Vyřezávaný zrcadlový rám v rokokovm stylu
Bohatě řezaný rám z lipové dřeva s motivem volut, rokají a akantových listů, částečně zlaceno plátkovým zlatem. Střední Evropa, 1. polovině 19. století, rozměry 120 x 84 cm. Stav 2
Čtyři židle
Židle s květinovou marketérií dýhované ořechovou kořenicí. Židle jsou vykládány květinovou intarzií, solidní centrální část bohatě vyřezávaná květinami a listy. Tělo židle spočívá na esovitě prohnutých frontálních nožkách vycházejících z vyřezávaného spáru držícího kouli. Holandsko kolem 1790, výška...
Váza sang de boef
Monochromní červená glazura barvy bíčí krve, značka Jung-čeng složená ze čtyř znaků (1723-36). Čína kolem roku 1800 nebo starší, výška 37 cm. Posoudila PhDr. Zlata Černá, bývalá kurátorka čínského umění Náprstkova muzea v Praze. Stav 2+
Šatová ozdoba (Heftel)
Nošena v Transylvánii jako šatová spona. Zlacené stříbro, bílý a zelený smalt, osazeno červenými imitacemi kamenů a tyrkysy, montáž na zadní straně. Obtížně čitelná značka, patrně Johannes (Hans) Igell I., (1581-1614). Transylvánie kolem 1600, průměr 13,7 cm. Stav 2+
Stolní hodiny s anulárním ciferníkem
Bronzové hodinové pozdro v podobě majáku spočívá na hexagonální základně. Na přední i zadní straně hodin oválně smaltované destičky v oválných kartuších s malbou poprsí ženy s mořským pobřežím v pozadí (vlasová prasklina). Prosklený průhled na setrvačku pod anulárním ciferníkem. Na vrcholu hodin bro...
Státní znak Rakouského Nizozemska
Tempera na dřevě. Habsburský dvouhlavý orel, uprostřed štít jehož tři pole reprezentují zleva doprava Rakousko, Lotrinsko a Burgundsko. Nápis dole: "BUREAU DES DOMAINES DE SA MAJESTE EMPEREUR ET ROY". Nizozemsko, 18. století, rozměry 41 x 55 cm. Místy odřený. Stav 2
Konvice na kávu (Kranenkanne)
Mosaz se zbytky zlacení, uvnitř cínovaná. Baňaté tělo konvice s kohoutem několikrát profilováno uprostřed a u ústí. Spočívá na třech nohách ve tvaru písmene S se stylizovanými tlapami. Držadla komponovaná ze tří volut jsou v horní části dekorovaná humanoidními hlavami (chiméry?). Kupolovité víčko s ...
Miniaturní komoda - kamenina
Hnědě glazovaný světlý střep se zeleným a bílým dekorem. Šperkovnice v podobě barokní komody s devíti funkčními zásuvkami. Patrně Německo, 18./19. století, rozměry 22,5 x 20 x 16 cm. Na okrajích několikrát odražená. Stav 2
Barokní stolek
Ořech a měkké dřevo dýhované ořechem, prohnuté nohy zakončené kopýtky z ořechového dřeva, deska vkládaná šachovnicovou intarzií s použitím kořenice, javoru a švestky. Patrně Rakousko, 18. století nebo 1. polovina 19. století, rozměry 94 x 68 x 76 cm. Stav 2+
Truhla renesanční (cassone)
Ztmavlé ořechové dřevo, frontální část bohatě dekorovaná figurálním a ornamentálním reliéfem. Itálie kolem 1600, rozměry 167 x 56 x 52 cm. Známky stáří a používání, četné pozdější doplňky. Stav 2
Palaš vzor 1799 pro mužstvo dragounů
Oboustranně broušená čepel čočkovitého průřezu. Jílec s typickým košem se zbytky zlacení je značený "Ano 99". Kůží potažená dřevěná rukojeť je ovinutá mosazným drátkem. Plastická hlavice v podobě lví hlavy. Dřevěná pochva je potažená kůží a opatřena mosazným kováním. Rusko, 1799, délka 103 cm. St...
Pistole s postranním kohoutem na třaskavé pilulky, Carl Daniel Tanner, Hannover
Sériové číslo 273. Cylindrická modřená hlaveň ráže 7 mm je opatřena čtyřmi drážkami. Hledí pevné, muška posuvná v rybině. Komora s otočným nabíjecím uzávěrem s páčkou válcového tvaru a s dutinkou uprostřed. Ta je na jedné straně větší pro vložení kule a menší na straně druhé pro pilulku třaskavé sm...