Model komody, biedermeier
Pravoúhlý korpus spočívající na kónických nožkách. Tři zásuvky. Měkké dřevo dýhované tisem, černěné části. Patrně Rakousko kolem 1830, rozměry 24,5 x 17,5 x 13,5 cm. Původni stav, nerestaurováno. Stav 2
Gendaitó katana
Katana sign. Masayuki (kokuin mei), délka čepele 67 cm, hon zukuri, iori mune, mudži hada, nioideki čódži hamon, železná Šóami cuba. Japonsko, 1. pol. 20. století. Stav 2
Padmasambhava
Bronz zlacený. Padmasambhava v lotosové pozici s rukama zkříženýma před hrudí, v rukou drží zvonek a vadžru. Dno uzavřeno plechem s rytou dvojitou vadžrou. Tibet, 18. století, výška 12 cm. Stav 2
Heliova jízda nad Olympem, Max (Maxmilian) Švabinský
Uhel na papíru, signováno a datováno vlevo dole "M. Švabinský 1940", studie k realizované grafice "Heliova jízda nad Olympem". Maxmilian Švabinský (*1873 Kroměříž – +1962 Praha). Čechy, 1939, rozměry 31,5 x 43 cm. Rámováno, zaskleno. Stav 2
Mumei Sóšú-den wakizaši
Mumei Sóšú-den wakizaši v širasaya, tanagobara nakago, hon zukuri, masame hada, midare hamon s tobiyaki a sunagaši, horimono "kenmakirjú" (kurikara) a Fudó Mjó Ó, délka čepele 39 cm, Japonsko, období Muromači (1336 - 1573). Stav 2
Dóza na kosmetiku
Tvrdá kamenina, trojbarevná glazura san cchaj. Čína, dynastie Tchang (618–907), průměr 10 cm. Stará oprava. Stav 2-
Revolver systému Slocum
Výrobní číslo 3869. Hlaveň válcová, délka 3 palce, ráže .32 RF. Seshora značena "B.A.Co. PATENT APRIL 14TH 1863" (Brooklyn Arms). Pětikomorový válec, jednotlivé komory jsou do válce zašroubovány. Uzavřený mosazný rám zdoben rytinami rozvilin. Hladké dřevěné střenky. Spojené státy americké, kolem 186...
Božstvo bohatství Kubéra (Shambala)
Bronz zlacený za horka. Kubera sedící na dvojitém lotosovém trůnu, v levé ruce hranostaj. Původní uzavřený podstavec s dvojitou vadžrou. Mongolsko 19. století, výška 17 cm. Stav 2
Kchuej sing
Kolorovaný mastek, božstvo zkoušek a pomocník boha literatury Wen čchanga stojící na želvě "ao" se štětcem a vzdělaneckou čapkou. Čína kolem 1900, výška 40 cm. Posoudila PhDr. Zlata Černá, emeritní kurátorka sbírky čínského umění v Náprstkově muzeu. Stav 2
Dekorativní okimono ve formě kouzelného jezevce tanuki
Cizelovaný bronz s jamkovým emailem (champleve). Japonsko, rané období Meidži (1868 - 1912), 70.léta 19. století, výška 30 cm. Stav 2
Pistole s křesadlovým zámkem, François-Alexander Chasteau
Hlaveň válcová, s hladkým vývrtem, ráže 16 mm. Nad komorou seshora bohatě zdobena řezbou úponků a mužské hlavy v přilbě a zlaceném poli. Francouzský křesadlový zámek, zámková deska i kohout zdobeny ve stejném stylu, deska signována "CHASTEAU À PARIS". Celopažbená, pažba z ořechového dřeva zdobena ře...
Kord
Čepel přímá, dvousečná, čočkovitého průřezu, v horní části s oboustranným výbrusem. Ve výbrusu rytý nápis "IOHANNI". Rukojeť dřevěná, ovinutá splétaným mosazným drátkem. Souprava železná. Hlavice vejčitá s nýtem, koš tvořen několika vzájemně propojenými železnými úponky a esovitě prohnutou záštitou....