Dvojka s perkusním zámkem, Heinrich Daniel Anschütz
Hlavně válcové umístěné vedle sebe, s hladkým vývrtem, ráže 15 mm se stříbrem tauzovaným nápisem "Canon Tordu" (zkrácené). Spoře ryté perkusní zámky konvertované z křesadlových jsou signované "Anschütz & Sohne/in Suhl". Pažba z vybraného ořechového dřeva opatřena rybinou, pažbení do poloviny hlavně,...
Rakouské lodě u pobřeží, Ludwig Rubelli von Sturmfest
Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole "L Rubelli 1874". Ludwig Rubelli von Sturmfest (1842 Zara – 1905 Graz). Rakousko, 1874, rozměry 48,5 x 34 cm. Hezká práce tradičního malíře rakouského námořnictva. Stav 2
Důstojnická vycházková hůl
Tvrdé dřevo, rukojeť s vyřezávanou hlavou důstojníka, dekorovaná Železným křížem. Manžeta s monogramem "SW" a s číslem pluku "71". Kovová špice je označena nápisem "GALIZIEN-ISONZO/1914-1917". Německo kolem 1918, délka 91.5 cm. Stav 2+
Sponton pro důstoníky pěchoty
Hrot čepele jazykovitý se středovým žebrem, ve spodní části geometricky prořezána. Tulej kuželovitá se třemi prstenci a dvěma upevňovacími páskovými pery. Pod tulejí připevněn žluto-červený střapec. Ratiště dřevěné, válcové. Délka čepele 25 cm, délka tuleje 10 cm, délka per 36,5 cm. Saské kurfiřství...
Zátoka s rybářskou bárkou, Мария Марковна Джагупова
Olej na kartonu, signováno vlevo dole "M Markovna". Dzhagupova (Jagoupova, Djagupova) Maria (Marie, Mariya) Markovna (1897 Armavir-Krasnodarsk/Армавир - 1975(67) Petrohrad/Ленинград). Rusko kolem 1930, rozměry 60 × 40 cm, rámováno. Stav 2
Přilba jezdecká - Pappenheimka
Zvon polokulovitý, vykovaný z jedné části. Cirkulárně osm radiálních žeber. V čelní části nýty připevněn pevný štítek (prostřelený) se záchytem posuvného nánosníku, fixace křídlovým šroubem. Pohyblivý týlní kryt ze dvou lamel. Plné pohyblivé lícnice s otvory. Německo nebo Polsko kolem 1640, výška 26...
Šavle vzor 1826 pro důstojníky pěchoty
Lehce zakřivená čepel s oboustranným výbrusem a hřbetním hrotem (jizvy po korozi). Na hřbetě značena azbukou "Златоусть 1851 года" (Zlataoust 1851). Značená garnitura mosazná se zbytky zlacení, oblouk koše s jedním úponkem. Rukojeť dřevěná potažena kůží (zbytky) a ovinutá stáčeným mosazným drátkem. ...
Pár obrazů, Franz Hochecker (okruh)
Olej na plátně, nesignováno. Franz Hochecker (1730 Frankfurt - 1782 Frankfurt). Německo, konec 18. století, rozměry 39 x 29 cm. Rámováno. Stav 2
Kulatý šicí stolek, biedermeier
Korpus z měkkého dřeva dýhovaný kořenicí, lineární intarzie, částečně ebonizovaný. Kulatá deska a lub stolu spočívají na třech esovitě prohnutých nohách, jedna zásuvka. Rakousko kolem 1830, výška 72 cm, průměr desky 45 cm. Restaurovaný. Stav 2
Dívky pod rozkvetlým stromem, Marie-Clotilde Gallien-Berthon
Olej na plátně, signováno a datováno vlevo dole "M. C. Gallien-Berthon 1913", na rubu štítek "Salon de l ́Union des Femmes Peintres et Sculpteurs". Gallien-Berthon Marie-Clotilde (1870-1959). Francie, 1913, rozměry 73 x 54 cm. Rámováno. Stav 2
Kord
Čepel přímá, dvousečná, průřezu kosočtverce, se středovým hrotem a dlouhým výbrusem. Rukojeť dřevěná, ovinutá stáčeným drátkem. Hlavice polygonální, přibližně sférická, s nýtem. Páskový oblouk koše rozšiřující se v úponkový koš. Záštita skloněná, na konci rozšířená. Délka 126 cm. Stav 2...
Gjandža
Tři routovité medailony. Hezká barevná paleta s červeno-bílým střídajícím se rytmem medailonů na sytě modrém pozadí. Na bílém pozadí hlavní bodury jsou položeny diagonálně vzájemně v opačném směru orientované mnohobarevné listy. Kavkaz, 19. století, rozměry 216 × 123 cm. Poškozený, zašpiněný. Z pozů...