Barokní ohřívadlo
Měď, mosaz. Okrouhlá pánev, krytá prolamovaným, puncovaným a tepaným víkem s pertlovaným okrajem. Soustružené držadlo připojeno k ohřívadlu mosaznou zdobenou tulejkou. Patrně Rakousko, 18. století, délka 89 cm. Stav 2
Stříbrné příbory v původní kazetě
Stříbro, ryzost 800/1000, ocel. Vídeňská puncovní značka (Rosenberg č.7867), mistrovská značka "MG". Vídeň, konec 19. století, hmotnost 990,3 g (btto). Z majetku rodiny Kokoschkových. Stav 2
Lucernové hodiny
Prizmatické mosazné pouzdro na čtyřech kulovitých nožkách, v rozích balustrované sloupky, nahoře prolamovaná mřížka a zvonek. Mosazný ciferník značený "Tho Moore, Ipswich". Kotvový hodinový stroj uložený ve čtvercových plotnách, hodinové bití na zvonek. Patrně Anglie kolem 1900, výška 40 cm. Stav...
Závěsný obraz s Buddhou Šakjamuni a se scénami z jeho života
Dřevořez částečně s malbou, barva a tuš na papíře, vzadu etiketa: Národní palácové muzeum, Čínská republika a datace 15. rok Čínské republiky (1925/26). Čína, 19. století, rozměry 60 x 97 cm. Posoudila PhDr. Zlata Černá, bývalá kurátorka čínského umění Náprstkova muzea v Praze. Stav 2...
Osm ptáčků
Dřevo vyřezávané, pestře malované, skleněné oči, montované na drobné konzoli s větvičkou. Horní Rakousko, 19. století, výška 14 - 17 cm. Stav 2+
Gjandža
Tři routovité medailony. Hezká barevná paleta s červeno-bílým střídajícím se rytmem medailonů na sytě modrém pozadí. Na bílém pozadí hlavní bodury jsou položeny diagonálně vzájemně v opačném směru orientované mnohobarevné listy. Kavkaz, 19. století, rozměry 216 × 123 cm. Poškozený, zašpiněný. Z pozů...
Filifránový přívěsek s pamětní křestní medailí
Stříbro ryzosti 800/1000. Vyraženo z tenkého stříbrného plechu, dole signováno "DETLER". V jemném filigránovém rámečku zdobeném arabeskami. Rakousko, Vídeň (Franz Detler), 1818, průměr 11 cm, hmotnost 59,65 g. Závěsné očko poškozeno. Srv. Moravská galerie v Brně. inv. č. 28459. Z pozůstalosti po ses...
Pár obrazů s loveckou tématikou, Anton Ignaz von Hamilton (připsáno)
Olej na dřevě, psi a ptáci po lovu, zbytky signatury vpravo dole "HAMILTON". Hamilton, Anton Ignaz von (* 1696 Vídeň - † 1770 Hubertusburg). Patrně Rakousko, 18. století, rozměry 36,5 x 33 cm. Rámováno. Stav 2
Rapír
Čepel přímá, dvousečná, průřezu zploštělého šestiúhelníku, v horní části s oboustranným výbrusem. Rukojeť dřevěná, zdobena řezaným rostlinným ornamentem. Hlavice vejčitá s nýtem, prutový oblouk koše přechází v přímou záštitu a souměrný oboustranný záštitný list s reliéfní výzdobou rostlinného orname...
Marína: Plachetnice na rozbouřeném moři, Pieter van der Croos (připsáno)
Olej na dřevě, nesignováno, Pieter van der Croos (*1610 Alkmaar – †1677 Amsterdam), rozměry 125 x 88 cm, rámováno, parketáž. Stav 2
Konvička
Reliéfně zdobená měď se zbytky zlacení. Na kruhové základně spočívá ledvinovitě rozšířené tělo s tulejovitou výlevkou zakončenou širokým límcem. Vyvýšené držadlo plasticky zdobené v horní části párem koz, dole reliéfem anděla a listovým motivem. Patrně Itálie, 16. století, výška 18 cm. Stav 2...
Terč malý, pistolový
Malované měkké dřevo. Uprostřed dva vzpřímeně stojící dvouocasí lvi držící korunovéné písmeno "W". Nahoře nápis: "Pistolenscheibe auf 100 Elien" a datace 1826, dole: "Erster gewinn 3 Dukerhit". Patrně Čechy, 1826, průměr 28 cm. Stav 2