Malá konvička
Konvička vyrobená z červeného hyalitu, uvnitř zlacená, dekorovaná na vnější straně jemnými zlatými chinoiseriemi. Čechy, sklárna Jiříkovo Údolí nebo Stříbrný Vrch kolem 1830, výška 6 cm. Lehce otřelá. Stav 2+
Ženská postava z lamaistického pantheonu, snad Durga
Zlacený bronz, polychromie, Durga v hrozivé podobě stojící na démonu, v pozadí plamenná aura, Nepál, 19. století, výška 19,3 cm. Stav 2
Portrét důstojníka hulánů (Medvey Lajos), Hans Bitterlich
Olej na plátně, vpravo dole signováno "H Bitterlich", vzadu označeno "HANS BITTERLICH pinx." und "MEDVEY LAJOS". Bitterlich Hans (*1860 Vídeň - †1949 Vídeň). Rakousko kolem 1890, rozměry 27 x 39 cm. Rámováno. Stav 2
Cukřenka s víčkem
Stříbro, ryzost 900/1000. V průřezu oktagonální centrální noha zdobená po obvodu žebrováním nese trychtýřovitě rozšířené tělo opatřené stejným dekorem. Shodně zdobené víčko s masivním oktagonálním úchytem korunovaným trojrozměrnou plastikou svlačce. Na třech místech značeno sultánskou tughrou (patrn...
Fajánsová váza ve stylu manufaktury v Nevers
Váza na květiny barokního tvaru se dvěma držadly v podobě příšer a s pastorálními scénami v centrálních kartuších malovanými kobaltem a manganem na bílém pozadí. Patrně Francie, 19. století. výška 30 cm. Stav 1-
Colt vz. 1860 Army
Ráže .44, výrobní číslo 33739, sčíslováno. Osmipalcová hlaveň opatřena šesti drážkami a signaturou "Adress Col. Saml. Colt New-York U.S. America". Válec se šesti komorami a zbytky tlačené bitevní scény, označen PATENT NO./PAT. SEPT 10th 1850". Část sériového čísla "3739". Na rámu ve dvouřádkové ozn...
Pár alpských krajinomaleb, Georg Geyer
Alpské krajiny, jedna s rybáři, druhá s chalupou, olej na plátně, signováno dole vlevo a vpravo "G. Geyer 874". Georg Geyer (1823 Vídeň - †1912 tamtéž). Rakousko 1874. rozměry 1874, rozměry 50 x 71 cm, rámováno. Stav 2
Helma
Zvon s vysokým hřebenem kovaný ze dvou části, v čelní části přinýtovaný čelní štítek, vzadu pevný týlní kryt, volně pohyblivé lícnice, okraje pertlované. Při okraji lícnic v týlním krytu a v čelním štiku asi se třícentimetrovými rozestupy otvorů po nýtech, které připevňovaly koženou výstelku. Rakous...
Perkusní revolver Deprez-Joassart v kazetě
Výrobní číslo 4443 (zbraň číslovaná), oktagonální hlaveň opatřena šesti drážkami, ráže 11 mm, původní hnědění. Vlevo značena "DEPREZ/BREVETE/4443". Revolver jednočinný, válec hladký, šestikomorový, s lutyšskou zkušební značkou. Pod hlavní páka s aretací sloužící k uvolnění hlavně. Rukojeť z vyřezáva...
Velký stříbrný podnos
Stříbrný podnos se dvěma držadly, mistr Gotthard Ferdinand Stang 1780-1821, Petrohrad, puncovní značka pro 84 zolotniků (ru. Золотники). Rusko, první čtvrtina 19. století, délka 77 cm, hmotnost 3 210 g. Stav 2
Zátoka s rybářskou bárkou, Мария Марковна Джагупова
Olej na kartonu, signováno vlevo dole "M Markovna". Dzhagupova (Jagoupova, Djagupova) Maria (Marie, Mariya) Markovna (1897 Armavir-Krasnodarsk/Армавир - 1975(67) Petrohrad/Ленинград). Rusko kolem 1930, rozměry 60 × 40 cm, rámováno. Stav 2
Pár obrazů, Dětské lásky, Johann Conrad Seekatz (připsáno)
Olej na plátně, nesignováno, na rámu značeno "J. C. Seekatz". Johann Conrad Seekatz (1719 Grünstadt – 1768 Darmstadt). Německo, 18. století, rozměry 17,5 x 23 cm. Rámováno. Stav 2