Reliéfně zdobený honosný štít
Lehce vypouklý okrouhlý železný štít se silnou kónickou špicí a s pertlovaným okrajem. Bohatě celoplošně reliéfně kovaný a cizelovaný dekor bitevních scén. Patrně Německo, 16. století, průměr 62 cm. Stav 2
Šestiranná perkusní pepřenka, Ipswich
Dvojčinná perkusní pepřenka s vodorovným kohoutem a svazkem šesti hlavní, ráže 7,5 mm. Na rámu značena "D. JAYXE(?) IPSWICH". Střenky rukojeti z hladkého dřeva. Anglie, kolem 1840, délka 17,2 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2
Barokní (staroněmecké) skříňkové hodiny, Brno
Hnědé hodinové pouzdro, ze čtyř stran prosklené, mosazné držadlo na vrcholu hodin, v rozích mosazné špice. Mosazný lunetový ciferník, v lunetě pomocné prstencové postříbřené indikátory bití a medailon se signaturou "Johan Lukavezky in Brünn", kuhový hlavní postříbřený ciferník s římskými a arabskými...
Revolver systému Slocum
Výrobní číslo 3869. Hlaveň válcová, délka 3 palce, ráže .32 RF. Seshora značena "B.A.Co. PATENT APRIL 14TH 1863" (Brooklyn Arms). Pětikomorový válec, jednotlivé komory jsou do válce zašroubovány. Uzavřený mosazný rám zdoben rytinami rozvilin. Hladké dřevěné střenky. Spojené státy americké, kolem 186...
Revolver Colt-Root kapesní (1855), 5. varianta
Hlaveň oktagonální, drážkovaná, ráže .31, délka 3 ½ palce. Shora značena „+COLT´S PT./1855 + ADRESS COL.COLT/HARTFORD CT.U.S.A +“. Hladký pětikomorový válec bez rytiny. Rukojeť z jednoho kusu ořechového dřeva. Na kování hlavice rukojeti raženo číslo "1320". Spojené státy americké, kolem 1856, délka...
Kulatý šicí stolek, biedermeier
Korpus z měkkého dřeva dýhovaný kořenicí, lineární intarzie, částečně ebonizovaný. Kulatá deska a lub stolu spočívají na třech esovitě prohnutých nohách, jedna zásuvka. Rakousko kolem 1830, výška 72 cm, průměr desky 45 cm. Restaurovaný. Stav 2
Kord dvorský, řezaný v železe a zlacený
Čepel přímá, trojostrá. Souprava železná, po celé ploše zdobena figurálními bojovými scénami na vyzlaceném a puncovaném pozadí. Hlavice kulovitá, prutový oblouk koše, dvouledvinovitý záštitný list. Rukojeť dřevěná, ovinutá stáčeným železným drátkem. Francie, kolem 1740, délka 99 cm. Zlacení otřelé. ...
Pohled na Chodský hrad v Domažlicích, Ladislav J. Špitník
Olej na plátně, signovaný a datovaný vpravo dole "L. J. Spitník 43". Ladislav Špitník (Špitálník) (* 1901 Praha - ?). Přiložen certifikát pravosti. Obraz byl zakoupen v roce 1943 v Plzni. Rozměry 67 x 53 cm, rámováno. Stav 2
Stříbrná cukřenka
Stříbro, 935/1000, švédská importní puncovní značka. Patrně Německo, 19. století, výška 12 cm, hmotnost 468,8 g. Stav 2
Puška s katalánským křesadlovým zámkem
Dlouhá oktagonální, posléze cylindrická hlaveň s hladkým vývrtem o ráži 18 mm. Hledí mosazné. Mosazí plátovaný florálním ornamentem zdobený zámek. Polopažbená, pažba inkrustovaná kostí, čtyři stříbrné objímky. Alžír kolem 1800, délka 164 cm. Stav 2-
Revolver Allen & Wheelock kapesní
Hlaveň oktagonální, drážkovaná, ráže 7,5 mm, délka 3". Železný uzavřený rám, seshora značen "ALLEN & WHEELOCK". Hladký pětikomorový válec, zdoben rytou loveckou scénou. Středový kohout, z levé strany značen "PATENTED APRIL 16.1845.". Hladké střenky z ořechového dřeva. Jednotlivé kovové části značeny...
Zátiší s humrem, Jan Davidsz de Heem (okruh)
Olej na dřevě, vlevo dole signováno monogramem "PM". Jan Davidsz de Heem, (1606 Utrecht — 1684 Antverpy). Holandsko, 17. století, rozměry 68 x 55 cm, rámováno. Restaurováno. Stav 2