Perkusní revolver Springfield Arms Co. pocket model Double Trigger
Bez výrobního čísla, neznačený, válcová laveň ráže .28, délka hlavně 2-1/2”, hladký bubínek, rám spoře zdobený rostlinným ornamentem. Dvě spouště, pažba z ořechového dřeva. Spojené státy americké kolem 1850, celková délka 16,5 cm. Revolverů dvouspoušťových bylo vyrobeno pouze 350 (z celkového počtu ...
Dvojka Lancaster,Johann Ruitz, Bratislava
Válcové hlavně z damascénské oceli ráže 17 mm umístěné vedle sebe, zlatem tausovaná signatura "JOH. RUITZ IN PRESSBURG" na středové liště. Délka hlavní 76 cm. Středová lišta v blízkosti komor dekorovaná stříbrným a zlatým taušírováním. Vývrt s jemnými stopami po korozi. Zámkové desky zdobné rytými ú...
Revolver Colt-Root kapesní (1855), 5. varianta
Hlaveň oktagonální, drážkovaná, ráže .31, délka 3 ½ palce. Shora značena „+COLT´S PT./1855 + ADRESS COL.COLT/HARTFORD CT.U.S.A +“. Hladký pětikomorový válec bez rytiny. Rukojeť z jednoho kusu ořechového dřeva. Na kování hlavice rukojeti raženo číslo "1320". Spojené státy americké, kolem 1856, délka...
Zátiší s jablky, Horst Kühnel
Olej na kartonu, signováno monogramem "HK" vpravo nahoře a vzadu tužkou (H Kühnrl). Kühnel Horst (*1914 Annaberg v Krušných Horách - †1991 Prien). Grafik a malíř, člen spolku Metzner-Bund. Sudety kolem 1920, rozměry 51 × 45 cm. Rámováno. Stav 2
Navigační a cestovní souprava v kazetě
Revolver Allen & Wheelock s postranním kohoutem a mosazným rámem, ráže .32 RF, vlevo na hlavni výrobce "Allen & Wheelock. Worcester. MS. US" a patenty: "Allen´s Patents Sept. 7, Nov. 9, 1858", na rámu "July 3, 1860". Dalekohled značený LeMaire Fabt Paris, kapesní sextant, kompas, kapesní hodinky atd...
Krotitel Hadů, Otakar Číla
Olej na papíře, signováno a datováno vpravo dole "O Číla 1920". Číla Otakar (1894 Nová Paka – 1977 Nová Paka). Indie, 1920, rozměry 33 x 34 cm, rámováno, zaskleno. Stav 2
Pár desek s chebskou reliefní intarzií
Dva reliéfní obrazy pastýřů vytvořené z různých druhů dřeva. Čechy, Cheb, 17. století, rozměry 9,6 x 15,3 cm. Rámováno. Stav 2
Reliéfně zdobený honosný štít
Lehce vypouklý okrouhlý železný štít se silnou kónickou špicí a s pertlovaným okrajem. Bohatě celoplošně reliéfně kovaný a cizelovaný dekor bitevních scén. Patrně Německo, 16. století, průměr 62 cm. Stav 2
Párové perkusní pistole v kazetě, Adolphe Jansen
Hněděné oktagonální drážkované hlavně ráže 13 mm jsou ve hranách dekorovány jemnými žlábky. Posunlivá ocelová muška. Hlavně jsou nad komorami signovány "Ad Jansen arq(r) du Roi á Bruxelles". Dole značeny "ACIER FONDU". Jemně rostlinnými motivy ryté perkusní zámky shodně signované s hlavněmi. Pažby z...
Krajina s pastýřem a stádem
Olej na plátně, nesignováno, patrně Německo, konec 18. století, rozměry 81,5 x 70 cm, rámováno. Krakeláž. Stav 2-
Přívěsek s pramínkem vlasů
Červená slitina zlata, podzákonná ryzost 260/1000, sklo. Medailonový přívěsek oboustranně prosklený, za sklem jsou uloženy pramínky vlasů stočené do věnce jako "pars pro toto". Přední skleněný terčík je malovaný květinovým dekorem, uvnitř nahoře jsou zlaté větvičky s rytými lístky a pestře malovaná ...
Tsurzawa Tanzan 鶴沢 探山, 1655-1729: Vějíř s motivem rudých javorů momiji.(bez bambusové kostry)
Tuš a barvy na papíře na podkladě z běloby gofun (rozemletá perleť). Signováno Hógen(malířský titul) Tanshun. Malíř Kanó Tanshun狩野 探春je umělecký pseudonym žáka Kanó Tanyúa, vlastním jménem Tsurzawa Tanzan 鶴沢 探山, 1655-1729. Zač. 18. stol. Délka 48 cm. Stav 2