Francouzský kyrys pro mužstvo
Těžký přední plech dole značený "Mre. Imp.ale de Chat. Mai 1865" a "1ere Caille 1ere Largeur No. 347". Futrování chybí. Francie, 2. pol. 19. století, výška 50 cm. Stav 2
Náhrdelník a prstýnek
Bílé zlato, ryzost 585/1000, chalcedon barvený na chrysopras, syntetické čiré kameny. Označeno puncovní značkou zavedenou po roce 1992. Česko po roce 1992, hmotnost 5,22 g velikost prstenu 17, délka náhrdelníku 45 cm. Stav 1
Kord se železnou garniturou
Čepel přímá, dvousečná, v horní čtvrtině s oboustranným výbrusem. Ve výbrusu rytý nápisy "DEI REI" a "SPADARO". Rukojeť dřevěná, spirálovitě kanelovaná. Souprava železná. Hlavice kulovitá s nýtem, prutový oblouk koše, souměrný dvouledvinový záštitný list. Španělsko, 1. polovina 18. století, délka 10...
Lovecký tesák z panství knížete Kinského
Čepel přímá, jednosečná, u hrotu broušena oboustranně, s oboustranným širokým výbrusem. Litý jílec, rukojeť z parohu. Vnější záštitná mušle se stylizovaným písmenem K pod knížecí korunou. Pochva kožená, kování železné. Po stranách horního kování závěsné háky, kožené závěsné řemeny. Na vnější straně ...
Stříbrná cukřenka
Stříbro, 935/1000, švédská importní puncovní značka. Patrně Německo, 19. století, výška 12 cm, hmotnost 468,8 g. Stav 2
Granátový náramek
Tombak. Třířadý náramek osazený českými granáty, pantový uzávěr. Čechy, konec 19. století, ovál o rozměrech 6,5 × 5,8 cm. Stav 2
Cestovní psací skříňka
Tvrdé dřevo dýhované palisandrem a vykládané kostí, perletí a mosazí. Pravoúhlý tvar se šikmým víkem, které po otevření tvoří společně s korpusem sešikmenou psací plochu vyloženou červenou kůží. Pod odklápěcími deskami této plochy se nachází úložné prostory pro kalamář a psací pera. Výklopná postran...
Rapír, Sebastien Renantez (Hernantez, Fernandez)
Čepel přímá, dvousečná, v horní čtvrtině oboustranný středový výbrus. Ve výbrusu signatura "SEBASTIEN / RENANTES". Rukojeť dřevěná, ovinutá stáčeným železným drátkem. Souprava železná. Zploštělá cibulovitá hlavice s nýtem, přímá záštita, perforovaná záštitná miska. Španělsko, 17. století, délka 114,...
Barokní měšťanský vitrínový nástavec
Dvoudveřový vitrínový nástavec z masivního dubu vykládaný švestkou, ořechem a javorem. Patrně Čechy, konec 18. století, rozměry 110 x 130 x 38 cm. Stav 2
Apokalypsa války, Jan Bauch
Kvaš na papíru, signováno a datováno vlevo nahoře "Jan Bauch 1925". Bauch Jan (*1898 Praha - †1995 Praha), Praha 1952, rozměry 27 x 31 cm, paspartovno, zaskleno. Stav 2
Porcovací nůž
Čepel přímá, jednosečná, se středovým hrotem a stylizovaným rostlinným dekorem. Mosazná, reliéfně zdobená rukojeť. Patrně Německo, 18. století, délka 48 cm. Stav 2
Šest polévkových lžic
Sterlingové stříbro (ryzost 925/1000), monogram majitele "ET", mistrovská značka "IC" (James Crawford, mistrem od 1768), Newcastle, 1808/1809 a 1812/1813, hmotnost 398,12 g, délka 22,5 cm. Spolu jedna poškozená shodná lžíce o hmotnosti 65,23 g. Stav 2