Letní krajina s rybníkem, Josef Multrus
Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole "MULTRUS29". Multrus Josef (1898 Praha – 1957 Praha). Čechy 1929, rozměry 76 x 68 cm, rámováno. Stav 2
Jednoranná pistole systému Rollin White
Výrobní číslo 559, ráže .32 RF. Hlaveň oktagonální, délka 3 palce. Do strany výklopný blok značen "ROLLIN WHITE ARMS CO./LOWELL MASS. / PATENTED APR. 13. 1858". Mosazný rám se zbytky postříbření. Rukojeť střenková, hladké střenky ze dřeva. Spojené státy americké, kolem 1861, délka 18,8 cm. Popis: Mg...
Modrobílá váza, značka a doba éry Čchien-Lung
Porcelán s modrobílým dekorem, váza s vyšším krkem a rozšířeným hrdlem, motiv horské krajiny, značeno koblatem podglazurní značkou složenou ze šesti znaků (Ta Čching Čchien Lung nien-č´ 1736 - 1795). Čína, 1. polovina 18. století, výška 34 cm. Stav 2
Dámský prsten s briliantem starého brusu
Zlato o ryzosti 680/1000. Briliant (0,65 ct, lehce žlutý) je zasazen v šatonu květinového tvaru. Patrně Německo po roce 1900, hmotnost 3,80 g, velikost prstenu 18. Stav 2
Stříbrné kapesní hodinky s vřetenovým krokem
Stříbrné dvojité pouzdro, puncovní značky, Birminghem 1841, bíle smaltovaný číselník s černými arabskými číslicemi, vřetenový krok, zlacený mosazný hodinový stroj s řetízkem a šnekovým převodem. Klíček. Přiloženy etikety hodinářů (z oprav). Velká Británie, 1841, průměr 5,5 cm. Pouzdro poškozeno. ...
Katana, gendaitó od Kanemičiho
Katana signovaná Nóšú džú Kanemiči 濃州関住兼道作 a datovaná "devatenáctý rok éry Šówa,(t.j. 1944), dne šestého měsíce, (t.j. června)"昭和十九年六月日. Délka čepele 63,5 cm. Platnéřská železná kaččúši cuba s motivem klobouků kasa v technice prolamování kage sukaši. Aktivní suguha hamon, koitame hada. Mečíř Kane...
Sponton pro důstoníky pěchoty
Hrot čepele jazykovitý se středovým žebrem, ve spodní části geometricky prořezána. Tulej kuželovitá se třemi prstenci a dvěma upevňovacími páskovými pery. Pod tulejí připevněn žluto-červený třapec. Ratiště dřevěné, válcové. Délka čepele 25 cm, délka tuleje 10 cm, délka per 36,5 cm. Saské kurfiřství,...
Model komody, biedermeier
Pravoúhlý korpus spočívající na kónických nožkách. Tři zásuvky. Měkké dřevo dýhované tisem, černěné části. Patrně Rakousko kolem 1830, rozměry 24,5 x 17,5 x 13,5 cm. Původni stav, nerestaurováno. Stav 2
Padmasambhava
Bronz zlacený. Padmasambhava v lotosové pozici s rukama zkříženýma před hrudí, v rukou drží zvonek a vadžru. Dno uzavřeno plechem s rytou dvojitou vadžrou. Tibet, 18. století, výška 12 cm. Stav 2
Kord Národní gardy
Čepel přímá, dvousečná, čočkovitého průřezu, s oboustranným úzkým výbrusem. Na vnější straně značena výrobcem "HHS" (Hynek Hojtaš, Smíchov). Rukojeť dřevěná, potažená rybí kůží a ovinutá drátkem ze žlutého kovu. Koš prořezávaný, povrch niklován. Pochva ocelová, povrch niklován, jedna objímka s volný...
Tesák lovecký
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem a středovým hrotem. V horní části leptaná ornamentální výzdoba. Rukojeť z ebenového dřeva zdrsněna řezbou. Souprava stříbrná. Pochva z černé kůže, kování stříbrné. Paříž, 1756-1762, délka 79,5 cm. Stav 2 ...
Náramek z bílého jadeitu
Bílý jadeit, spirálovitě jemně vroubkovaný kruh. Čína, 20. století, průměr 7,5 cm. Stav 2