porcelán
ID : 3037

Kulovnice s francouzským křesadlovým zámkem, Neireiter, Praha

Popis: Hlaveň oktagonální, ve střední části mírně zúžená, drážkovaná (7 drážek), ráže 14 mm. Zachováno původní brynýrování (částečně setřené). U ústí hlavně zlacený reliéf úponků, v zadní části hlaveň signována "NEIREITER A PRAG". Francouzský křesadlový zámek, zámková deska zdobena kvalitním rytým rostlinným ornamentem a stříbrem signována stejně jako hlaveň. Zbraň celopažbená, pažba z kvalitního ořechového dřeva zdobena řezaným ornamentem listů a rozvilin. Penálek, na krku pažby tulejka k upevnění dioptru. Hladké mosazné kování, spoušť s německým napínáčkem. Originální nabiják z velrybí kostice s mosazným pěchovákem a kulovitým vytěrákem. Praha, Čechy, kolem 1730, délka 117,5 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2
Odhad: 6 000.00 (EUR)
Limit: 4 500.00 (EUR)
Nabídnout vyvolávací cenu[4 500.00 (EUR)]