Husarská šavle vz. 1777 (Sabre de Hussard AN IV)
Široká, lehce zakřivená čepel s oboustranným výbrusem a hřbetním hrotem, dvojostrá v blízkosti hrotu. Jílec mosazný, zlacený (zlacení otřelé), oblouk koše s raženou značkou, rukojeť dřevěná, ovinutá lněným provázkem se zbytky koženého potahu. Dřevěná pochva se zlaceným mosazným kováním a dvěma volný...
Ženská postava z lamaistického pantheonu, snad Durga
Zlacený bronz, polychromie, Durga v hrozivé podobě stojící na démonu, v pozadí plamenná aura, Nepál, 19. století, výška 19,3 cm. Stav 2
Skeletové hodiny
Skeletový mosazný kotvový pružinový hodinový stroj s velkými koly, na dřevěné černěné plintě. Bíle smaltovaný ciferník s římskými číslicemi, ručky ocelové. Patrně Anglie, počátek 20. století, výška 41,5 cm. Skleněný šturc schází. Stav 2
Dva střelecké terče
1) Malované měkké dřevo, nápisy, vavřínový věnec s erbem a kruhy. 41 x 40 cm 2) Malované měkké dřevo, malá dvouhlavá orlice s kruhy a nápisy. 38 x 41 cm. Rakousko nebo Německo, 19. století. Stav 2-
Koberec z Bergamy typu Holbein (s velkým vzorem)
Anatolský koberec se stylizovaným vzorem typu Holbein. Vzor koberce je rozdělen do pěti částí, tři páry pravoúhlých kartuší se střídají se dvěma růzobarevnými poli na tmavě žlutém pozadí. Západní Anatolie kolem 1900, rozměry 157 x 212 cm., poškozená místa. Stav 2-
Zátiší s jablky, Horst Kühnel
Olej na kartonu, signováno monogramem "HK" vpravo nahoře a vzadu tužkou (H Kühnrl). Kühnel Horst (*1914 Annaberg v Krušných Horách - †1991 Prien). Grafik a malíř, člen spolku Metzner-Bund. Sudety kolem 1920, rozměry 51 × 45 cm. Rámováno. Stav 2
Šavle honosná
Lehce zakřivená štíhlá jednosečná čepel s oboustranným výbrusem a pandurským hrotem, falešné ostří v délce 245 mm v blízkosti hrotu. Horní třetina modřená a zlacená s leptaným dekorem rozvilin a trofejí. Jílec mosazný, sesazený z litých a cizelovaných v ohni zlacených částí. Záštita v podobě dvou ha...
Pár důstojnických perkusních pistolí
Oktagonální hlavně jemnými drážkami ráže 18 mm jsou zespodu opatřené zkušebními značkami "St. Etienne" a označeny "TORDU". Hladké perkusní zámky. Pistole jsou polopažbené, pažby hladké, ořechové. Hladká železná garnitura, železné nabijáky, závěsné kroužky. Francie kolem 1840, délka obou pistolí 37 ...
Perkusní revolver Tranter v kazetě
Výrobní číslo No.183.94.T, oktagonální hlaveň ráže .44, na hlavni adresa prodejce "R.S.Garden.29.Piccadilly.London", vlevo na nabíjecí páce a na rámu značen "Tranterś Patent", pětiranný válec, londýnské zkušební značky, rukojeť z ořechového dřeva zdrsněna rybinou. Anglie, Londýn kolem 1860, celková ...
Párové barokní obrázky
Párové barokní obrázky s podzimními žánrovými scénami. Olej na plátně, polovina 18. století. Rozměr 17 x 11 cm. Stav 2
Přívěsek s pramínkem vlasů
Červená slitina zlata, podzákonná ryzost 260/1000, sklo. Medailonový přívěsek oboustranně prosklený, za sklem jsou uloženy pramínky vlasů stočené do věnce jako "pars pro toto". Přední skleněný terčík je malovaný květinovým dekorem, uvnitř nahoře jsou zlaté větvičky s rytými lístky a pestře malovaná ...
Pár obrazů, Dětské lásky, Johann Conrad Seekatz (připsáno)
Olej na plátně, nesignováno, na rámu značeno "J. C. Seekatz". Johann Conrad Seekatz (1719 Grünstadt – 1768 Darmstadt). Německo, 18. století, rozměry 17,5 x 23 cm. Rámováno. Stav 2