Dámský prsten s diamantovými routami
Žluté zlato, ryzost 580/1000. Hlava prstenu ve tvaru květu je osazena osmi diamantovými rozetami. Obroučka s rytým květinovým dekorem. Vídeň kolem 1900, hmotnost 4,77 g, velikost prstenu 19. Stav 2
Konvice na omývání rukou aftaba
Měď se zbytky stříbření. Konvice na omývání rukou aftaba, bohatě rytá, s náměty úponků, zajíců, kaligrafických nápisů etc. Persie, patrně 17. století, výška 38,5 cm. Stav 2
Hamburg, Oskar Kokoschka
Soubor pěti (4 + 1) serigrafií Hamburku, míšeňská edice. Limitované vydání 400 číslovaných výtisků. Tento výtis nenese žádné číslo, pouze označení "T". Vydáno v únoru 1975, rozměry 50,5 x 40,5 cm (serigrafie 32 x 24 cm). Stav 2
Konvička z Yixingské polokameniny
Yixingská polokamenina, konvička na třech nožkách, výlevka v podobě dračí hlavy, na víčku plastický lev. Značeno yixing cch´-ša (yisxingská červená hlína), Čína, 1. pol. 20. století, výška 9 cm. Stav 2
Božstvo bohatství Kubéra (Shambala)
Bronz zlacený za horka. Kubera sedící na dvojitém lotosovém trůnu, v levé ruce hranostaj. Původní uzavřený podstavec s dvojitou vadžrou. Mongolsko 19. století, výška 17 cm. Stav 2
Kamenná hlava Buddhy v Khmérském stylu
Pískovec. Jihovýchodní Asie, snad Thajsko, ve Khmérském stylu, počátek 20.století, výška 24 cm bez podstavce. Stav 2
Čtyřlaločná dóza s destičkou nefritu
Oboustranné cloisonné, uvnitř modrý základ s motivy stylizovaných lotosů a úponků, na vnější straně jednotlivé předměty na hnědém podkladu. Ve víku vložena nefritová destička se znaky: dvojité štěstí a netopýr. Čína, 18./19. století, rozměry 20 x 20 cm, výška 11 cm. Stav 2+...
Obřadní miska ve tvaru lebky (kapala)
Zlacená tepaná a prolamovaná měď. Nádobka na schodovitém semiálunárním podstavci s víčkem ukončeným vadžrou. Lámaistická oblast, Čína/Mongolsko 18. století, výška 17 cm. Stav 2
Meč jezdecký
Čepel přímá, dvousečná, v horní čtvrtině s oboustranným výbrusem a leptanou výzdobou rozvilin, pasovského vlka a nápisu "Petrus Durez(?)". Rukojeť dřevěná, potažená kůží. Souprava železná. Hlavice vejčitá s knoflíkem, prutový koš s úponkem, souměrný perforovaný záštitný list, a vnitřní straně s palc...
Moukhala - puška s kabylským zámkem
Hlaveň válcová, nad komorou oktagonální, s hladkým vývrtem, ráže 16 mm. Charakteristický kabylský křesadlový zámek. Celopažbená, kombinovaná pažba z ořechového dřeva, dvou železných pásků a šestnácti stříbrných, niellem zdobených pásků. Hlaviště pažby bohatě zdobeno imitací ozdobných hřebíčků, plátk...
Model komody, biedermeier
Pravoúhlý korpus spočívající na kónických nožkách. Tři zásuvky. Měkké dřevo dýhované tisem, černěné části. Patrně Rakousko kolem 1830, rozměry 24,5 x 17,5 x 13,5 cm. Původni stav, nerestaurováno. Stav 2
Samurajská zbroj tósei gusoku
Samurajská zbroj tósei gusoku s přilbou sudži bači kabutó s rodovými znaky klanu Ii na fukigaeši, obličejovou maskou men no šita bó, kyrisem kebiki dó se sánskrtskými znaky bondži, pancéřovými rukávy Šino kote, nárameníky sode se sánskrtskými znaky bondži, haidate, Šino suneate, s původní bednou jor...