Zátoka s rybářskou bárkou, Мария Марковна Джагупова
Olej na kartonu, signováno vlevo dole "M Markovna". Dzhagupova (Jagoupova, Djagupova) Maria (Marie, Mariya) Markovna (1897 Armavir-Krasnodarsk/Армавир - 1975(67) Petrohrad/Ленинград). Rusko kolem 1930, rozměry 60 × 40 cm, rámováno. Stav 2
Souprava na baňkování a pouštění žilou v originální dřevěné schránce
Stará souprava na pouštění žilou se skarifikátorem, třemi skleněnými injekčními stříkačkami, kahanem a devíti kovovými baňkami. Anglie, Glasgow, konec 19. století (některé části později doplněné). Rozměry 33,5 x 7,5 x 12,5 cm.
Vzácný přechodový perkusní revolver, Toussaint Lhoist
Nesignovaný, bez výrobního čísla. Osmihranná hlaveň, ráže 8,5 mm, na válci belgická zkušební značka, rám zdobený rostlinným ornamentem. Střenky z ořechového dřeva. Belgie kolem 1840, délka 24 cm. T.J. Lhoist, Lutych, připomínán v letech 1851-1873 Stav 2+
Zvoncový rapír, Toledo, Sebastian Hernandes?
Štíhlá, přímá, dvousečná čepel průřezu zploštělého šestiúhelníku, v horní části s oboustranným výbrusem. Ve výbrusu signatura "SEBASTIAN / HERNANTZ". Na rikasu ražená značka "OT pod korunkou" (Toledo) a ještě jedna značka (Z pod korunkou). Souprava železná, hladký, polokulovitý zvoncový koš, prutový...
Zvoncový rapír, Valencie
Štíhlá, přímá, dvousečná čepel, v horní části s oboustranným výbrusem. Ve výbrusu obtížně čitelná signatura "SABINI? VALENCIA". Souprava železná, hladký, polokulovitý zvoncový koš s ovalením na okraji. Prolamovaný vnitřní záštitný list (guardapolvo). Prutový oblouk koše přechází v přímou šestihranno...
Malé rokokové stolní zrcátko
Oválné stolní zrcátku na jedné noze bohatě vyřezávané rokajovými motivy. Zlaceno plátkovým zlatem. Patrně Rakousko, 18. století, výška 37 cm.
Konvolut cínů (10 kusů)
1) Konvice na víno, značeno "S:W: FEIN ZINN", růže s monogramem "CKS", vedle kráčející lev. Čechy, Slavkov, 18. století, výška 21 cm. 2) Helmovitá konvice, neznačeno, patrně Čechy, 1. století, výška 18 cm. 3) Korbel na pivo, soudkovitý tvar, biedermeier, neznačeno, 19. století, výška 16 cm. 4) Olejo...
Dámský prsten s briliantem
Prsten zlatý, ryzost 585/1000, jeden solitérní briliant 0,25 ct, si. Československo, 1. polovina 20. století, hmotnost 2,2 g, velikost 18. Stav 2
Dva závěsné karavacké kříže
Mosaz oboustranně gravírovaná. Patrně Německo nebo Itálie, 17./18. století, výška 12,5 a 10,5 cm. Stav 2
Puška pro zvláštní sbory vzor 1854 systému Lorenz (Extra-Korps-Gewehr)
Hlaveň válcová, v zadní části oktogonální, drážkovaná (čtyři pravotočivé drážky), ráže 13,9 mm, délka 66,5 cm. Perkusní zámek, zámková deska značena rokem výroby "860". Polopažbená, pažba z bukového dřeva pod hlavní zkrácena, kování železné. Rakousko, 1860, Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav...
Perkusní revolver Tranter v kazetě/
Výrobní číslo No.183.94.T, oktagonální hlaveň ráže .44, na hlavni adresa prodejce "R.S.Garden.29.Piccadilly.London", vlevo na nabíjecí páce a na rámu značen "Tranterś Patent", pětiranný válec, londýnské zkušební značky, rukojeť z ořechového dřeva zdrsněna rybinou. Anglie, Londýn kolem 1860, celková ...
Obraz mladého muže s kloboukem, Jan Kupecký (následovník)
Olej na plátně, nesignován, na rámu označen štítkem "Johann Kupeczky 1667 - 1740". Patrně Čechy, počátek 19. století, rozměry 51 x 58 cm, rámováno. Stav 2