Verdura s ptáky
Verdura zobrazuje ptáky v zalesněné krajině. Patrně vlámská nebo francouzská, kolem 1700, rozměry 255 x 275 cm, poškozená. Stav 2-
Křesadlová pistole
Cylindrická hlaveň s hladkým vývrtem ráže 17 mm se (pseudo?) signaturou nad komorou. Rytý křesadlový zámek s totožnou (pseudo?) signaturou na zámkové desce. Pažba z ořechového dřeva, kování mosazné, ryté. Patrně Francie pro orientální trh, 18. století, délka 45 cm. Jizvy po korozi. Stav 2-...
Zátiší s košíkem ovoce
Olej na plátně, lepeno na dřevě, španělská škola, 18./19. století, rozměry 102 x 45 cm, rámováno. Stav 2-
Dívka s chrtem, Friedrich Gornik
Bronz tmavě patinovaný, sousoší sedící dívky a chrta. Signováno a datováno na plintě "Gornik 1919". Friedrich Gornik (1877 Prävali - 1943 Vídeň). Rakousko 1919, délka 33 cm. Nízký obdélný sokl z leštěného onyxu. Stav 2
Tesák pro hodnostáře hasičského sboru
Silná jednosečná čepel (stopy po korozi) s oboustranným výbrusem a středovým hrotem, na hřbetní straně s pilovitým ostřím. Souprava mosazná se zbytky zlacení. Ramena záštity stočena k čepeli, zakončena lvími hlavami. Rukojeť černá, dřevěná, hlavice v podobě orla. Pochva potažena kůží, kování mosazné...
Párové secesní stolní lampy se slony
Pár stolních lamp, barevný kov, patinovaný, štíhlé dříky, skleněná stínítka. Patrně Německo, výška 39 cm. Lehce poškozené. Stav 2-
Karabach-Čelaberd (orlí kazak)
Čelaberd s červeným podkladem se dvěma medailony a klasickou úzkou bílou hvězdicovou bordurou. Oblast jižní Kavkaz, 19. století, rozměry 210 × 132 cm. Poškozený. Velmý vzácný a vyhledávaný typ. Z pozůstalosti po sestře Elišky Krásnohorské. Stav 2-
Kazeta s dvouhlavňovými křesadlovými pistolemi „Antoine Dumarest“, Francie, Saint-Étienne kolem roku 1780
Kazeta s dvouhlavňovými křesadlovými pistolemi s hladkým vývrtem hlavní v ráži 14 mm. Horní část dnového šroubu tvoří hledí. Kohouty zdobené rytým květinovým motivem. Zámková deska v zadní části rokokovým ornamentem a před kohoutem signaturou výrobce „Antoine Dumarest“. Pažba z ořechového dřeva zdob...
Kulatý šicí stolek, biedermeier
Korpus z měkkého dřeva dýhovaný kořenicí, lineární intarzie, částečně ebonizovaný. Kulatá deska a lub stolu spočívají na třech esovitě prohnutých nohách, jedna zásuvka. Rakousko kolem 1830, výška 72 cm, průměr desky 45 cm. Restaurovaný. Stav 2
Provinční barokní skříň
Masivní, na dvě části rozkládací a uprostřed klíny spojený korpus z dubového dřeva, odnímatelná horní římsa, skosené přední hrany. Rámečková a pásková intarsie z cenného dřeva, dveře s výplněmi a ptáčkovou intarsií. Původní zámek a klíč. Patrně Čechy, 18. století, rozměry 170 × 200 × 65 cm. Lehce po...
Šavle vzor 1826 pro důstojníky pěchoty
Lehce zakřivená čepel s oboustranným výbrusem a hřbetním hrotem (jizvy po korozi). Na hřbetě značena azbukou "Златоусть 1851 года" (Zlataoust 1851). Značená garnitura mosazná se zbytky zlacení, oblouk koše s jedním úponkem. Rukojeť dřevěná potažena kůží (zbytky) a ovinutá stáčeným mosazným drátkem. ...
Šavle pro příslušníky lehké jízdy vzor 1768
Čepel zakřivená, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem a hřbetním hrotem. Po obou stranách zdobena rytinou rakouského orla pod korunou, na hřbetě značena "Pottenstein?" (obtížně čitelné). Rukojeť dřevěná, potažená kůží. Garnitura železná. Hřbet s oválnými úchyty a nýtem, jednoduchý páskový koš...