Stříbrná plastika cválajícího koně
Plastika ze zlaceného stříbra o ryzosti 925/1000 zdobeného barevnými smalty a filigránem, montováno na podstavci z rohoviny. Čína, 20. století, výška 15 cm, hmotnost (btto) 131,25 g. Stav 1-
Státní znak Rakouského Nizozemska
Tempera na dřevě. Habsburský dvouhlavý orel, uprostřed štít jehož tři pole reprezentují zleva doprava Rakousko, Lotrinsko a Burgundsko. Nápis dole: "BUREAU DES DOMAINES DE SA MAJESTE EMPEREUR ET ROY". Nizozemsko, 18. století, rozměry 41 x 55 cm. Místy odřený. Stav 2
Monumentální halová nebo svatební skříň v rokokovém stylu
Rozkládací skříň z masivního dubového dřeva dekorovaná bohatými reliéfními řezbami, zkosené boční hrany s rokokovými motivy, dvoje dveře. Patrně Německo nebo Rakousko, rozměry 220 x 220 x 85 cm. Pozdější doplňky, malé části a klíče schází, restaurování nutné. Stav 2-...
Honosná darovací šavle ve stříbrné montáži zdobené nielem
Stříbro o ryzosti 875/1000. Zakřivená čepel z damascénské oceli s oboustrannými dvojitými hřbetními rýhami, hřbetním hrotem a falešným ostřím. Carský orel leptaný z pohledové strany, na opačné straně erb knížete Windisch-Grätze. Jílec stříbrný, rytý, cizelovaný a puncovaný, zdobený nielem. Křížová z...
Mechanická pokladna National Cash Register
Model 84, sérové číslo 351262. Hezky zachovaný niklovaný povrch. National Cash Register Company, Dayton, Ohio, Spojené státy kolem 1900, rozměry 49 x 40 x 47 cm. Stav 2+
Obojetnice s perkusními zámky, Johann Adam Kuchenreuter
Hlavně damaškové, umístěné vedle sebe, kulová hlaveň opatřena osmi drážkami, ráže 15 mm, broková s hladkým vývrtem ráže 18 mm. Ocelová muška na ploché destičce posuvné v rybině, plátkové hledí. Na liště zlatem tauzovaná signatura "J. Adam Kuchenreuter Regensburg", v oblasti komory zlatem podložená r...
Kabinet
Korpus z měkkého a hruškového dřeva, částečně dýhovaný hruškou, černěný a dekorovaný plaménkovými lištami. Nahoře víko opatřené panty ukrývá plochý prostor, dvoje dvířka, uvnitř 10 zásuvek a dopředu otevřený prostor. Odpovídající podnoží patrně z 19. století. Německo, 18.ú19. století, rozměry 72 x 1...
Čínský závěsný svitek
Barva a tuš na hedvábí. Závěsný svitek s motivem nesmrtelného "Hvězdy dlouhého života" s atendanty nesoucími broskve nesmrtelnosti, jelínky etc., Nesmrtelní letící na fénixu a hudebníci na besídce nad vodním tokem. Koncovky rolovátek ze slonoviny. Čína, 18./19. století, rozměry 40 x 66 cm. S japonsk...
Plátový rukávec
Levý rukávec celoplátové zbroje. Loketní kachlíky velké a uzavřené, předloktí kryjí plátové kůrky spojené pantem a čepem. Všechny části s leptaným ornamentálním dekorem, okraje s ovalením. Patrně Augsburg kolem 1580, délka 49 cm. Stav 2
Letní krajina, Hugo Darnaut
Olej na plátně, signováno vlevo dole "H. Darnaut". Hugo Darnaut, vlastně Hugo Fix, (1851 Dessau - 1937 Vídeň). Rakousko kolem 1900, rozměry 40 x 60,5 cm. Rámováno. Stav 2
Kostýmní kord se stříbrnou garniturou
Čepel přímá, dvousečná, v horní čtvrtině s oboustranným středovým výbrusem. Ve výbrusu rytý nápis "EN TOLEDO". Rukojeť ovinuta stříbrným drátkem, hlavice kulovitá s nýtem, prutový oblouk koše (lehce poškozený). Souměrný dvouledvinovitý záštitný list s reliéfní výzdobou úponků a hudebních nástrojů. F...
Pohled na vesnici, Peter Matejka
Olej na kartonu, signováno vlevo dole "P Matejka". Peter Matejka (1913 Nové Mesto nad Váhom — 1972 Bratislava). Slovensko, 20. století, rozměry 30 x 21,5 cm. Rámováno, zaskleno. Stav 2