Congkhapa
Zlacený bronz, Congkhapa v lotosové pozici na lotosovém trůnu před aurou, Mongolsko nebo severní Čína, 19. století, výška 8 cm. Stav 2
Řezba v perleti
Řezba v perleti s námětem nesmrtelného sennina Čókaróa, vypouštějícího z kouzelné tykve koníka, reverzní strana prolakovaná zlatým lakem, Japonsko, 18./19. století, délka 9,2 cm. Pošk. Stav 2-
Střelecký (darovací) pohár
Stříbro o ryzosti 800/1000. Pohár s víkem na vysoké noze, na víku nápis "Jiří kníže Lobkovic vývoda z Roudnice majitel eskadrony" a na těle poháru věnování "NA OSLAVU 40. LETÉHO TRVÁNÍ PANA MATĚJE STARÉHO NADPORUČÍKA v ESKADRONĚ..." uvedena jsou jména všech členů eskadrony s hodnostmi a datace 3.10....
Dekorativní okimono ve formě kouzelného jezevce tanuki
Cizelovaný bronz s jamkovým emailem (champleve). Japonsko, rané období Meidži (1868 - 1912), 70.léta 19. století, výška 30 cm. Stav 2
Provinční barokní skříň
Masivní, na dvě části rozkládací a uprostřed klíny spojený korpus z dubového dřeva, odnímatelná horní římsa, skosené přední hrany. Rámečková a pásková intarsie z cenného dřeva, dveře s výplněmi a ptáčkovou intarsií. Původní zámek a klíč. Patrně Čechy, 18. století, rozměry 170 × 200 × 65 cm. Lehce po...
Šavle
Čepel zakřivená, jednosečná, v dolní části s falešným ostřím a hřbetním hrotem. Po obou stranách opatřena hřbetní rýhou a zbytky leptání. Rukojeť dřevěná, souprava železná. Zploštělá cibulovitá hlavice s knoflíkem, prutový koš. Dvojitý nesouměrný záštitný list, na vnitřní straně palcový prstenec. Ně...
Kostýmní kord
Čepel přímá, dvousečná, v horní části s oboustranným výbrusem. Ve výbrusu oboustranně rytý nápis "ANTONIO PICHINIO". Rukojeť dřevěná, ovinutá měděným drátkem. Souprava železná. Hlavice kulovitá, prutový oblouk koše, souměrný záštitný list s prořezávaným rostlinným ornamentem. Itálie, 17. století, dé...
Dekorativní nádoba typu trojnožky ting
Řezba v záhnědě, nádobka na třech nožkách, nad nožkami vyřezávané lví hlavy, na těle nádoby dvě úchytky v podobě hlav čchi-lina s vyplazeným jazykem, na němž je volný kroužek, na víku plastický lev. Čína, 19. století, výška 14 cm. Ve dně prasklina z pnutí. Stav 2
Čtyřruký bódhisatwa Čenrezig
Cizelovaný bronz, zdobený tyrkysy. Plastika bódhisatwy Čenrezig (Avalókitéšvara) ve čtyřruké formě čaturbudža. Tibet, 14. století, výška 10,5 cm. Jeden tyrkys schází. Stav 2
Pár nástěnných svícnů (aplik)
Z litého bronzu, ciselované a v ohni zlacené, částečně gilošované. Skleněné ověsy. Tříramenné, prohnutá raménka zakončena stylizovanými ptačími hlavičkami. Patrně Francie kolem 1810, výška 25 cm. Stav 2
Dámský prsten s briliantem
Platina, ryzost 950/1000. Centrální kámen (cca. 0,25 ct/téměř bezbarvý/p1) je obklopen osmi menšími brilianty (celkem cca. 0,4 ct). Čechy po roce 1929, hmotnost 2,60 g, velikost prstenu 12. Stav 2
Pár obrazů, dva jezdci s koňmi
Olej na plátně, nesignováno. Patrně Německo kolem 1700, rozměry 36 × 33 cm, rámováno. Malé dírky, krakeláž. Stav 2-