ID : 3259

Vzduchovka - šípovka, Rochus Wastl

Popis: Jednoranová celopažbená vzduchovka, nabíjená zezadu. Hlaveň oktagonální, ráže 7,5 mm, na horní plošce signována "Rochus Wastl in Wien". Stavitelné hledí a tunelová muška. Krytý zámek, spoušťový mechanismus opatřen napínáčkem. Pažba z ořechového dřeva, kování mosazné. Před lučíkem páka k uvolnění hlavně. V hlavišti pažby umístěn mechanismus zbraně, napínaný klíčem, nasazovaným na čtyřhran v pravé straně hlaviště. Nabiják celokovový, originální napínací klička. Zbraň uložena v originální pouzdru, vyloženým zeleným sametem. Vídeň, 18. století, délka 112 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2
Odhad: 2 800.00 (EUR)
Limit: 2 200.00 (EUR)
top nabídka2 200.00 (EUR)