Zátiší
Olej na plátně, nesignováno, patrně Německo, 19. století, rozměry 41 x 50 cm, rámováno. Stav 2
Hrací stroj Kalliope s 5 plechovými disky
Hranolovitá schránka s postranní regulační páčkou dýhovaná ořechem, vího opatřené pantem se prázdným štítkem z celuloidu. Hrací stroj s číslem "50800" na litinové desce a přítlačné páce. Natahování klikou. Hvězdicová kolečka s hřebenem dlouhým 8,5 cm opatřeným 48 zuby (2 zuby odlomené). Německo, Lip...
Konvolut tří váz
1) Váza v podobě konvice. Majolika pestře malovaná. Vejčité tělo na nožce s figurálním držadlem v podobě okřídlené najády. Trumpetovitě rozšířené hrdlo. Stěna nádoby dekorovaná vysokožárnými barvami figurálními scénami v krajině. Manganová značka. Itálie, Cantagelli, konec 19. století, výška 24,5 cm...
Jednuška s křesadlovým zámkem, Johann Christian Gorges
laveň válcová, za prstencem oktagonální, s hladkým vývrtem, ráže 16 mm. Seshora zdobena zlaceným rostlinným ornamentem a značena "CANON TORDU" a "FER DE FAUX". Francouzský křesadlový zámek s rytým rostlinným ornamentem, brynýrován a opatřen rytou a zlacenou signaturou "GORGES FRANKFURT". Celopažbená...
Artemisia s urnou svého muže Mausola, Cesare Dandini (následovník)
Olej na plátně (dublováno). Jemný, v barokním stylu malovaný obraz Artemisie, manželky a sestry Mausola. Po jeho smrti se stala vládkyní ve Velké Kárii a na Rhodu. Cesare Dandini (1596 Florencie - 1658 Florencie). Itálie, 17./18. století, rozměry 57 x 81 cm, rámováno. Stav 2
Šavle pro státní úředníky vzor 1889
Čepel zakřivená, jednosečná, s oboustranným výbrusem a středovým hrotem. Na vnitřní straně značena "WEYERSBERG & STAMM SOLINGEN". Rukojeť dřevěná, potažená rybí kůží a ovinutá stáčeným mosazným drátkem. Garnitura mosazná, zlacená. Hřbet s plastickým rostlinným ornamentem. Prolamovaný koš zdoben list...
Tančící dívka, Josef Lorenzl
Keramika pestře malovaná, papírová původní etiketa. Značeno na podstavci, černá tištěná značka, vtlačované číslo modelu 7734/95/16. Návrh kolem 1935, vyrobeno firmou Goldscheider, Vídeň, výška 29 cm. Stav 2+
Kulovnice s kolečkovým zámkem, Matheus Matl
Hlaveň oktagonální, drážkovaná, ráže 14 mm, s mosaznou muškou a železným hledím. Seshora značena "MATHEVS MATL•16•55•". Kolečkový zámek, hladká zámková deska s vnitřním kolečkem. Kování železné, lučík s opěrkou pro prsty, tyčková spoušť s jazýčkovým napínáčkem. Celopažbená, pažba z ovocného dřeva (r...
Japonský svitkový obraz, Tanuki za úplňku
Tuš a barvy na hedvábí s původní hedvábnou bordurou. Dva psíci mývalovití (Tanuki) ve svitu měsíce, tráva a květy. Signováno "Hodo" vpravo dole, pečeť. Japonsko, polovina 20. století, rozměry 121 x 41 cm. Stav: 2+
Pryska
Láhev na kořalku z nazelenalého skla prizmatického tvaru s oblými hranami, malba pestrými emailovými barvami: dívka v kroji a stylizovaný rostlinný dekor. Vzadu bílý nápis "Mein Hertz in mir teil ich mit dir". Německo, polovina 18. století, výška 15 cm. Stav 1
Podmalba na skle, Sv. Linhart
Syté barvy, částečně podložené zlatem. Svatý Linhart s teletem u nohou, typický květinový dekor, bílé pozadi. Sandl, Horní Rakousko, 19. století, rozměry 21 x 30 cm. Rámováno. Stav 2
Lovecký tesák
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem a středovým hrotem. V horní části oboustranně zdobena leptanými a zlacenými rostlinnými, geometrickými a loveckými motivy. Rukojeť z jeleního parohu, zlacená mosazná souprava. Hlavice zdobena maskaronem, prutový koš přechází v esovitě zahnutou...