Malé rokokové stolní zrcátko
Oválné stolní zrcátku na jedné noze bohatě vyřezávané rokajovými motivy. Zlaceno plátkovým zlatem. Patrně Rakousko, 18. století, výška 37 cm.
Gjandža
Tři routovité medailony. Hezká barevná paleta s červeno-bílým střídajícím se rytmem medailonů na sytě modrém pozadí. Na bílém pozadí hlavní bodury jsou položeny diagonálně vzájemně v opačném směru orientované mnohobarevné listy. Kavkaz, 19. století, rozměry 216 × 123 cm. Poškozený, zašpiněný. Z pozů...
Souprava na baňkování a pouštění žilou v originální dřevěné schránce
Stará souprava na pouštění žilou se skarifikátorem, třemi skleněnými injekčními stříkačkami, kahanem a devíti kovovými baňkami. Anglie, Glasgow, konec 19. století (některé části později doplněné). Rozměry 33,5 x 7,5 x 12,5 cm.
Z Krňan, Miloslav Holý
Olej na plátně, vlevo dole signováno a datováno "M. Holý 2. srpna 1921". Holý Miloslav (*1897 Praha - +1974 Praha). Čechy 1921, rozměry 68,5 x 59 cm, rámováno. Stav 2+
Revolver systému Webley v kazetě s příslušenstvím
Hlaveň oktagonální, délka 5 3/4 palce, ráže .45. seshora značena "SHAW & SON WORKSOP". Hladký šestikomorový válec, jednotlivé komory číslovány 1-6, otevřený železný rám. Kovové části modřeny a zdobeny rytým listovým ornamentem. Rukojeť střenková, střenky z ořechového dřeva zdrsněny rybinou. Uložen v...
US perkusní pistole Model 1836
Hladká cylindrická hlaveň ráže .54 palce, značena "US J II P". Transformovaný perkusní zámek, zámková deska značena "U.S. R. Johnson Mid(n) Conn 1843". Hladká ořechová pažba se železnou garniturou, kloubový celokovový nabiják. Spojené Státy 1843, délka 37 cm. Stav 2+
Šaška kozácká pro důstojníky, ve stříbrné montáži s miniaturou Řádu sv. Anny
Čepel zakřivená, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem, dvěma hřbetními rýhami a hřbetním hrotem. Oboustranně leptaná ornamentální výzdoba a signatura "ГУЗУНОВЬ" - na vnitřní straně carský monogram "H II", na vnější straně ruský orel. Jílec stříbrný, po celé ploše zdoben niellem. Na vnitřní st...
Zátiší s ovocem, Karl Vukovič, Vídeň
Zátiší s ovocem a porcelánem, olej na kartonu, signováno vlevo dole "K Vukovic". Vukovic Karl (1897 Vídeň - 1973 Vídeň. Vídeň, 20. století, rozměry 55 × 32 cm. Rámováno. Stav 2
Krajina s pastýřem a stádem
Olej na plátně, nesignováno, patrně Německo, konec 18. století, rozměry 81,5 x 70 cm, rámováno. Krakeláž. Stav 2-
Žardiniéra ve zlacené bronzové montáži
Porcelán glazovaný. Stěna nádoby zdobena květinovým dekorem v emailových barvách palety famille rose. Bronzová montáž se zbytky zlacení. Samson, Paříž, 19. století, délka cca 60 cm, výška 42 cm. Viz Florence Slitine - Génie de l´imitation, strana 160. Stav 2
Revolver systému Lefaucheux
Dvojčinný revolver systému Lefaucheux. Hlaveň válcová se šesti drážkami, ráže 11,5 mm Lefaucheux. Lišta v oblasti komory zdobena rytinou. Desetikomorový válec, rám i lučík ryté ve stejném stylu. Lutych, kolem 1870, délka 26,5 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2...
Karabina, perkusní zadovka s odnímatelnou ramenní opěrkou
Výrobní číslo 35. Hladká hněděná hlaveň, v oblasti komory okragonální, dále cylindrická, ráže 10,5 mm. Spodní část hlavně se zkušení značkou (St. Etienne). Hladký perkusní zámek s klapkovým závěrem, vpravo na rámu otevírací páčka. Odnímatelná ramenní opěrka a střenky pažbičky zhotoveny z ořechového ...