Pistole s perkusním zámkem - čtyřhlavňová pepřenka
Výrobní číslo 782. V otočném svazku čtyři drážkované hlavně z damascénské oceli, ráže 10 mm. Jednotlivé odšroubovatelné hlavně jsou číslovány. Spodní kohout s prstencovou spouští. Kovové části zdobeny rytým listovým ornamentem. Střenková rukojeť zdrsněna rybinou, belgická zkušební značka. Lutych, Be...
Japonský závěsný svitek, Drak a Tygr
Tuš a barvy na hedvábí. Drak (Ryuu 竜) a Tyger (Tora 虎). Nesignováno. Japonsko, 19. století, rozměry 40 x 107 cm. S japonskou schránkou z paulowniového dřeva. Stav 2
Tři porcovací nože
Tři porcovací nože, 19. a 18. století, délka 56,5 cm, 48 cm und 38 cm. Stav 2
Francouzský kyrys pro mužstvo
Těžký přední plech dole značený "Mre. Imp.ale de Chat. Mai 1865" a "1ere Caille 1ere Largeur No. 347". Futrování chybí. Francie, 2. pol. 19. století, výška 50 cm. Stav 2
Párové barokní obrázky
Párové barokní obrázky s podzimními žánrovými scénami. Olej na plátně, polovina 18. století. Rozměr 17 x 11 cm. Stav 2
Přívěsek s pramínkem vlasů
Červená slitina zlata, podzákonná ryzost 260/1000, sklo. Medailonový přívěsek oboustranně prosklený, za sklem jsou uloženy pramínky vlasů stočené do věnce jako "pars pro toto". Přední skleněný terčík je malovaný květinovým dekorem, uvnitř nahoře jsou zlaté větvičky s rytými lístky a pestře malovaná ...
Husarská čáka regimentů 1, 7, 10 a 11
Tělo kompletně stabilní, potažené zeleným filcem. Kožený kšilt a zadní kožený kryt pevného tvaru s lehkou krakeláží. Okrajové šňůry a zlatá porta, zlacený dvouhlavý orel (poškozený). Rakousko kolem 1850. Kokarda schází. Stav 2
Pětiranný revolver Tranter značený obchodníkem: Cogswell & Harrison
Ráže .450 CF, výrobní číslo 53364. Oktagonální hlaveň opatřená šesti drážkami o délce 12,8 cm je značená prodejcem "COGSWELL & HARRISON, 223 & 221 STRAND, LONDON". Hledí ve výbrusu horní části rámu. Rám s florální rytinou je na levé straně označen "W.TRANTER´S PATENT". Hladký, DA. Rukojeť z ořechové...
Lovecký tesák
Čepel přímá, jednobřitá, s oboustranným výbrusem a středovým hrotem, dvojostrá v blízkostí hrotu. Oboustranně leptaný dekor s loveckými motivy (otřelý). Jílec mosazný, reliéfně zdobený, zbytky zlacení. Mušlový záštitný list s reliéfním motivem lovce a loveckého psa, záštita zakončena plastickými psí...
Konvolut šesti votivních zvířátek
Kované a kovářsky zdobené železo. Steiermark/Kärnten, 19. století. Kráva: délka 18 cm, prase: délka 10 cm, býk: délka 21 cm, koza: délka 16 cm. Stav 2
Dva střelecké terče
1) Malované měkké dřevo, nápisy, vavřínový věnec s erbem a kruhy. 41 x 40 cm 2) Malované měkké dřevo, malá dvouhlavá orlice s kruhy a nápisy. 38 x 41 cm. Rakousko nebo Německo, 19. století. Stav 2-
Návrat válečníka
Olej na plátně, nesignováno, patrně Itálie kolem 1700, rozměry 89 x 69 cm.