porcelán
ID : 3096

Kulovnice s francouzským křesadlovým zámkem, Leopold Heinrich, Praha

Popis: Hlaveň oktagonální, uprostřed mírně zúžená, osm drážek, ráže 16 mm. U dnového šroubu zdobena zlaceným ornamentem rozvilin, stejnou technikou signována "LEOPOLD HEINRICH A PRAG". Francouzský křesadlový zámek, zámková deska a kohout zdobeny rytým rostlinným ornamentem, deska signována "Leop. Heinrich A Prag". Zámková deska mosazná, zdobena rytým rostlinným ornamentem a loveckou scénou. Zbraň celopažbená, pažba z ořechového dřeva zdrsněna rybinováním. Spoušť s německým napínáčkem. Kování mosazné, bohatě zdobené rytými rostlinnými a figurálními ornamenty. Původní dřevěný nabiják s pěchovákem z rohoviny. Praha, Čechy, kolem 1770, délka 104,5 cm. Stav po restaurování. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2
Odhad: 6 000.00 (EUR)
Limit: 4 500.00 (EUR)
Nabídnout vyvolávací cenu[4 500.00 (EUR)]