Přívěsek s pramínkem vlasů
Červená slitina zlata, podzákonná ryzost 260/1000, sklo. Medailonový přívěsek oboustranně prosklený, za sklem jsou uloženy pramínky vlasů stočené do věnce jako "pars pro toto". Přední skleněný terčík je malovaný květinovým dekorem, uvnitř nahoře jsou zlaté větvičky s rytými lístky a pestře malovaná ...
Párové secesní stolní lampy se slony
Pár stolních lamp, barevný kov, patinovaný, štíhlé dříky, skleněná stínítka. Patrně Německo, výška 39 cm. Lehce poškozené. Stav 2-
Chlapecká kuše
Ocelové lučiště kotvené konopným provazem, původní provazcová konopná tětiva, štíhlá lehce prohnutá socha, v přední části kostěné vodítko šipky. Klapkový zámek, spoušť a lučík z oceli. Vpředu ocelový napínací třmen. Německo kolem 1800, délka 52 cm. Stav 2
Krotitel Hadů, Otakar Číla
Olej na papíře, signováno a datováno vpravo dole "O Číla 1920". Číla Otakar (1894 Nová Paka – 1977 Nová Paka). Indie, 1920, rozměry 33 x 34 cm, rámováno, zaskleno. Stav 2
Provinční barokní skříň
Masivní, na dvě části rozkládací a uprostřed klíny spojený korpus z dubového dřeva, odnímatelná horní římsa, skosené přední hrany. Rámečková a pásková intarsie z cenného dřeva, dveře s výplněmi a ptáčkovou intarsií. Původní zámek a klíč. Patrně Čechy, 18. století, rozměry 170 × 200 × 65 cm. Lehce po...
Velká mísa
Glazovaný porcelán, stěna jemně dekorovaná motýli a květinami v barvách palety "Famille Rose". Čína kolem 1750, průměr 39 cm. Dvě dlouhé praskliny. Stav 3
Pár obrazů, Dětské lásky, Johann Conrad Seekatz (připsáno)
Olej na plátně, nesignováno, na rámu značeno "J. C. Seekatz". Johann Conrad Seekatz (1719 Grünstadt – 1768 Darmstadt). Německo, 18. století, rozměry 17,5 x 23 cm. Rámováno. Stav 2
Zimní krajina s povozem taženým koňmi, Josef Wolfram
Olej na plátně, vlevo dole signováno monogramem "J.Wf.". Joseph Wolfram byl činný ve Vídni. Rakousko, 2. polovina 19. století, rozměry 18 x 24 cm, rámováno. Stav 2
Čtyřhlavňová pepřenka, Alphonse Caron
V otočném svazku čtyři drážkované hlavně, délka 6,3 cm, ráže 10 mm. Jednotlivé hlavně jsou číslovány. Pistole opatřena dvojčinným perkusním mechanismem, spodní kohout s prstencovou spouští a s pojistkou. Kovové části zdobeny rytým listovým ornamentem. Kanelovaná rukojeť se střenkami z ebenového dřev...
Palaš pro příslušníky těžké jízdy vzor 1798
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem a středovým hrotem. Na hřbetě značena výrobcem "Fischer". Rukojeť dřevěná, potažená kůží a ovinutá stáčeným mosazným drátkem. Garnitura železná. Jednoduchý páskový koš rozšiřující se v souměrný záštitný list se šesti kruhovými otvory a dvěma v...
Husarská šavle vz. 1777 (Sabre de Hussard AN IV)
Široká, lehce zakřivená čepel s oboustranným výbrusem a hřbetním hrotem, dvojostrá v blízkosti hrotu. Jílec mosazný, zlacený (zlacení otřelé), oblouk koše s raženou značkou, rukojeť dřevěná, ovinutá lněným provázkem se zbytky koženého potahu. Dřevěná pochva se zlaceným mosazným kováním a dvěma volný...
Železná dělová hlaveň
Könická okragonální železná hlaveň ráže 6,0 cm s hladkým vývrtem. Zátravka na horní ploše hlavně. Patrně Německo nebo Rakousko, délka 68 cm. Stav 2