký šestikomorový válec s birminghamskými zkušebními značkami. Kovové části modřené (modření zachováno z 80%), vysoc...
Colt New Police (Cop & Thug)
Výrobní číslo 21895, délka hlavně 4,5 palce, na hlavni je obvyklá signatura "COLT´S PT. F.A. MFG. Co." nad "HARTFORD, CT. U.S.A.”. Původní modření poněkud otřelé, střenky z tvrzené pryže s motivem "policajt a gangster". Na spodní straně hlavně a rámu zkušební značka "BNP" pod korunkou. Spojené státy...
Dvourohý klobouk pro rakouské úředníky vz. 1889
Dvourohý klobouk z černého vlněného plyše, lemovaný černou hedvábnou rypsovou stuhou, kokardy v rozích klobouku a pás uprostřed ze zlatého dracounu. Bílá hedvábná podšívka, na které je vytištěno jméno výrobce: "Hugo Anger, K. u H Hof-Lieferant. Prag". V původním kartonu. Rakousko kolem 1900, výška 1...
Zvoncový rapír, Valencie
Štíhlá, přímá, dvousečná čepel, v horní části s oboustranným výbrusem. Ve výbrusu obtížně čitelná signatura "SABINI? VALENCIA". Souprava železná, hladký, polokulovitý zvoncový koš s ovalením na okraji. Prolamovaný vnitřní záštitný list (guardapolvo). Prutový oblouk koše přechází v přímou šestihranno...
12 stříbrných polévkových lžic
Stříbro, ryzost 800/1000. Vídeňská puncovní značka 1872 - 1922, mistrovská značka "GS" a "GK". Vídeň, konec 19. století, hmotnost 815 g, délka 22 cm. Z majetku rodiny Kokoschkových. Stav 2
Pár křesadlových kapesních pistolí
Hlavně mosazné, válcové, s hladkým vývrtem, ráže 11 mm. Křesadlové zámky se středovým kohoutem a posuvnou pojistkou, pouzdra zámků značeny jménem puškaře "W FERRY/ A PARIS". Zespodu na hlavni raženo "1793". Dřevěná rukojeť zdrsněna rybinou. Paříž, kolem 1800, délka 19 cm. Popis Mgr. Jan Šach, Vojens...
Párová nástěnná benátská zrcadla
Broušené a hutně tvarované sklo, dřevo. Zrcadla esovitého tvaru s hutně tvarovanými dekorativními prvky a broušeným dekorem, fixováno na dřevěné desce. Itálie, 1. pol. 19. století, výška 85 cm. Stav 2+
Žánrová scéna, Gerrit van Honthorst (následovník)
Olej na plátně, rentoaláž, nesignováno, patrně Holandsko, 17. století, rozměry 66 x 50 cm, rámováno. Stav 2
Arabský žebrák s opičkou, vídeňský bronz
Patinovaný bronz polychromovaný za studena, návrh Franz Xavier Bergmann (1861 Vídeň - 1936 Vídeň). Vídeň kolem 1920, výška 9,5 cm. Stav 2
Barokní (staroněmecké) skříňkové hodiny, Brno
Hnědé hodinové pouzdro, ze čtyř stran prosklené, mosazné držadlo na vrcholu hodin, v rozích mosazné špice. Mosazný lunetový ciferník, v lunetě pomocné prstencové postříbřené indikátory bití a medailon se signaturou "Johan Lukavezky in Brünn", kuhový hlavní postříbřený ciferník s římskými a arabskými...
Zlatý secesní náhrdelník
Zlato, ryzost 580/1000, přívěsek osazený almandiny a leukosafiry. Praha kolem 1900, délka řetízku 40 cm, délka přívěsku 6,5 cm, hmotnost 7,52 g. Stav 2
Vzácný přechodový perkusní revolver, Toussaint Lhoist
Nesignovaný, bez výrobního čísla. Osmihranná hlaveň, ráže 8,5 mm, na válci belgická zkušební značka, rám zdobený rostlinným ornamentem. Střenky z ořechového dřeva. Belgie kolem 1840, délka 24 cm. T.J. Lhoist, Lutych, připomínán v letech 1851-1873 Stav 2+