porcelán
ID : 3047

Šavle pro důstojníky námořnictva vzor 1850/71

Popis: Čepel zakřivená, jednosečná, s oblým hřbetem a perem. Na vnější straně značena výrobcem "L. ZEITLER WIEN VIII" a leptem císařské koruny a námořní kotvy, na vnitřní straně leptaným rakouským znakem mezi ornamenty. Rukojeť dřevěná, potažená rybí kůží. Garnitura mosazná, zlacená. Hřbet rukojeti zdoben plastickým reliéfem vavřínu, trojzubce a tváře Neptuna. Koš zdoben plastickým reliéfem námořní kotvy, mořských panen a rakouského státního znaku. Pochva dřevěná, potažená černou kůží. Kování mosazné s pevným poutkem a závěsným kroužkem. Horní kování na vnější straně zdobeno plastickým reliéfem kotvy, střední a spodní kování plastickým rostlinným ornamentem. Rakousko, 2. polovina 19. století, délka 82,5 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2
Odhad: 1 500.00 (EUR)
Limit: 1 100.00 (EUR)
Nabídnout vyvolávací cenu[1 100.00 (EUR)]