porcelán
ID : 3065

Dvojka Lancaster, V. Fiala

Popis: Ráže 16/65. v.č. 4356. Hlavně válcové, umístěné vedle sebe, zlatem tausovaná signatura "V. Fiala v Praze", značeny "Special-Gewehr-Lauf-Stahl (tři propojené kruhy) Fried. Krupp A.G. Essen". Korálková muška, zlatem tausovaná ornamentální výzdoba u závěru hlavně. Rakouské a české zkušební značky, raženo Gemarkt "jen pro broky (nicht für Kugel)". Délka hlavní 75 cm, temenní klička na sklopení hlavní, pojistka, vyhazovač, dvě spouště. Rám zámku a temenní klička zdobeny kvalitní rytinou se zlatou tausií. Kovové části zdobeny rytinami arabesek a lovecké scény a opět signovány - na levé straně "V. FIALA", na pravé straně "PRAHA". Zbraň polopažbená, pažba z ořechového dřeva zdobena jednoduchou lineární řezbou. Pistolovitá rukojeť, zlacený monogram "AS". Praha, Čechy, kolem 1900, délka 117 cm. Originální kožené pouzdro, pažba se stopami opotřebení. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Zbrojní průkaz a nákupní povolení nezbytné. Stav 2-
Odhad: 2 000.00 (EUR)
Limit: 1 600.00 (EUR)
Nabídnout vyvolávací cenu[1 600.00 (EUR)]