Morion
Hladký zvon vykovaný ze dvou částí s vysokým hřebenem s profilovaným okrajem a silně lomenou krempou vybíhající vpředu i vzadu do hrotů (na jedné straně lehce poškozená). Nýty mají rozetové hlavičky. Německo kolem 1600, výška 25 cm. Stav 2
Portrét důstojníka hulánů (Medvey Lajos), Hans Bitterlich
Olej na plátně, vpravo dole signováno "H Bitterlich", vzadu označeno "HANS BITTERLICH pinx." und "MEDVEY LAJOS". Bitterlich Hans (*1860 Vídeň - †1949 Vídeň). Rakousko kolem 1890, rozměry 27 x 39 cm. Rámováno. Stav 2
Švališerský palaš
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem a středovým hrotem. Stopy po korozi. Souprava mosazná se zbytky zlacení. Jednoduchý prutový oblouk přechází v přímou záštitu. Velký záštitný list se třemi úponky, palcový prstenec. Rukojeť dřevěná, potažena kůží podloženou provázkem. Záda hlad...
Obraz mladého muže s kloboukem, Jan Kupecký (následovník)
Olej na plátně, nesignován, na rámu označen štítkem "Johann Kupeczky 1667 - 1740". Patrně Čechy, počátek 19. století, rozměry 51 x 58 cm, rámováno. Stav 2
Sponton pro důstojníky
Čepel jazykovitá, ve spodní části laločnatá, se středovým hrotem. Oboustranně leptaný ruský dvouhlavý orel. Tulej hranolovitá, se třemi prstenci a dvěma upevňovacími páskovými pery. Ratiště dřevěné, válcové (později doplněné). Carské Rusko kolem 1800, délka čepele s tulejí 40 cm, celková délka 190 c...
Tři porcovací nože
Tři porcovací nože, 19. a 18. století, délka 56,5 cm, 48 cm und 38 cm. Stav 2
Střelecký šišák
Do špice vybíhající zvon kovaný ze dvou částí, uprostřed zesálený nízkým hřebenem. Úzká krempa s ovalením vybíhá vpředu a vzadu do krátké špice, na okraji krempy řada nýtků. Německý nebo Nizozemí, 17. století, výška 24 cm. Stav 2
List z vějíře s vodním tokem a postavami na loďce
Tuš na papíru, signováno a s pečetí. Japonsko, 18. století, rozměry 51 x 40 cm. Poškozeno. Stav 3
Šavle pro příslušníky lehké jízdy vzor 1768
Čepel zakřivená, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem a hřbetním hrotem. Po obou stranách zdobena rytinou rakouského orla pod korunou, na hřbetě značena "Pottenstein?" (obtížně čitelné). Rukojeť dřevěná, potažená kůží. Garnitura železná. Hřbet s oválnými úchyty a nýtem, jednoduchý páskový koš...
Přístavní scéna s plachetnicemi v pozadí, Orazio Grevenbroeck (připsáno)
Olej na dřevě, nesignováno, vzadu vosková pečeť s aliančním erbem a číslo. Orazio Grevenbroeck (činný v Paříži kolem 1670 - 1740). Holandsko, 18. století, rámováno. Stav 2
Lustr, biedermeier
Mosazný plech ražený, letovaný a v ohni zlacený. Sklo. Tělo lustru z mléčného skla, šest prohnutých ramének. S korunou je tělo spojeno třemi článkovými řetězy. Elektirfikace. Čechy kolem 1830 - 1840, výška 80 cm. Poškozený, vyžaduje opravu. Z pozůstalosti po sestře Elišky Krásnohorské. Stav 3+ ...
Palaš těžké kavalerie
Přímá čepel (jizvy po korozi) s oboustranným výbrusem a středovým hrotem. Mosazný jílec, záštitný oblouk přechází v přímou křížovou záštitu. Rukojeť mosazná, s hladkými zády. Německo nebo Rakousko, 18. století, délka 92 cm. Stav 2-