Dámský prsten s briliantem starého brusu
Zlato o ryzosti 680/1000. Briliant (0,65 ct, lehce žlutý) je zasazen v šatonu květinového tvaru. Patrně Německo po roce 1900, hmotnost 3,80 g, velikost prstenu 18. Stav 2
Těžký revolver systému Lefaucheux, Merolla
Hlaveň válcová, drážkovaná, ráže 12 mm, s perličkovou muškou. Seshora značena "Merolla Brevete". Hladký šestikomorový válec, na levé straně rámu ryto výrobní číslo 2296. Střenky z ořechového dřeva zdrsněny rybinou. Lutych, kolem 1860, délka 27 cm. Stopy po odstraněné atmosferické korozi. Stav 2-...
Jezdecký meč
Čepel přímá, dvousečná, v horní třetině oboustranný výbrus s rytým číslem "x 1515 x", pod výbrusem rytina pasovského vlka. Rukojeť z bílé kosti s příčnými zářezy (pravděpodobně doplněna později). Souprava železná. Cibulovitá hlavice s nýtem, prutový koš s kuželkou. Perforovaný záštitný list, na vnit...
Vykuřovadlo v podobě mýtického lva foo
Cizelovaný bronz. Vykuřovadlo v podobě mýtického lva foo, , Čína, 17. století, výška 15 cm. Stav 2
Řezba v perleti
Řezba v perleti s námětem nesmrtelného sennina Čókaróa, vypouštějícího z kouzelné tykve koníka, reverzní strana prolakovaná zlatým lakem, Japonsko, 18./19. století, délka 9,2 cm. Pošk. Stav 2-
Koto wakizaši, Heiandžó Nobukuni
Koto wakizaši signováno Nobukuni (Heiandžó Nobukuni), Jamaširo-den , šóbu zukuri, nioi deki, suguha hamon, ó mokume/masame hada, výrazné ucuri. Japonsko střední období Muromači, 15. století, délka čepele 39 cm. Stav 2
Konvička z Yixingské polokameniny
Yixingská polokamenina, konvička na třech nožkách, výlevka v podobě dračí hlavy, na víčku plastický lev. Značeno yixing cch´-ša (yisxingská červená hlína), Čína, 1. pol. 20. století, výška 9 cm. Stav 2
Konvice, Míšeň
Porcelán, malovaný pestrými barvami a zlatem na glazuře. Konvice empírového tvaru s vyvýšeným uchem, oboustranně figurální přístavní scény malované podle J. Höroldta. Na dně podglazurní modrá míšeňská značka s tečkou mezi záštitami mečů, jednou přerušena rýhou, vtlačovaná čísla. Míšeň, počátek 19. s...
Tesák lovecký
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem a středovým hrotem. V horní části leptaná ornamentální výzdoba. Rukojeť z ebenového dřeva zdrsněna řezbou. Souprava stříbrná. Pochva z černé kůže, kování stříbrné. Paříž, 1756-1762, délka 79,5 cm. Stav 2 ...
Pár obrazů, dva jezdci s koňmi
Olej na plátně, nesignováno. Patrně Německo kolem 1700, rozměry 36 × 33 cm, rámováno. Malé dírky, krakeláž. Stav 2-
Zvoncový rapír
Čepel přímá, dvousečná, čtvercového průřezu, v horní části oboustranný výbrus, na vnitřní straně s nápisem "PETER WUNDES", na vnější straně "EN SOLINGEN". Rukojeť dřevěná, ovinutá splétaným železným drátkem. Souprava železná. Zploštělá hlavice s nýtem, prutový oblouk koše, dlouhá přímá záštita. Zvon...
Hranolovitá váza se sancai glazurou
Kamenina s tříbarevnou polevou san-cchaj. Hranolovitá váza s oboustranně shodným dekorem podle starověkých vzorů v thangském stylu. Čína, patrně dynastie Sung (960–1279) nebo pozdější, výška 28 cm. Stav 2+