Jezdecká šavle
Mírně zakřivená čepel opatřena hřbetní rýhou a hřbetním hrotem broušeným po obou stranách. Oboustranně značena pasovským vlkem. Souprava železná. Kulovitá hlavice s nýtem, prutový koš s kuželkami. Asymetrický záštitný list s okrouhlými perforacemi, palcový prstenec. Rukojeť mosazná, se spirálovitými...
Koberec z Bergamy typu Holbein (s velkým vzorem)
Anatolský koberec se stylizovaným vzorem typu Holbein. Vzor koberce je rozdělen do pěti částí, tři páry pravoúhlých kartuší se střídají se dvěma růzobarevnými poli na tmavě žlutém pozadí. Západní Anatolie kolem 1900, rozměry 157 x 212 cm., poškozená místa. Stav 2-
Husarská čáka regimentů 1, 7, 10 a 11
Tělo kompletně stabilní, potažené zeleným filcem. Kožený kšilt a zadní kožený kryt pevného tvaru s lehkou krakeláží. Okrajové šňůry a zlatá porta, zlacený dvouhlavý orel (poškozený). Rakousko kolem 1850. Kokarda schází. Stav 2
Tapiserie/Verdura
Zalesněná krajina s vodním tokem. Patrně Francie, 19./20. století, rozměry 320 x 195 cm. Stav 2+
Krotitel Hadů, Otakar Číla
Olej na papíře, signováno a datováno vpravo dole "O Číla 1920". Číla Otakar (1894 Nová Paka – 1977 Nová Paka). Indie, 1920, rozměry 33 x 34 cm, rámováno, zaskleno. Stav 2
Pepřenka Stocking & Company
Šestihlavňový svazek značen mezi hlavněmi “Stocking & Co. Worchester / Warranted cast steel”. Hlavně o délce 4” hladké, ráže .28. SA. Kohout označen "MANUFACTURED 1848". Pouzdro zámku s jednoduchou rytinou, střenky hladké, z ořechového dřeva. Stocking & Co., Worcester, USA um 1848. Délka 19 cm. Sta...
Pěchotní puška Mauser vzor 1871
Ráže 11 mm Mauser, výrobní číslo 7692B, všechna čísla se shodují. Zrcadlová hlaveň, nad komorou značena "GEBR. MAUSER & Co. OBERNDORF". Mířidla jsou otevřená, stavitelná, hledí je osazeno třemi překlopnými plátky, se zářezem tvaru V. Standardní plátek je určený pro střelbu na vzdálenost 270 metrů,...
Ženská postava z lamaistického pantheonu, snad Durga
Zlacený bronz, polychromie, Durga v hrozivé podobě stojící na démonu, v pozadí plamenná aura, Nepál, 19. století, výška 19,3 cm. Stav 2
Důstojnická vycházková hůl
Tvrdé dřevo, rukojeť s vyřezávanou hlavou důstojníka, dekorovaná Železným křížem. Manžeta s monogramem "SW" a s číslem pluku "71". Kovová špice je označena nápisem "GALIZIEN-ISONZO/1914-1917". Německo kolem 1918, délka 91.5 cm. Stav 2+
Cestovní šicí a psací kazeta zdobená technikou eglomise
Korpus z černě lakovaného měkkého dřeva, výplně ve víku a stěny zdobené technikou eglomise. Patrně Čechy, 1. pol. 18. století, rozměry 28 x 15 x 26 cm. Několik skel poškozeno. Stav 3
Reliéfně zdobený honosný štít
Lehce vypouklý okrouhlý železný štít se silnou kónickou špicí a s pertlovaným okrajem. Bohatě celoplošně reliéfně kovaný a cizelovaný dekor bitevních scén. Patrně Německo, 16. století, průměr 62 cm. Stav 2
Antonín Josef de Neuberg, Andreas Möller
Olej na plátně, vzadu signováno a datováno "A. Möller fecit London 1735". Möller Andreas (*1684 Kodaň - † 1762 Berlín). Londýn 1735, rozměry 35 x 43,5 cm, rámováno. Stav 2