Obraz mladého muže s kloboukem, Jan Kupecký (následovník)
Olej na plátně, nesignován, na rámu označen štítkem "Johann Kupeczky 1667 - 1740". Patrně Čechy, počátek 19. století, rozměry 51 x 58 cm, rámováno. Stav 2
Palaš pro důstojníky jezdectva
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem, falešným ostřím a středovým hrotem. Na hřbetu značena "Pottenstein". Po obou stranách rytina rakouského orla. Rukojeť dřevěná, potažená kůží. Souprava mosazná.Prutový oblouk koše se dvěma úponky, přímá křížová záštita. Pochva kožená, kování m...
Tančící nahá dívka, Theodor Friedl
Patinovaný bronz, mramorový podstavec. Na plintě značeno "Friedl". Theodor Friedl (1842, Vídeň – 1900, osada Kirchau). Vídeň kolem 1880, výška 33 cm. Stav 2-
Letní krajina s hradem Rabí, Alois Moravec
Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole "AMoravec 1921". Moravec Alois (1899 Malá Chýška u Milevska - 1987 Praha). Čechy, 1921, rozměry 58 x 45 cm, rámováno, zaskleno.
Dvouhlavňový deringer systému Elliot, Luis Crucelegui Eibar
Hlavně válcové, umístěné pod sebou, ráže .41. Na horní plošce zlatá signatura "FA DE CURUCELEGUI EIBAR". Celokovový, postříbřený, zdoben péřovitým a listovým ornamentem, jazýčková spoušť. Uložen v původní dřevěné kazetě, vyložené červenou látkou. Španělsko, kolem 1880. Rozměr kazety 17,2 x 5,5 x...
Zlaté kapesní hodinky Perret & Fils Geneve
Tříplášťové hodinky, zlato o ryzosti 14 K, dovozová rakousko-uherská puncovní značka, bílý smaltovaný ciferník, můstkový hodinový strojek, bimetalická setrvačka, Švýcarsko kolem 1880, pouzdro na několika místech promáčknuté. Stav 2-
Šestiranná perkusní pepřenka Allen & Wheelock
Dvojčinná perkusní pepřenka s vodorovným kohoutem a svazkem šesti drážkovaných hlavní, ráže 8,5 mm. Na kohoutu značena "PATENTED/APRIL 16. 1845", na hlavňovém svazku "ALLEN & WHEELOCK/WORCESTER/APRIL 16". Střenky rukojeti z hladkého dřeva. Spojené státy americké, kolem 1850, délka 19 cm. Popis: Mgr....
Cvrček na zelné hlávce s chrysantémou
Řezba ve slonovině, kolorovaná, dřevěný podstavec, časné období Čínské republiky, délka 26 cm. Vývozní povolení. Vývozní povolení. Stav 2+
Pánské kapesní hodinky Tissot Savonnette
Tenké zlaté kapesní pánské tříplášťové kapesní hodinky Tissot, číslo pouzdra 82066, ciferník zlaté barvy značený Ch. F. Tissot & Fils, Locle, ručky modřené, ocelové. Stroj s kameny v chatonech, kotvové kameny bimetalická setrvačka. Switzerland, Locle circa 1900, průměr 5,3 mm. Stav 1- ...
Antonín Josef de Neuberg, Andreas Möller
Olej na plátně, vzadu signováno a datováno "A. Möller fecit London 1735". Möller Andreas (*1684 Kodaň - † 1762 Berlín). Londýn 1735, rozměry 35 x 43,5 cm, rámováno. Stav 2
Plechová hračka - chodící pes, Lehmann
Kolorovaný plech, pružinový strojek. Obojek značený "D.R. PATENT, ENGL. PATENT/PAT: U.ST.A. 23 APR 95 MADE in GERMANY". Vyrobeno firmou Lehman v letech 1898 - 1935. Délka 17 cm. Stav 2-
Gjandža
Tři routovité medailony. Hezká barevná paleta s červeno-bílým střídajícím se rytmem medailonů na sytě modrém pozadí. Na bílém pozadí hlavní bodury jsou položeny diagonálně vzájemně v opačném směru orientované mnohobarevné listy. Kavkaz, 19. století, rozměry 216 × 123 cm. Poškozený, zašpiněný. Z pozů...