Pryska
Láhev na kořalku z nazelenalého skla prizmatického tvaru s oblými hranami, malba pestrými emailovými barvami: dívka v kroji a stylizovaný rostlinný dekor. Vzadu bílý nápis "Mein Hertz in mir teil ich mit dir". Německo, polovina 18. století, výška 15 cm. Stav 1
Masky, Moritz Bernhard Pretzsch (připsáno)
Olej na plátně, signováno monogramem a datováno vpravo nahoře "MP. 1912". Patrně Pretzsch, Moritz Bernhard (*1885 Berlín - †1945 Alt-Ruppin). Německo, 1912, rozměry 50 x 38,5 cm, rámováno. Stav 2
Přadlena, Giacomo Francesco Cipper
Olej na plátně, nesignováno. Giacomo Francesco Cipper, zvaný Todeschini (1664 Feldkirch/ Vorarlberg – 1736 Milano), rozměry 57 x 74 cm, s rámem. Restaurováno, nažehleno na nové plátno. Z pozůstalosti historika umění prof. PhDr. Jaromíra Neumanna, DrSc. Viz aukční katalog Christie´s, Old Master Pictu...
Kulovnice s křesadlovým zámkem, Mathias Bramhoffer
Hlaveň oktagonální, drážkovaná, ráže 15 mm, muška mosazná, sklopné železné hledí. Seshora signována "MATHIAS BRAMHOFFER IN AUGSBURG". Francouzský křesadlový zámek s rytou signaturou puškaře. Celopažbená, pažba z kvalitního ořechového dřeva (místy napadena červotočem) s jednoduchou řezbou, lícnicí a ...
Necudná krasavice
Glazovaný porcelán, malba pestrými emaily a zlatem na polevě. Figura krasavice v tradičním kimonu s motivy květů s odnímatelnou dolní částí obleku. Japonsko, Kutani, časné 20. století, výška 27 cm. Stav 2
Pistole s křesadlovým zámklem
Hlaveň válcová, za prstencem šestnáctihranná, s hladkým vývrtem, ráže 15 mm, se zesíleným mosazným úsťovým prstencem. Francouzský křesadlový zámek, zámková deska zdobena řezaným rostlinným ornamentem a maskaronem, protideska v podobě monster mezi vinnými listy. Celopažbená, pažba z javorového dřeva ...
Portrét básníka Émile Verhaerena , vzadu krajina
Olej na kartonu, nečitelně signováno vpravo dole, vzadu monogram a datace "FB 1912" patrně Francie, počátek 20. století, rozměry 30 x 27 cm, rámováno. ¨ Stav 2
Hrací obraz
Reliéfní obraz s motivem z "Prodané nevěsty" za sklem ve štukovém rámu. Válcový hrací stroj se dvěma melodiemi. Čechy kolem 1900, rozměry 52,5 x 71 x 10 cm. Stav 2
Kord ve stylu 17. století
Čepel přímá, dvousečná, se středovým žebrem a středovým hrotem. Rukojeť dřevěná, ovinutá stáčeným železným drátkem. Garnitura železná. Hlavice ve tvaru zploštělého disku, přímá záštita, souměrný perforovaný záštitný list s úponky. Délka 100 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Sta...
Bárky na Temži, W. L. Wyllie
Akvarel na papíru, signováno a datováno vpravo dole "W. L. Wyllie 1884". Wyllie, William Lionel (*1851 Londýn – †1931 Londýn). Londýn 1884, rozměry 46 x 29 cm, rámováno, paspartováno, zaskleno. Rám poškozen. Stav 2-
Figurální tapiserie
Děti hrající si s kozlem v krajině. Ručně tkaná tapiserie, vlna a hedvábí, neznačená. Flandry nebo Francie, konec 17. - začátek 18. století. Rozměry 185 x 185 cm. Staré opravy. Stav 2
Lovecký příbor a dvě vidličky
1) Dvoudílný lovecký příbor, paroh, kované železo. Na čepeli nečitelná značka "......CK" (BÄRBRUCK?), alpské země, 18. století, délka nože 27 cm, vidličky 21 cm. Viz: Klaus Marquardt, Europäisches Eßbesteck aus acht Jahrhunderten. Stuttgart: Arnoldsche, 1977, S. 148. 2) Vidlička k opékání masa, paro...