Akvárium
Porcelán glazovaný a pestře malovaný emailovými barvami a zlatem. Na vnější straně malba tří evropských erbů a květin malovaných železitou červení, uvnitř vodní rostliny a dva kapři. Zlatý okraj. Na dně červená značka Jung Čeng. Anglie kolem 1900, výška 14 cm. Stav 2+...
Lehká kulovnička, Franz David Hassel, Eichstätt
Hlaveň oktagonální, drážkovaná, ráže 16,5 mm. Seshora značena "Fr. D. Hasel in Eychstatt". Francouzský křesadlový zámek zdoben reliéfním listovým ornamentem, protideska mosazná. Celopažbená, pažba z ořechového dřeva zdobena jednoduchou řezbou. Kování mosazné, nabiják dřevěný s pěchovákem z rohoviny....
Párové luxusní křesadlové pistole, Gasparo Recalboni, Brescia
Hlavně válcové, v zadní části osmihranné, s hladkým vývrtem, ráže 15 mm. Celopažbené, pažby z kvalitní kořenice, kování řezané a ryté v železe. Křesadlové zámky zdobeny řezbou rostlinných a figurálních ornamentů. Spodní hrana zámkové desky s rytou signaturou "CASPAR RECALBONI BRESCIA". Brescia, kole...
Vesnice, František Emler
Olej na plátně, signováno vpravo dole "F Emler". František Emler (1912 Přelouč - 1992 Praha). Praha, 1. pol. 20. století, rozměry 67 x 51 cm, rámováno. Stav 2
Špacírka s hodinkami v držadle
Obecný kov, tvrdé dřevo, v držadle vestavěné hodinky značené Remontoir s bílým smaltovaným ciferníkem a římskými číslicemi. Čechy nebo Německo kolem 1900, délka 84 cm. Stav 2
Arabský žebrák s opičkou, vídeňský bronz
Patinovaný bronz polychromovaný za studena, návrh Franz Xavier Bergmann (1861 Vídeň - 1936 Vídeň). Vídeň kolem 1920, výška 9,5 cm. Stav 2
Smaltovaná gilošovaná dózička na léky
Zlacené stříbro, ryzost 935/1000, transparentní smalty. Rakouská dovozová puncovní značka pro stříbro platná od roku 1902. Patrně Francie kolem 1910, průměr 3,5 cm, hmotnost 24,2 g. Stav 1-
Zlaté kapesní hodinky typu Savonette
Zlaté pouzdro opatřeno dovozovými rakousko-uherskými puncovními značkami, číslo pouzdra 3938, bílý smatovaný ciferník, můstkový strojek, 18 kamenů, chaton, bimetalická setrvačka. Velmi dobrý stav, několik drobných promáčknutí na předním plášti. Stav 2+
Zlatý secesní náhrdelník
Zlato, ryzost 580/1000, přívěsek osazený almandiny a leukosafiry. Praha kolem 1900, délka řetízku 40 cm, délka přívěsku 6,5 cm, hmotnost 7,52 g. Stav 2
Šestiranná perkusní pepřenka, Ipswich
Dvojčinná perkusní pepřenka s vodorovným kohoutem a svazkem šesti hlavní, ráže 7,5 mm. Na rámu značena "D. JAYXE(?) IPSWICH". Střenky rukojeti z hladkého dřeva. Anglie, kolem 1840, délka 17,2 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2
Provinční barokní skříň
Masivní, na dvě části rozkládací a uprostřed klíny spojený korpus z dubového dřeva, odnímatelná horní římsa, skosené přední hrany. Rámečková a pásková intarsie z cenného dřeva, dveře s výplněmi a ptáčkovou intarsií. Původní zámek a klíč. Patrně Čechy, 18. století, rozměry 170 × 200 × 65 cm. Lehce po...
Sloupkové empírové hodiny
Mahagonem dýhované dřevěné hodinové pouzdro opatřené zrcadly. Tři alabastrové sloupky, za nimi vykládaný půlkruh, který zrcadlo opticky doplňuje do celého kruhu. Mosazná zlacená dekorativní kování. Bílý smaltovaný ciferník s arabskými číslicemi, modřené a zlacené ručky ukazují den, hodiny a minuty. ...