Kulovnice s perkusním zámkem, C. Schilling
Hlaveň robustní, oktagonální, drážkovaná (7 drážek), ráže 17 mm. Stříbrná muška, železné hledí, seshora zdobena zlatem tausovanými ornamenty a signována "C. SCHILLING IN MEHLIS". Perkusní zámek, zámková deska zdobena rytinou lovecké scény a úponků. Spoušť tyčková s napínáčkem, lučík z řezané rohovin...
Stojící válečník s mečem
Bronz s velmi hezkou hnědočernou patinou. Stojící nahý válečník, v pravé ruce drží krátký meč, v levé ruce oválný štít. Itálie, patrně Benátky, 16./17. století, výška 30 cm. Stav 2
Šperkovnice
Dřevo, jadeit, mosazné kování. Pravoúhlý korpus, tři zásuvky kryté dvířky, dole ještě jedna zásuvka. Výplně z jadeitu. Čínský visací zámek. Čína, 20. století, rozměry 18 x 27 x 14 cm. Stav 2
Pryska
Láhev na kořalku z nazelenalého skla prizmatického tvaru s oblými hranami, malba pestrými emailovými barvami: mladík v kroji a stylizovaný rostlinný dekor. Vzadu bílý nápis "Das Glas ist lehr ein volles ber". Německo, polovina 18. století, výška 15 cm. Stav 1
Šavle
Čepel zakřivená, jednosečná, v dolní části s falešným ostřím a hřbetním hrotem. Po obou stranách opatřena hřbetní rýhou a zbytky leptání. Rukojeť dřevěná, souprava železná. Zploštělá cibulovitá hlavice s knoflíkem, prutový koš. Dvojitý nesouměrný záštitný list, na vnitřní straně palcový prstenec. Ně...
Antonín Josef de Neuberg, Andreas Möller
Olej na plátně, vzadu signováno a datováno "A. Möller fecit London 1735". Möller Andreas (*1684 Kodaň - † 1762 Berlín). Londýn 1735, rozměry 35 x 43,5 cm, rámováno. Stav 2
Jednuška s křesadlovým zámkem, Johann Christian Gorges
laveň válcová, za prstencem oktagonální, s hladkým vývrtem, ráže 16 mm. Seshora zdobena zlaceným rostlinným ornamentem a značena "CANON TORDU" a "FER DE FAUX". Francouzský křesadlový zámek s rytým rostlinným ornamentem, brynýrován a opatřen rytou a zlacenou signaturou "GORGES FRANKFURT". Celopažbená...
Lithyalinový stojánek na pera
Modrozelené měďnaté sklo zvnějšku světle zeleně mramorované. Devětkrát hranovaná stěna. Friedrich Egermann, Polevsko nebo Buquoyské sklárny, Stříbrný vrch kolem 1830, výška 9 cm. Stav 2
Hrací stroj Kalliope s 5 plechovými disky
Hranolovitá schránka s postranní regulační páčkou dýhovaná ořechem, vího opatřené pantem se prázdným štítkem z celuloidu. Hrací stroj s číslem "50800" na litinové desce a přítlačné páce. Natahování klikou. Hvězdicová kolečka s hřebenem dlouhým 8,5 cm opatřeným 48 zuby (2 zuby odlomené). Německo, Lip...
Dva lorňony
1) Stříbro, ryzost 900/1000. Rakousko kolem 1925, délka 15 cm, hmotnost 27,05 g. 2) Zlacený obecný kov, Čechy kolem 1920, délka 10,5 cm, Stav 2
Dáma s vějířem a se psem, Adolphe Monticelli
Olej na dřevě, signováno vpravo dole "Monticelli". Monticelli Adolphe-Joseph-Thomas (*1824 Marseille - †1886 Marseille). Francie kolem 1870, rozměry 28 x 48 cm, rámováno. S posudkem profesora Aarona Sheona, Univerzita Pittsburgh. Stav 2
Disková hrací skříňka Symphonion
Dřevěná schránka, popis chybí, hřeben se čtyřiceti tóny (2 zuby chybí), klička. Průměr disku 14,6 cm. Německo, Lipsko kolem 1900, rozměry 16,5 x 8,5 x 16,5 cm. Funční. Stav 2