Figurální porcelánová vázička, Slavkov
Porcelán glazovaný, barevně a zlatem štafírovaný. Odpočívající dívka se džbánem a proutěným košem. Dno značeno vtlačovanou značkou "S", datace 1(844). Čechy, Slavkov 1844 výška 19 cm. Lehce otřelá. Stav 2
Pigmyphone, Gebrüder Bing
Německý dětský gramofon v plechové schránce na desky do průměru 17 cm. Pružinový stroj. Německo, Bing Werke AG, Norimberk kolem 1925, rozměry 15.2 x 8.9 x 15.2 cm. Kompletní, funkční. Stav 2
Terina, Bayreuth
Fajáns, oválné tělo s propletenými držadly spočívá na nízké rozšiřující se noze, jemný modrobílý dekor: ovocné koše s granátovými jablky, v kartuších ornamentální květinový dekor. Dno značeno modře "B.K/H". Bayreuth, období Knöller, kolem 1740 délka 24 cm. Bez víka. Stav 2...
Jednuška s katalánským křesadlovým zámkem
Hlaveň válcová, v zadní části oktagonální, s hladkým vývrtem, ráže 16 mm. Značena ve španělském stylu značkami Geronima Fernandeze (Neue Støckel 364). Katalánský křesadlový zámek, kohout kvalitně vyřezáván, ostatní části zdobeny rytinou vinných listů. Polopažbená, pažba z ořechového dřeva s charakte...
Meč jezdecký
Čepel přímá, dvousečná, čočkovitého průřezu, se středovým hrotem. V horní části po obou stranách výbrus, zakončený rytou značkou pasovského vlka. Na vnitřní straně ve výbrusu ryto "ME FACIT M HN", na vnější straně "SALINGEN MHM". Rukojeť dřevěná, ovinutá splétaným a stáčeným železným drátkem. Garnit...
Troje kleště na oplatky
1) Kleště na hostie se dvěma jednostranně jemně řezanými medailony s motivem ukřižování. Patrně Německo nebo Rakousko, 17. století, délka 72 cm. 2) Kleště z kovaného železa s okrouhlými plochými čelistmi opatřenými dlouhými branžemi. Jeden terč je opatřen zrcadlově psaným jménem "ANNA BURYJÁNEK". Če...
Hrací obraz
Reliéfní obraz s motivem z "Prodané nevěsty" za sklem ve štukovém rámu. Válcový hrací stroj se dvěma melodiemi. Čechy kolem 1900, rozměry 52,5 x 71 x 10 cm. Stav 2
Kazeta v renesančním stylu
Ořech. Korpus hranolovitého tvaru opatřený víkem spočívá na čtyřech nožkách. Inkrustace javorem, florální motiv. Patrně Německo, 19. století, rozměry 48 x 23 x 32 cm. Stav 2
Číška
Uranově zbarvené alabastrové sklo (tzv. chrysopasové), válcovitě broušená noha, fasetovaná stěna zdobená pastózní malbou ornamentálních úponků a květin zlatem, stříbrem a emaily. Horní okraj odsazený. Čechy kolem 1840, výška 11,8 cm. Na dně lehce odražená, otřelá. Stav 2-...
Antonín Josef de Neuberg, Andreas Möller
Olej na plátně, vzadu signováno a datováno "A. Möller fecit London 1735". Möller Andreas (*1684 Kodaň - † 1762 Berlín). Londýn 1735, rozměry 35 x 43,5 cm, rámováno. Stav 2
Pistole - trombón s perkusním zámkem
Hlaveň damašková, válcová, rozšiřující se k ústí, zdobena jednoduchou řezbou. Perkusní zámek, zámková deska i kohout zdobeny rytinou rozvilin. Celopažbená, pažba z javorového dřeva vykládána perletí. Hladké železné kování. Pravděpodobně Kavkaz, 19. století, délka 39 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojensk...
Horská krajina, Émile René Ménard
Akvarel na papíru, vlevo dole signováno "E. R. Ménard". Ménard, Émile René (*1827 Paříž - †1887 Paříž). Francie, 2. polovina 19. století, rozměry 32 x 23,5 cm. Rámováno, paspartováno, zaskleno. Stav 2