Krotitel Hadů, Otakar Číla
Olej na papíře, signováno a datováno vpravo dole "O Číla 1920". Číla Otakar (1894 Nová Paka – 1977 Nová Paka). Indie, 1920, rozměry 33 x 34 cm, rámováno, zaskleno. Stav 2
Šestiranná perkusní pepřenka, Ipswich
Dvojčinná perkusní pepřenka s vodorovným kohoutem a svazkem šesti hlavní, ráže 7,5 mm. Na rámu značena "D. JAYXE(?) IPSWICH". Střenky rukojeti z hladkého dřeva. Anglie, kolem 1840, délka 17,2 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2
Barokní měšťanský vitrínový nástavec
Dvoudveřový vitrínový nástavec z masivního dubu vykládaný švestkou, ořechem a javorem. Patrně Čechy, konec 18. století, rozměry 110 x 130 x 38 cm. Stav 2
Dvorský kord
Čepel přímá, dvousečná, čočkovitého průřezu, se středovým hrotem, v horní třetině značená prodejcem "SMITH & SON CHESTER" a zdobená leptaným dekorem. Na rikasu značena výrobcem "W.K. & C pod hlavou krále a rytířskou helmou" (Weyersberg, Kirschbaum & Co., Solingen). Reliéfně zdobená zlacená mosazná s...
Honosný kávový servis ve sluneční žluti, Míšeň
Porcelán glazovaný, štafírovaný zlatem, žlutý fond, pestrá malba květin. Servis sestává z kávové konvice (výška 27 cm s víkem), cukřenka s víkem (výška 11,5 cm), konvička na smetanu (výška 12 cm), 6 šálků (výška 10 cm), 6 podšálků (průměr 16 cm), 6 talířků (průměr 19,3 cm), podnos (průměr 30 cm). Zn...
Zvoncový rapír
Štíhlá bodná čepel dvousečná a v průřezu kosočtverečná čepel, v horních dvou třetinách oploštělá. V horní polovině oboustranně dva výbrusy, shodně čtyřikrát značené "VALENCIA". Na rikasu oboustranně ražená značka "F" pod korunkou. souprava železná, mohutný zvoncový koš s bohatým prořezáváním rostlin...
Puška s katalánským křesadlovým zámkem
Dlouhá oktagonální, posléze cylindrická hlaveň s hladkým vývrtem o ráži 18 mm. Hledí mosazné. Mosazí plátovaný florálním ornamentem zdobený zámek. Polopažbená, pažba inkrustovaná kostí, čtyři stříbrné objímky. Alžír kolem 1800, délka 164 cm. Stav 2-
Kulatý šicí stolek, biedermeier
Korpus z měkkého dřeva dýhovaný kořenicí, lineární intarzie, částečně ebonizovaný. Kulatá deska a lub stolu spočívají na třech esovitě prohnutých nohách, jedna zásuvka. Rakousko kolem 1830, výška 72 cm, průměr desky 45 cm. Restaurovaný. Stav 2
Puška pro zvláštní sbory vzor 1854 systému Lorenz (Extra-Korps-Gewehr)
Hlaveň válcová, v zadní části oktogonální, drážkovaná (čtyři pravotočivé drážky), ráže 13,9 mm, délka 66,5 cm. Perkusní zámek, zámková deska značena rokem výroby "860". Polopažbená, pažba z bukového dřeva pod hlavní zkrácena, kování železné. Rakousko, 1860, Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav...
Tančící nahá dívka, Theodor Friedl
Patinovaný bronz, mramorový podstavec. Na plintě značeno "Friedl". Theodor Friedl (1842, Vídeň – 1900, osada Kirchau). Vídeň kolem 1880, výška 33 cm. Stav 2-
Zátoka s rybářskou bárkou, Мария Марковна Джагупова
Olej na kartonu, signováno vlevo dole "M Markovna". Dzhagupova (Jagoupova, Djagupova) Maria (Marie, Mariya) Markovna (1897 Armavir-Krasnodarsk/Армавир - 1975(67) Petrohrad/Ленинград). Rusko kolem 1930, rozměry 60 × 40 cm, rámováno. Stav 2
Uzavřená přílba z maxmiliánské zbroje
Kanelovaný zvon přilby se dvěma nízkými hřebeny kulovitý, kovaný z jednoho kusu. Vykované kanelované hledí s dělenými průduchy a očními štěrbinami. Jednodílné podbradí v dolní části s ovalením je opatřeno dvěma čepy s pružinami k aretaci jednotlivých části. Vpravo proraženo, patrně v bitvě. Týlní kr...