Tři venkovanky, Jan Štursa
Tužka a pastel na papíře, signováno a datováno vpravo dole "Detva 1922". Štursa Jan Josef (*1880 Nově Město na Moravě – +1925 Praha). Slovensko 1922, rozměry 21 x 27 cm. Rámováno, zaskleno. Stav 2
Revolver systému Webley v kazetě s příslušenstvím
Hlaveň oktagonální, délka 5 3/4 palce, ráže .45. seshora značena "SHAW & SON WORKSOP". Hladký šestikomorový válec, jednotlivé komory číslovány 1-6, otevřený železný rám. Kovové části modřeny a zdobeny rytým listovým ornamentem. Rukojeť střenková, střenky z ořechového dřeva zdrsněny rybinou. Uložen v...
Pětiranná perkusní pepřenka Robbins & Lawrence
Pět hlavní ráže 7,2 mm vyvrtaných v bloku, připevněných k zámku pantem a jištěných pojistnou páčkou, která je zároveň hledím. Sešroubovány ze dvou částí - zadní s pistony zdobena jednoduchou rytinou, delší signována "ROBBINS & LAWRENCE Co.", "WINDSOR, VT" a "PATENT 1849". Skříňkový zámek s otočným z...
Šestiranná perkusní pepřenka, J. R. Cooper
Otočný svazek šesti hlavní, ráže 11 mm, značen birminghamskými zkušebními značkami. Spodní kohout s prstencovou spouští. Kovové části zdobeny rytým listovým ornamentem, na rámu značena "J. R: COOPER PATENT". Anglie, kolem 1850, délka 20 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2...
Kulovnice s kolečkovým zámkem
Hlaveň oktagonální, drážkovaná (7 drážek), ráže 16 mm, nad komorou spoře zdobená. Muška mosazná, železné plátkové hledí. Reliéfní a rytý kolečkový zámek s vnějším kolečkem bohatě zdobený loveckými scénami na puncovaném pozadí, kohout rytý spoře řezaný v železe. Napínáček nefunkční. Zbraň celopažbená...
Stojící bohyně Omfalé se lví kůží
Bronz se zbytky zlacení, soustružený podstavec. Patrně Itálie, 17. století, výška (bez postavce) 14,5 cm. Poškozeno červotočem, malé části chybí. Stav 2-
Meč (dao), Kachin nebo Naga
Čepel mírně zakřivená, dvousečná, od jílce se rozšiřující ke kolmému zakončení. Po obou stranách ryté znaky. Rukojeť dřevěná, ovinutá ratanovými pásky a zpevněná mosaznými pásky s hřeby. Pod jílcem připevněn třapec z černých vlasů. Ásám, severovýchodní Indie, délka 69 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojen...
Zlaté kapesní hodinky Perret & Fils Geneve
Tříplášťové hodinky, zlato o ryzosti 14 K, dovozová rakousko-uherská puncovní značka, bílý smaltovaný ciferník, můstkový hodinový strojek, bimetalická setrvačka, Švýcarsko kolem 1880, pouzdro na několika místech promáčknuté. Stav 2-
Prsten s brilianty
Zlato, ryzost 585/1000, centrální briliant 0,2 ct, si, po stranách 16 velmi drobných briliantů, celkem cca 0,05 ct. Československo, 20. století, hmotnost 2,41 g, velikost 17. Přiloženo osvědčení puncovního úřadu. Stav 2
Konvolut, Hu Zhengyan 胡正 言 (1584-1674)
Jde o šest fragmentů ze známého Manuálu malby ze Síně deseti bambusů Shi zhu zhai shu hua pu, jehož originál vyšel v 16 svazcích v Nangingu roku 1633 jako nejstarší malířská příručka tištěná technikou barevného dřevořezu. Jejím autorem je Hu Zhengyan 胡正言 (1584-1674). Tato příručka se v pozdějších 3 ...
Muž v historickém kostýmu, Karel Kolínský
Olej na kartonu, signováno vpravo dole "K Kolínský". Kolínský Karel (1902 Praha - 1995 Praha). Čechy, 1. pol. 20. století, rozměry 50 x 70 cm, rámováno, zaskleno. Stav 2
Zlatý prsten s modrým safírem a diamanty
Prsten ze zlata o ryzosti 750/1000 a 14 K, 2x briliant 0,15 ct, 2x 0,05 ct, 1x 0,02 a 8 velmi drobných briliantů, modrý safír, tabulka oválného tvaru, hmotnost 6,54 g, velikost 14. Stav 2