Colt SAA - 1873 Artillery
Ráže 45 Long Colt, výrobní číslo dole na rámu 12931 (ostatní výrobní čísla odlišná - u modelu "artillery" je to běžné). Na hlavni standartní označení "Colt s Pt. F.A. Mfg. Co - Hartford. CT. USA". Šestiranný, válec značený "D.F.C." (sub-inspektor David F. Clark). Střenky z ořechového dřeva, pravá zn...
Šavle pro důstojníky husarů
Široká, lehce zakřivená čepel s oboustranným výbrusem a hřbetním hrotem, dvojostrá v blízkosti hrotu. Po obou stranách zdobena leptem rakouského orla pod korunou, na hřbetě značena "Pottenstein". Rukojeť dřevěná, ovinutá lněným provázkem a potažená kůží. Souprava mosazná. Hlavice ve tvaru lví hlavy...
Japonský svitek, Nitta Tadatsune
Tuš a barva na hedvábí. Zápas Nitty no Shiro (známý také jako Tadatsune) s divočákem. Signováno s pečetí "Tengai 天外". Japonsko, rozměry 40 x 109 cm. S japonskou schránkou z paulowniového dřeva. Stav 2
Kord dvorský
Čepel přímá, dvousečná, čočkovitého průřezu, se středovým hrotem. Oboustranně leptaný florální ornament a erb knížecí rodiny Kinských. Souprava mosazná se zbytky zlacení, zaštitný list, rukojeť i hlavice shodně zdobeny plastickým rokajovým dekorem. Habsburská monarchie, Království České kolem 1750, ...
Cestovní šicí a psací kazeta zdobená technikou eglomise
Korpus z černě lakovaného měkkého dřeva, výplně ve víku a stěny zdobené technikou eglomise. Patrně Čechy, 1. pol. 18. století, rozměry 28 x 15 x 26 cm. Několik skel poškozeno. Stav 3
Revolver systému Lefaucheux
Hlaveň válcová, drážkovaná, ráže 10 mm Lefaucheux. Zleva značena "E. LEFAUCHEUX / INVR BREVETÉ", zprava raženo písmeno "Y" pod korunou. Válec šestikomorový, zdoben rytinou rostlinného ornamentu, značen zkušební značkou "ELG" pod korunou a značkou "EI" pod korunou. Otevřený železný rám zdoben rytým r...
Dva střelecké terče
1) Malované měkké dřevo, nápisy, vavřínový věnec s erbem a kruhy. 41 x 40 cm 2) Malované měkké dřevo, malá dvouhlavá orlice s kruhy a nápisy. 38 x 41 cm. Rakousko nebo Německo, 19. století. Stav 2-
Francouzský kyrys pro mužstvo
Těžký přední plech dole značený "Mre. Imp.ale de Chat. Mai 1865" a "1ere Caille 1ere Largeur No. 347". Futrování chybí. Francie, 2. pol. 19. století, výška 50 cm. Stav 2
Konvolut šesti votivních zvířátek
Kované a kovářsky zdobené železo. Steiermark/Kärnten, 19. století. Kráva: délka 18 cm, prase: délka 10 cm, býk: délka 21 cm, koza: délka 16 cm. Stav 2
Kinžál (tesák) vzor 1907
Čepel mírně zakřivená, dvousečná, po obou stranách se dvěma výbrusy. Značena "A A" / dvouhlavý orel s opisem "Златоуст" a datace 1916. Rukojeť střenková. Otřelé, černě lakované střenky ze dřeva připevněny k řapu čepele dvěma nýty s půlkulatými hlavami. Kování mosazné. Pochva dřevěná, potažená kůží. ...
Honosný lovecký tesák vysokého lesního úředníka
Přímá jednosečná čepel s oboustranným výbrusem a dvouostrým hrotem. V dolních dvou třetinách bohatý leptaný dekor a věnování "Zum Andenken von Deinem Bruder/Sigmund Ziulach von Lilienfels 1838". Jílec s reliéfní výzdobou ze zlacené mosazi, záštitný list nese korunovaného dvouhlavého orla držícího ov...
Párová nástěnná benátská zrcadla
Broušené a hutně tvarované sklo, dřevo. Zrcadla esovitého tvaru s hutně tvarovanými dekorativními prvky a broušeným dekorem, fixováno na dřevěné desce. Itálie, 1. pol. 19. století, výška 85 cm. Stav 2+