Obraz mladého muže s kloboukem, Jan Kupecký (následovník)
Olej na plátně, nesignován, na rámu označen štítkem "Johann Kupeczky 1667 - 1740". Patrně Čechy, počátek 19. století, rozměry 51 x 58 cm, rámováno. Stav 2
Letní krajina s rybníkem, Josef Multrus
Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole "MULTRUS29". Multrus Josef (1898 Praha – 1957 Praha). Čechy 1929, rozměry 76 x 68 cm, rámováno. Stav 2
Bronzová soška stojícího důstojníka, Charles Anfrie
Patinovaný bronz. Plastika stojícího důstojníka v dolmanu s čákou, nesignováno. Charles Anfrie (1833 - 1905) činný v Paříži. Francie kolem 1890, výška 37 cm. Stav 2
Lustr, biedermeier
Mosazný plech ražený, letovaný a v ohni zlacený. Sklo. Tělo lustru z mléčného skla, šest prohnutých ramének. S korunou je tělo spojeno třemi článkovými řetězy. Elektirfikace. Čechy kolem 1830 - 1840, výška 80 cm. Poškozený, vyžaduje opravu. Z pozůstalosti po sestře Elišky Krásnohorské. Stav 3+ ...
Zátiší s jablky, Horst Kühnel
Olej na kartonu, signováno monogramem "HK" vpravo nahoře a vzadu tužkou (H Kühnrl). Kühnel Horst (*1914 Annaberg v Krušných Horách - †1991 Prien). Grafik a malíř, člen spolku Metzner-Bund. Sudety kolem 1920, rozměry 51 × 45 cm. Rámováno. Stav 2
Stojící bohyně Omfalé se lví kůží
Bronz se zbytky zlacení, soustružený podstavec. Patrně Itálie, 17. století, výška (bez postavce) 14,5 cm. Poškozeno červotočem, malé části chybí. Stav 2-
Palaš pro důstojníky jezdectva
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem, falešným ostřím a středovým hrotem. Na hřbetu značena "Pottenstein". Po obou stranách rytina rakouského orla. Rukojeť dřevěná, potažená kůží. Souprava mosazná.Prutový oblouk koše se dvěma úponky, přímá křížová záštita. Pochva kožená, kování m...
Šestiranná perkusní pepřenka Allen & Wheelock
Dvojčinná perkusní pepřenka s vodorovným kohoutem a svazkem šesti drážkovaných hlavní, ráže 8,5 mm. Na kohoutu značena "PATENTED/APRIL 16. 1845", na hlavňovém svazku "ALLEN & WHEELOCK/WORCESTER/APRIL 16". Střenky rukojeti z hladkého dřeva. Spojené státy americké, kolem 1850, délka 19 cm. Popis: Mgr....
Mumei sue koto katate uči katana
Mumei sue koto katate uči katana, atrib.Mino-den, 16.století).hon zukuri, iori mune , čú kissaki, ko gunome midare s hatataki,kinsudži, jó, parciálně ucuri, itame hada, Higo zógan tecu dži fuči kašira, železná marubori cuba s námětem itomaki, šakudó mekki menuki s motivem takaramono. Japonsko, 17. ...
Těžká terčovnice, Johannes Philipp Eich
Těžká oktagonální hlaveň, drážkovaná, ráže 15,5 mm. Značena "J. Eich a Homburg". Francouzský křesadlový zámek umístěn na levé straně. Celopažbená, pažba ze dřeva zdobena jednoduchou řezbou. Kování mosazné, dřevěný nabiják. Německo, polovina 18. století, délka 137 cm. Johannes Philipp Eich 1700? - 17...
Šestiranná perkusní pepřenka, Ipswich
Dvojčinná perkusní pepřenka s vodorovným kohoutem a svazkem šesti hlavní, ráže 7,5 mm. Na rámu značena "D. JAYXE(?) IPSWICH". Střenky rukojeti z hladkého dřeva. Anglie, kolem 1840, délka 17,2 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2
Revolver systému Webley v kazetě s příslušenstvím
Hlaveň oktagonální, délka 5 3/4 palce, ráže .45. seshora značena "SHAW & SON WORKSOP". Hladký šestikomorový válec, jednotlivé komory číslovány 1-6, otevřený železný rám. Kovové části modřeny a zdobeny rytým listovým ornamentem. Rukojeť střenková, střenky z ořechového dřeva zdrsněny rybinou. Uložen v...