porcelán
ID : 3060

Pár dlouhých pistolí s perkusním zámkem, Joseph Hamerl

Popis: Hlavně damascénské, orientálního typu (stopy koroze), oktagonální, s hladkým vývrtem, ráže 15 mm. V zadní části zlacená výzdoba a arabská puškařská značka. Původně křesadlové zámky transformovány na zámky perkusní, zámkové desky zdobeny jednoduchou lineární rytinou a signovány "IOSEPH HAMERL IN WIENN", protidesky zdobeny rytou jezdeckou scénou. Zbraně celopažbené, pažby z kvalitního ořechového dřeva se žilkováním (drobná poškození). Kování ze zlaceného bronzu s bohatou ornamentální výzdobou. Nabijáky dřevěné,pěchováky kovové (jeden odlomen). Vídeň, kolem 1720, délka 51 cm. Joseph Hamerl (1678-1738), od roku 1710 mistr ve Vídni, puškař na bavorském a lotrinském dvoře. Velmi kvalitní pár pistolí, jejichž hodnotu lze zvýšit restaurováním. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2-
Odhad: 5 000.00 (EUR)
Limit: 4 000.00 (EUR)
top nabídka6 500.00 (EUR)