Arabský žebrák s opičkou, vídeňský bronz
Patinovaný bronz polychromovaný za studena, návrh Franz Xavier Bergmann (1861 Vídeň - 1936 Vídeň). Vídeň kolem 1920, výška 9,5 cm. Stav 2
Tančící nahá dívka, Theodor Friedl
Patinovaný bronz, mramorový podstavec. Na plintě značeno "Friedl". Theodor Friedl (1842, Vídeň – 1900, osada Kirchau). Vídeň kolem 1880, výška 33 cm. Stav 2-
Párová nástěnná benátská zrcadla
Broušené a hutně tvarované sklo, dřevo. Zrcadla esovitého tvaru s hutně tvarovanými dekorativními prvky a broušeným dekorem, fixováno na dřevěné desce. Itálie, 1. pol. 19. století, výška 85 cm. Stav 2+
Leptaná halapartna, historismus ve stylu 16. století
Hrot se středovým žebrem, čepel sekery s mírně obloukovitě vykrojeným ostřím, profilovaný hák. Po celé ploše bohatě zdobena leptanými figurami a rostlinným ornamentem, a kardinálským erbem, na čepeli datována 1589. Tulej hraněná. Délka čepele s tulejí a hrotem 59 cm. Stav 2...
Celoželezná leptaná truhlička
Jednoduchý hranolovitý tvar, kulovité nožky, stěny ze železného plechu s leptanými motivy válečníků, přední stěna a víko opatřeny zámky, po stranách kovaná pohyblivá držadla. Německo, patrně Norimberk kolem 1700, rozměry 27 x 15 x 12 cm. Stav 2
Antonín Josef de Neuberg, Andreas Möller
Olej na plátně, vzadu signováno a datováno "A. Möller fecit London 1735". Möller Andreas (*1684 Kodaň - † 1762 Berlín). Londýn 1735, rozměry 35 x 43,5 cm, rámováno. Stav 2
Stolní lampa, art deco, Březová
Porcelán glazovaný, pestře malovaný, původní látkové stínidlo. Figurální noha v podobě Pierota a Kolombíny, dno značeno zelenou značkou Pirkenhammer/Czechoslovakia/Kunst-Abteilung. Čechy, Březová kolem 1920, výška 50 cm. Stav 1-2
Revolver Chamelot & Delvigne na kolíčkové náboje v kožené kazetě
Osmihranná hlaveň nad komorou zdobená rytinou, ráže 8 mm, značena na pravé straně "CHAMELOT/INon & Btee/DELVIGNE". Rám zdoben shodně s hlavní, bubínek tauzovaný stříbrem. Slonovinové střenky. Francie kolem 1870, délka 16 cm .V původní kazetě o rozměrech 17,5 x 7 x 12,3 cm Stav 2...
Francouzský kyrys pro mužstvo
Těžký přední plech dole značený "Mre. Imp.ale de Chat. Mai 1865" a "1ere Caille 1ere Largeur No. 347". Futrování chybí. Francie, 2. pol. 19. století, výška 50 cm. Stav 2
Plechová hračka - chodící pes, Lehmann
Kolorovaný plech, pružinový strojek. Obojek značený "D.R. PATENT, ENGL. PATENT/PAT: U.ST.A. 23 APR 95 MADE in GERMANY". Vyrobeno firmou Lehman v letech 1898 - 1935. Délka 17 cm. Stav 2-
Rashwan kelim (fragment)
Polovina kelimum z oblasti Malatya, patrně kurdská práce. Jihovýchodní Anatolie, 19. století, rozměry 340 x 87 cm. Stav 3
Rapír, Sebastien Renantez (Hernantez, Fernandez)
Čepel přímá, dvousečná, v horní čtvrtině oboustranný středový výbrus. Ve výbrusu signatura "SEBASTIEN / RENANTES". Rukojeť dřevěná, ovinutá stáčeným železným drátkem. Souprava železná. Zploštělá cibulovitá hlavice s nýtem, přímá záštita, perforovaná záštitná miska. Španělsko, 17. století, délka 114,...