Sponton pro důstojníky
Čepel jazykovitá, ve spodní části laločnatá, se středovým hrotem. Oboustranně leptaný ruský dvouhlavý orel. Tulej hranolovitá, se třemi prstenci a dvěma upevňovacími páskovými pery. Ratiště dřevěné, válcové (později doplněné). Carské Rusko kolem 1800, délka čepele s tulejí 40 cm, celková délka 190 c...
Antonín Josef de Neuberg, Andreas Möller
Olej na plátně, vzadu signováno a datováno "A. Möller fecit London 1735". Möller Andreas (*1684 Kodaň - † 1762 Berlín). Londýn 1735, rozměry 35 x 43,5 cm, rámováno. Stav 2
Salóní terčová pistole v kazetě s příslušenstvím
Ráže 6 mm (.22) short, výrobní číslo 3254. Hlaveň oktagonální, sklopná, hněděná, na pravé straně signovaná "ARENDT" a dole značena "LECLERQ PATENT". Schránkový zámek a lučík zdobeny rytým rostlinným ornamentem. Pažba z ořechového dřeva s kanelováním. Lutych kolem 1870, délka 34,5 cm. V původní kazet...
Kapesní revolver na kolíčkové náboje v etuji
Ráže 7 mm Lefaucheux, cylindrická hlaveň, v zadní části oktagonální. Vlevo lutyšská zkušební značka. Dvoučinný systém, šestikomorový válec, sklopná spoušť. Na kovových částech zbytky stříbření. Rukojeť střenková, střenky z ebenového dřeva. Belgie kolem 1870, délka 16 cm. V původní etuji. Stav 2...
Verdura s ptáky
Verdura zobrazuje ptáky v zalesněné krajině. Patrně vlámská nebo francouzská, kolem 1700, rozměry 255 x 275 cm, poškozená. Stav 2-
Kulatý šicí stolek, biedermeier
Korpus z měkkého dřeva dýhovaný kořenicí, lineární intarzie, částečně ebonizovaný. Kulatá deska a lub stolu spočívají na třech esovitě prohnutých nohách, jedna zásuvka. Rakousko kolem 1830, výška 72 cm, průměr desky 45 cm. Restaurovaný. Stav 2
Husarská šavle vz. 1777 (Sabre de Hussard AN IV)
Široká, lehce zakřivená čepel s oboustranným výbrusem a hřbetním hrotem, dvojostrá v blízkosti hrotu. Jílec mosazný, zlacený (zlacení otřelé), oblouk koše s raženou značkou, rukojeť dřevěná, ovinutá lněným provázkem se zbytky koženého potahu. Dřevěná pochva se zlaceným mosazným kováním a dvěma volný...
Perkusní revolver Tranter v kazetě
Výrobní číslo No.183.94.T, oktagonální hlaveň ráže .44, na hlavni adresa prodejce "R.S.Garden.29.Piccadilly.London", vlevo na nabíjecí páce a na rámu značen "Tranterś Patent", pětiranný válec, londýnské zkušební značky, rukojeť z ořechového dřeva zdrsněna rybinou. Anglie, Londýn kolem 1860, celková ...
Švališerský palaš
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem a středovým hrotem. Stopy po korozi. Souprava mosazná se zbytky zlacení. Jednoduchý prutový oblouk přechází v přímou záštitu. Velký záštitný list se třemi úponky, palcový prstenec. Rukojeť dřevěná, potažena kůží podloženou provázkem. Záda hlad...
Revolver na kolíčkové náboje
Oktagonální hlaveň ráže 5 mm o délce 5,3 cm. Válec šestiranný, značený belgickou zkušební značkou. Sklopná spoušť. Hlaveň, válec i rám zdobeny florární rytinou. Vyřezávané střenky z ebenového dřeva. Lutych kolem 1870, celková délka 12 cm. Stav +
Morion
Hladký zvon vykovaný ze dvou částí s vysokým hřebenem s profilovaným okrajem a silně lomenou krempou vybíhající vpředu i vzadu do hrotů (na jedné straně lehce poškozená). Nýty mají rozetové hlavičky. Německo kolem 1600, výška 25 cm. Stav 2
Puška s katalánským křesadlovým zámkem
Dlouhá oktagonální, posléze cylindrická hlaveň s hladkým vývrtem o ráži 18 mm. Hledí mosazné. Mosazí plátovaný florálním ornamentem zdobený zámek. Polopažbená, pažba inkrustovaná kostí, čtyři stříbrné objímky. Alžír kolem 1800, délka 164 cm. Stav 2-