Čtyřlaločná dóza s destičkou nefritu
Oboustranné cloisonné, uvnitř modrý základ s motivy stylizovaných lotosů a úponků, na vnější straně jednotlivé předměty na hnědém podkladu. Ve víku vložena nefritová destička se znaky: dvojité štěstí a netopýr. Čína, 18./19. století, rozměry 20 x 20 cm, výška 11 cm. Stav 2+...
Dvoudenní námořní chronometr s pouzdrem, Andrew Christie
Prosklená magahonová schránka. Mosazné hodinové pouzdro upevněno na kardanových závěsech. Stříbrný civerník s římskými číslicemi s adresou výrobce "ANDREW CHRISTIE 34 Robertson Street GLASGOW". Vteřinová ručka u č. VI, ukazatel délky chodu u č. XII. Původní klíček k natahování. Skotsko, počátek 20. ...
Konvice, Míšeň
Porcelán, malovaný pestrými barvami a zlatem na glazuře. Konvice empírového tvaru s vyvýšeným uchem, oboustranně figurální přístavní scény malované podle J. Höroldta. Na dně podglazurní modrá míšeňská značka s tečkou mezi záštitami mečů, jednou přerušena rýhou, vtlačovaná čísla. Míšeň, počátek 19. s...
Skupinová plastika Radost z tance (Tanzlust), Rosenthal
Porcelán pestře malovaný. Tři tanečnice v krinolínách na schodovitém oválném podstavci, patrně sestry Greta, Elsa a Berta Wiesenthalovy při výuce nového tanečního stylu. Signováno Claire Volkhardt. Zespoda značeno zelenou tištěnou značkou. Rosenthal, Kunstabteilung Selb kolem 1915, návrh Cläre Volkh...
Pár obrazů s loveckou tématikou, Anton Ignaz von Hamilton (připsáno)
Olej na dřevě, psi a ptáci po lovu, zbytky signatury vpravo dole "HAMILTON". Hamilton, Anton Ignaz von (* 1696 Vídeň - † 1770 Hubertusburg). Patrně Rakousko, 18. století, rozměry 36,5 x 33 cm. Rámováno. Stav 2
Wakizaši v handači koširae
Mumei sue koto wakizaši v handači koširae, hi zukuri, nioideki komidare hamon, nagamaru železná cuba s motivem ptáčka na slivoni, stříbrné demenuki ve tvaru náhrobní stély sotoba. Délka čepele 43,2 cm. Stav 2
Koto wakizaši, Heiandžó Nobukuni
Koto wakizaši signováno Nobukuni (Heiandžó Nobukuni), Jamaširo-den , šóbu zukuri, nioi deki, suguha hamon, ó mokume/masame hada, výrazné ucuri. Japonsko střední období Muromači, 15. století, délka čepele 39 cm. Stav 2
Ženská postava z lamaistického pantheonu, snad Durga
Zlacený bronz, polychromie, Durga v hrozivé podobě stojící na démonu, v pozadí plamenná aura, Nepál, 19. století, výška 19,3 cm. Stav 2
Řezba v perleti
Řezba v perleti s námětem nesmrtelného sennina Čókaróa, vypouštějícího z kouzelné tykve koníka, reverzní strana prolakovaná zlatým lakem, Japonsko, 18./19. století, délka 9,2 cm. Pošk. Stav 2-
Dóza na kosmetiku
Tvrdá kamenina, trojbarevná glazura san cchaj. Čína, dynastie Tchang (618–907), průměr 10 cm. Stará oprava. Stav 2-
Revolver, Dieu Donne Levaux
Revolver systému SA/DA, výrobní číslo 5954. Hlaveň oktagonální, sklopná, ráže 8 mm, délka 88 mm. Na levé straně značena výrobcem "D. D. LEVAUX BTE". Hladký šestikomorový válec, nad kohoutem páčka k uvolnění rámu, sklopná spoušť. Hladké střenky z ebenového dřeva. Lutych, kolem 1880, délka 18,5 cm. P...
Letní krajina s rybníkem, Josef Multrus
Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole "MULTRUS29". Multrus Josef (1898 Praha – 1957 Praha). Čechy 1929, rozměry 76 x 68 cm, rámováno. Stav 2