Váza s kapkovitými nálepy
Čiré sklo podjímané oranžově hnědým opálovým. Tři nálepy kapkovitého tvaru ze zeleného skla. Třikrát projímaný horní okraj. Matně irizovaná. Čechy, Johann Lötz, vdova, Klášterský Mlýn kolem 1900, výška 28 cm. Stav 2
Velký talíř s figurální malbou
Velký "red shop" talíř, malba železitou červení a zelenými emaily na polevě s motivem učenců ve studovně. Dynastie Ming, éra Ťia-ťing (1521-1567), čtyřznaková signatura na dně "zhotovil Cchen Wen-pien cao". Čína po roce 1550, průměr 30,5 cm. Vlasová prasklina na okraji a odražený. Stav 2-...
Horská krajina s řekou a figurální stafáží, Wilhelm Theodor Nocken
Olej na plátně, signováno vpravo dole "Th. Nocken", Wilhelm Theodor Nocken (*1830 Düsseldorf - †1905 Düsseldorf), rozměry 100 x 70 cm, rámováno. Stav 2
Samurajský kyris kebiki dó s přilbou kabutó
Samurajský kyris kebiki dó s přilbou Etčú bači zunari kabutó s černým lakem kawari nuri, s kruhovým klenotem maedate. Japonsko, období Edo (1603- 1868). Stav 2
Puška vojenská Winchester vzor 1866
Opakovačka s odsuvným závěrem ovládaným lučíkem, výrobní číslo 99771. Hlaveň válcová, drážkovaná, délka 27 palců, ráže .44. Seshora značena "WINCHESTER REPEATING ARMS NEW HAVEN CT KING´S-IMPROVED-PATENT-MARCH 29. 1866.OCTOBER.16.1860". Pod hlavní eodnímatelný trubicový zásobník na 16 nábojů. Polopaž...
Kord
Čepel přímá, dvousečná, s oboustranným středovým žebrem. Rukojeť dřevěná, ovinutá splétaným železným drátkem. Souprava železná. Hlavice zdobena reliéfem akantů. Řezbou zdobený prutový koš přechází v přímou záštitu zakončenou ozdobnou makovičkou. Záštitná miska zdobena řezbou rostlinných ornamentů a ...
Letní krajina s rybníkem, Josef Multrus
Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole "MULTRUS29". Multrus Josef (1898 Praha – 1957 Praha). Čechy 1929, rozměry 76 x 68 cm, rámováno. Stav 2
Katana, gendaitó od Kanemičiho
Katana signovaná Nóšú džú Kanemiči 濃州関住兼道作 a datovaná "devatenáctý rok éry Šówa,(t.j. 1944), dne šestého měsíce, (t.j. června)"昭和十九年六月日. Délka čepele 63,5 cm. Platnéřská železná kaččúši cuba s motivem klobouků kasa v technice prolamování kage sukaši. Aktivní suguha hamon, koitame hada. Mečíř Kane...
Reformátor Congkhapa
Bronz jemně cizelovaný s rytými detaily a se zbytky zlacení. Congkhapa (1357-1417) sedící v lotosové pozici na dvojitém lotosovém trůnu, ruce v pozici Dharmachakra Mudra zároveň drží snítku lotosu. Mongosko nebo Čína, 19. století, výška 11,5 cm. Poškozený. Stav 2-
Nádoba v podobě fénixe
Cloisonne, nádoba v podobě fénixe nesoucího nádobu s jedním uchem, dekor úponků a stylizovaného lotosu, Čína, 19./20. století, výška 23,5 cm. Stav 1
Kord
Čepel přímá, dvousečná, s oboustranným středovým žebrem, v horní části čočkovitého průřezu s výbrusy. V horní třetině oboustranně zdobena leptem (setřeno) se zbytky nápisu. Rukojeť dřevěná, ovinutá stáčenými a splétanými železnými drátky. Souprava železná. Kulovitá hlavice s nýtem, prutový oblouk ko...
Revolver vzor 1870 (civilní), Charles-Francois Galand
Výrobní číslo 4557. Hlaveň válcová, drážkovaná, po celé délce se středovým žebrem s rytým nápisem "MURCOTT 68 HAYMARKET LONDON". Na levé straně značka výrobce "C.F.G." pod korunou (Galand Paris). Střenky z ořechového dřeva zdrsněny rybinou, závěsný kroužek schází. Fracie, 1870-1880, délka 20,5 cm. D...