Prachovnice
Tělo ze stlačeného kravského rohu s loveckou rytinou a datací 1760. Železné kování s uzávěrem opatřeným pružinou, železné závěsné očko. Patrně Německo, 1760, výška 17,5 cm. Stav 2
Číška na nožce
Čiré sklo přejímané sklem rubínovým, stěna a dno bohatě probrušované. Částečně žlutě lazurovaná, zlatem po celé ploše malovaná dekorem květů a úponků. Zlacený horní okraj. Čechy kolem 1840, výška 12,5 cm. Lehce otřelá. Stav 2+
Podmalba na skle, Sv. Linhart
Syté barvy, částečně podložené zlatem. Svatý Linhart s teletem u nohou, typický květinový dekor, bílé pozadi. Sandl, Horní Rakousko, 19. století, rozměry 21 x 30 cm. Rámováno. Stav 2
Terina, Bayreuth
Fajáns, oválné tělo s propletenými držadly spočívá na nízké rozšiřující se noze, jemný modrobílý dekor: ovocné koše s granátovými jablky, v kartuších ornamentální květinový dekor. Dno značeno modře "B.K/H". Bayreuth, období Knöller, kolem 1740 délka 24 cm. Bez víka. Stav 2...
Zátiší s vinnou révou, krajina s řekou v pozadí, Horst Skodlerrak
Olej na dřevě, dole vlevo signováno a datováno "Skodlerrak 1967". Skodlerrak Horst (*1920 Memelland - †2001 Travemünde). Německo, 1967, rozměry 18 x 18 cm. Rámováno. Stav 2
Pistole s křesadlovým zámkem
Hlaveň válcová s hladkým vývrtem, ráže 17 mm, stříbrná muška. Zdobena řezbou rozvilin a rostlinných ornamentů. Francouzský křesadlový zámek, vypouklá zámková deska zdobena řezbou rozvilin a mytických příšer. Celopažbená, pažba z ořechového dřeva bohatě zdobena řezbou, kování železné se shodnou výzdo...
Cestovní psací skříňka
Tvrdé dřevo dýhované palisandrem a vykládané kostí, perletí a mosazí. Pravoúhlý tvar se šikmým víkem, které po otevření tvoří společně s korpusem sešikmenou psací plochu vyloženou červenou kůží. Pod odklápěcími deskami této plochy se nachází úložné prostory pro kalamář a psací pera. Výklopná postran...
Halapartna
Hrot čepele jazykovitý s oboustranným středovým žebrem, čepel sekery s obloukovitě vykrojeným ostřím, profilovaný hák. Tulej kuželovitá s raženým označením "B 1874". Ratiště dřevěné, pobité železnými hřeby, pod tulejí připevněn zelenožlutý textilní třapec. Německo, konec 17. století, délka 208 cm. P...
Hrací obraz
Reliéfní obraz s motivem z "Prodané nevěsty" za sklem ve štukovém rámu. Válcový hrací stroj se dvěma melodiemi. Čechy kolem 1900, rozměry 52,5 x 71 x 10 cm. Stav 2
Pár jezdeckých pistolí s křesadlovým zámkem
Hlavně válcové, s hladkým vývrtem, ráže 17 mm, mosazné mušky. Nad komorou zdobeny rytými a řezanými florálními a figurálními motivy. Francouzské křesadlové zámky, mosazné zámkové desky zdobeny rytými motivy vojenských trofejí, železné kohouty řezanými a rytými listovými ornamenty. Celopažbené, pažby...
Kalliope, diskový hrací stroj s patnácti disky
Hranolová dřěvěná schránka. Ve víku litografie. Mechanismus hracího stroje pro kovové disky o průměru 18 cm. Jazýčkový hrací stroj, hřebenem se 36 zuby (jeden chybí). Přezkoušen, klika přiložena. Německo, Lipsko kolem 1890, rozměry 23,5 x 14,5 x 20,5 cm. Stav 2
Stříbrné kapesní hodinky s vřetenovým krokem
Stříbrné dvojité pouzdro, puncovní značky, Birminghem 1841, bíle smaltovaný číselník s černými arabskými číslicemi, vřetenový krok, zlacený mosazný hodinový stroj s řetízkem a šnekovým převodem. Klíček. Přiloženy etikety hodinářů (z oprav). Velká Británie, 1841, průměr 5,5 cm. Pouzdro poškozeno. ...