Lovecký tesák
Čepel přímá, jednobřitá, s oboustranným výbrusem a středovým hrotem, dvojostrá v blízkostí hrotu. Oboustranně leptaný dekor s loveckými motivy (otřelý). Jílec mosazný, reliéfně zdobený, zbytky zlacení. Mušlový záštitný list s reliéfním motivem lovce a loveckého psa, záštita zakončena plastickými psí...
Mysteriózní nástěnné skříňkové hodiny se stříškou
Ze tří stran prosklená dvoudveřová schránka dýhovaná ořechem. Hodinový stroj a ciferník tvoří zároveň čočku kyvadla. Jednodílný smaltovaný ciferník, rádlovaný rámeček, modřené ocelové ručky. Pérový hodinový stroj, jednodílná kotva, Grahamův krok, ocelové kyvadlo. Rakousko kolem 1830, délka 142 cm. ...
Revolver na kolíčkové náboje kombinovaný se zavíracím nožem
Dvoučinný revolver, hlaveň oktagonální, ráže 5,0 mm, délka 2-1/4". Na horní plošce značena "EPROUVE", válec šestikomorový, značený "S.B." (SIGAUD-BARNERIAS). Čepel nože se hřbetním hrotem, na vnější straně značena "Brevete S.G.B.G.". Nabíjecí klapka vpravo. Střenky z černé rohoviny, levá střenka pra...
Přívěsek s pramínkem vlasů
Červená slitina zlata, podzákonná ryzost 260/1000, sklo. Medailonový přívěsek oboustranně prosklený, za sklem jsou uloženy pramínky vlasů stočené do věnce jako "pars pro toto". Přední skleněný terčík je malovaný květinovým dekorem, uvnitř nahoře jsou zlaté větvičky s rytými lístky a pestře malovaná ...
List z vějíře s vodním tokem a postavami na loďce
Tuš na papíru, signováno a s pečetí. Japonsko, 18. století, rozměry 51 x 40 cm. Poškozeno. Stav 3
Koberec z Bergamy typu Holbein (s velkým vzorem)
Anatolský koberec se stylizovaným vzorem typu Holbein. Vzor koberce je rozdělen do pěti částí, tři páry pravoúhlých kartuší se střídají se dvěma růzobarevnými poli na tmavě žlutém pozadí. Západní Anatolie kolem 1900, rozměry 157 x 212 cm., poškozená místa. Stav 2-
Vzácný přechodový perkusní revolver, Toussaint Lhoist
Nesignovaný, bez výrobního čísla. Osmihranná hlaveň, ráže 8,5 mm, na válci belgická zkušební značka, rám zdobený rostlinným ornamentem. Střenky z ořechového dřeva. Belgie kolem 1840, délka 24 cm. T.J. Lhoist, Lutych, připomínán v letech 1851-1873 Stav 2+
Vzácný vyšívaný nástěnný závěs
Monumentální jemná výšivka (vyšívaný obraz - chinoserie) představuje čínské zahradníky v ovocné zahradě. Práce je s největší pravděpodobností inspirovaná dílem Nicolase Lancreta - Země (v současné době Thyssen-Bornemisza Museum, Madrid, Španělsko) - ze souboru čtyř živlů. Výrobce neznámý. Anglie neb...
Pár obrazů, Franz Hochecker (okruh)
Olej na plátně, nesignováno. Franz Hochecker (1730 Frankfurt - 1782 Frankfurt). Německo, konec 18. století, rozměry 39 x 29 cm. Rámováno. Stav 2
Párové secesní stolní lampy se slony
Pár stolních lamp, barevný kov, patinovaný, štíhlé dříky, skleněná stínítka. Patrně Německo, výška 39 cm. Lehce poškozené. Stav 2-
Šavle vzor 1826 pro důstojníky pěchoty
Lehce zakřivená čepel s oboustranným výbrusem a hřbetním hrotem (jizvy po korozi). Na hřbetě značena azbukou "Златоусть 1851 года" (Zlataoust 1851). Značená garnitura mosazná se zbytky zlacení, oblouk koše s jedním úponkem. Rukojeť dřevěná potažena kůží (zbytky) a ovinutá stáčeným mosazným drátkem. ...
Pár desek s chebskou reliéfní intarzií
Dva reliéfní obrazy pastýřů vytvořené z různých druhů dřeva. Čechy, Cheb, 17. století, rozměry 9,6 x 15,3 cm. Rámováno. Stav 2