Perkusní revolver Tranter v kazetě/
Výrobní číslo No.183.94.T, oktagonální hlaveň ráže .44, na hlavni adresa prodejce "R.S.Garden.29.Piccadilly.London", vlevo na nabíjecí páce a na rámu značen "Tranterś Patent", pětiranný válec, londýnské zkušební značky, rukojeť z ořechového dřeva zdrsněna rybinou. Anglie, Londýn kolem 1860, celková ...
Zátiší s košíkem ovoce
Olej na plátně, lepeno na dřevě, španělská škola, 18./19. století, rozměry 102 x 45 cm, rámováno. Stav 2-
Zlatý prsten s modrým safírem a diamanty
Prsten ze zlata o ryzosti 750/1000 a 14 K, 2x briliant 0,15 ct, 2x 0,05 ct, 1x 0,02 a 8 velmi drobných briliantů, modrý safír, tabulka oválného tvaru, hmotnost 6,54 g, velikost 14. Stav 2
Revolver Allen & Wheelock kapesní
Hlaveň oktagonální, drážkovaná, ráže 7,5 mm, délka 3". Železný uzavřený rám, seshora značen "ALLEN & WHEELOCK". Hladký pětikomorový válec, zdoben rytou loveckou scénou. Středový kohout, z levé strany značen "PATENTED APRIL 16.1845.". Hladké střenky z ořechového dřeva. Jednotlivé kovové části značeny...
Čtyřhlavňová pepřenka, Alphonse Caron
V otočném svazku čtyři drážkované hlavně, délka 6,3 cm, ráže 10 mm. Jednotlivé hlavně jsou číslovány. Pistole opatřena dvojčinným perkusním mechanismem, spodní kohout s prstencovou spouští a s pojistkou. Kovové části zdobeny rytým listovým ornamentem. Kanelovaná rukojeť se střenkami z ebenového dřev...
Karabach-Čelaberd (orlí kazak)
Čelaberd s červeným podkladem se dvěma medailony a klasickou úzkou bílou hvězdicovou bordurou. Oblast jižní Kavkaz, 19. století, rozměry 210 × 132 cm. Poškozený. Velmý vzácný a vyhledávaný typ. Z pozůstalosti po sestře Elišky Krásnohorské. Stav 2-
Psací komoda, Biedermeier
Korpus z měkkého dřeva dýhovaný ořechem, šelaková politura, po stranách dýhované lišty, čtyři zásuvky, horní s výklopnou čelní stěnou a čtyřmi menšími zásuvkami uvnitř. Původní kování. Rakousko kolem 1830, rozměry 130 x 101 x 64 cm. Malé části chybí, známky používání. Stav 2...
Kamenná hlava Buddhy v Khmérském stylu
Pískovec. Jihovýchodní Asie, snad Thajsko, ve Khmérském stylu, počátek 20.století, výška 24 cm bez podstavce. Stav 2
Dvorský zlacený kord, prolamovaný a řezaný v železe
Čepel přímá, trojostrá, v horní části modřená se zlaceným leptaným dekorem. Jílec prolamovaný a řezaný v železe s plastickými ornamenty vojenských trofejí na vyzlaceném a puncovaném pozadí. Rukojeť dřevěná, ovinutá stáčeným stříbrným drátkem. Hlavice kulovitá. Francie kolem 1760, délka 95 cm. St...
Revolver Pidault Cordier
Výrobní číslo 133, ráže 11 mm CF. Hlaveň cylindrická, drážkovaná (8 drážek), s mířidly, délka 15 cm". Seshora značena prodejcem "Günther et 6ie a Paris", zespodu v oválu raženo "PIDAULT - CORDIER Bt. S. G. D. G.". Hladký šestikomorový válec. Kovové části modřené (modření zachováno z 80%), vysoce leš...
Párová nástěnná benátská zrcadla
Broušené a hutně tvarované sklo, dřevo. Zrcadla esovitého tvaru s hutně tvarovanými dekorativními prvky a broušeným dekorem, fixováno na dřevěné desce. Itálie, 1. pol. 19. století, výška 85 cm. Stav 2+
Prsten s brilianty
Zlato, ryzost 585/1000, centrální briliant 0,2 ct, si, po stranách 16 velmi drobných briliantů, celkem cca 0,05 ct. Československo, 20. století, hmotnost 2,41 g, velikost 17. Přiloženo osvědčení puncovního úřadu. Stav 2