Článkový náramek
Žluté zlato, ryzost 585/1000. Úzké a čtyři široké hladké pravoúhlé články, patrně Čechy, 20. století, délka 22 cm, hmotnost 18,5 g Stav 2+
Palaš kyrysnický vzor 1826 pro mužstvo
Čepel přímá, jednosečná, se dvěma výbrusy po obou stranách, se hřbetním hrotem. Na hřbetu vyryto "Златоустъ сентябрь 1828 года". Rukojeť dřevěná, potažená kůží a ovinutá stáčeným mosazným drátkem. Souprava mosazná. Rusko, 1828, délka 113 cm. Pochva schází. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ú...
Disková hrací skříňka Symphonion
Dřevěná schránka, popis chybí, hřeben se čtyřiceti tóny (2 zuby chybí), klička. Průměr disku 14,6 cm. Německo, Lipsko kolem 1900, rozměry 16,5 x 8,5 x 16,5 cm. Funční. Stav 2
Mísa na ryby, August Nowotny
Jamná kamenina, ovální mísa na ryby s lehce zvlněným okrajem, štafírovaná zlatem, modrý podglazurní květinový dekor. Vtlačovaná značka „August Nowotny in Altrohlau bei Karlsbad“ a tištěné značky. Čechy, Stará Role 1824 - 1883, délka 59 cm. Lehce otřelá. Stav 2
Puška Sauer M30 pro Luftwaffe v přepravní kazetě
Troják s brokovými hlavněmi ráže 12/65, kulová hlaveň v ráži 9,3 x 74 R. Výrobní číslo 336249, zbraň číselně shodná. Zrcadlově lesklé hlavně obou ráží, délka svazku 65 cm. Levá broková hlaveň se zahrdlením 1/1, určená pro jednotné střely Brenneke, pravá se zahrdlením 1/2. Zkušební značka z roku 1941...
Tsurzawa Tanzan 鶴沢 探山, 1655-1729: Vějíř s motivem rudých javorů momiji.(bez bambusové kostry)
Tuš a barvy na papíře na podkladě z běloby gofun (rozemletá perleť). Signováno Hógen(malířský titul) Tanshun. Malíř Kanó Tanshun狩野 探春je umělecký pseudonym žáka Kanó Tanyúa, vlastním jménem Tsurzawa Tanzan 鶴沢 探山, 1655-1729. Zač. 18. stol. Délka 48 cm.
Kalliope, diskový hrací stroj s patnácti disky
Hranolová dřěvěná schránka. Ve víku litografie. Mechanismus hracího stroje pro kovové disky o průměru 18 cm. Jazýčkový hrací stroj, hřebenem se 36 zuby (jeden chybí). Přezkoušen, klika přiložena. Německo, Lipsko kolem 1890, rozměry 23,5 x 14,5 x 20,5 cm. Stav 2
odstraněno
Palaš kyrysnický
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným výbrusem, hřbetní rýhou, středovým hrotem a falešným ostřím. Na vnější straně zdobena rytinou rakouského orla pod korunou, na vnitřní straně vojenskými trofejemi a rostlinným ornamentem. Jílec nepůvodní. Rukojeť dřevěná, souprava mosazná. Hladký hřbet, páskový...
Stříbrné kapesní hodinky s vřetenovým krokem
Stříbrné dvojité pouzdro, puncovní značky, Birminghem 1841, bíle smaltovaný číselník s černými arabskými číslicemi, vřetenový krok, zlacený mosazný hodinový stroj s řetízkem a šnekovým převodem. Klíček. Přiloženy etikety hodinářů (z oprav). Velká Británie, 1841, průměr 5,5 cm. Pouzdro poškozeno. ...
Jednuška s katalánským křesadlovým zámkem
Hlaveň válcová, v zadní části oktagonální, s hladkým vývrtem, ráže 16 mm. Značena ve španělském stylu značkami Geronima Fernandeze (Neue Støckel 364). Katalánský křesadlový zámek, kohout kvalitně vyřezáván, ostatní části zdobeny rytinou vinných listů. Polopažbená, pažba z ořechového dřeva s charakte...
Miska s držadly z majetku Margarethe von Sydow
Stříbro, ryzost 800/1000, vypouklá stěna spirálovitě kanelovaná. Rytý erb pod hraběcí korunkou. Po stranách dvě držadla. Na dně věnování: Meinem lieben Paten von Seiner Tante Margarethe von Sydow. Značena výrobcem "J. Wagner & Sohn", německé puncovní značky a ryzost 800. Průměr 14,8 cm, hmotnost Poz...