Dvourohý klobouk pro rakouské úředníky vz. 1889
Dvourohý klobouk z černého vlněného plyše, lemovaný černou hedvábnou rypsovou stuhou, kokardy v rozích klobouku a pás uprostřed ze zlatého dracounu. Bílá hedvábná podšívka, na které je vytištěno jméno výrobce: "Hugo Anger, K. u H Hof-Lieferant. Prag". V původním kartonu. Rakousko kolem 1900, výška 1...
Granátový náramek
Tombak. Třířadý náramek osazený českými granáty, pantový uzávěr. Čechy, konec 19. století, ovál o rozměrech 6,5 × 5,8 cm. Stav 2
Zátiší s ovocem, Karl Vukovič, Vídeň
Zátiší s ovocem a porcelánem, olej na kartonu, signováno vlevo dole "K Vukovic". Vukovic Karl (1897 Vídeň - 1973 Vídeň. Vídeň, 20. století, rozměry 55 × 32 cm. Rámováno. Stav 2
Špacírka s hodinkami v držadle
Obecný kov, tvrdé dřevo, v držadle vestavěné hodinky značené Remontoir s bílým smaltovaným ciferníkem a římskými číslicemi. Čechy nebo Německo kolem 1900, délka 84 cm. Stav 2
Zátoka s rybářskou bárkou, Мария Марковна Джагупова
Olej na kartonu, signováno vlevo dole "M Markovna". Dzhagupova (Jagoupova, Djagupova) Maria (Marie, Mariya) Markovna (1897 Armavir-Krasnodarsk/Армавир - 1975(67) Petrohrad/Ленинград). Rusko kolem 1930, rozměry 60 × 40 cm, rámováno. Stav 2
Šavle
Čepel zakřivená, jednosečná, v dolní části s falešným ostřím a hřbetním hrotem. Po obou stranách opatřena hřbetní rýhou a zbytky leptání. Rukojeť dřevěná, souprava železná. Zploštělá cibulovitá hlavice s knoflíkem, prutový koš. Dvojitý nesouměrný záštitný list, na vnitřní straně palcový prstenec. Ně...
Samovar s podnosem
Mosaz, břichaté, hranované tělo spočívá na čtvercové základně opatřené nožkami. Dva postranní úchyty. Na základně firemní ochranná známka. Víko opatřeno komínkem. Továrna na samovary, Batašev, Tula, 2. pol. 19. století, výška 57 cm. Spolu bohatě zdobený mosazný podnos. Stav 2 ...
Konvolut cínů (10 kusů)
1) Konvice na víno, značeno "S:W: FEIN ZINN", růže s monogramem "CKS", vedle kráčející lev. Čechy, Slavkov, 18. století, výška 21 cm. 2) Helmovitá konvice, neznačeno, patrně Čechy, 1. století, výška 18 cm. 3) Korbel na pivo, soudkovitý tvar, biedermeier, neznačeno, 19. století, výška 16 cm. 4) Olejo...
Dámský prsten s brilianty a safíry
Elegantní prsten, zlato, ryzost 750/1000, 9x modrý safír 0,02 ct, 9x briliant 0,01 ct, Anglie, hmotnost 3,24 g, velikost 14. Stav 2+
Pistole s perkusním zámkem - čtyřhlavňová pepřenka
Výrobní číslo 782. V otočném svazku čtyři drážkované hlavně z damascénské oceli, ráže 10 mm. Jednotlivé odšroubovatelné hlavně jsou číslovány. Spodní kohout s prstencovou spouští. Kovové části zdobeny rytým listovým ornamentem. Střenková rukojeť zdrsněna rybinou, belgická zkušební značka. Lutych, Be...
Tři zámky
Trezorový zámek se dvěma originálními klíči. Zámkový mechanismus se třemi západkami, uzamykatelná klíčová dírka. Patrně Německo kolem 1800, výška 27 cm. Spolu dva precizní speciální zámky bez klíčů. Počátek 19. století, délka 18 cm a 14 cm. Stav 2
Zlatý prsten s modrým safírem a diamanty
Prsten ze zlata o ryzosti 750/1000 a 14 K, 2x briliant 0,15 ct, 2x 0,05 ct, 1x 0,02 a 8 velmi drobných briliantů, modrý safír, tabulka oválného tvaru, hmotnost 6,54 g, velikost 14. Stav 2