Váza, Pavel Hlava
Hnědé topasové sklo. Po celém obvodu zdobeno nepravidelnými žlábky. Neznačeno. Pavel Hlava (1924-2003), návrh z roku 1968. Čechy, Nový Bor, výška 25 cm. Stav 2
Pryska
Láhev na kořalku z nazelenalého skla prizmatického tvaru s oblými hranami, malba pestrými emailovými barvami: dívka v kroji a stylizovaný rostlinný dekor. Vzadu bílý nápis "Mein Hertz in mir teil ich mit dir". Německo, polovina 18. století, výška 15 cm. Stav 1
Pohár z uranového skla
Annagelb Glas (Anninská žlutá), horní strana nohy, dřík a kupa broušené do osmihranu, na stěně kupy velkoplošné ovály s kamínkovým brusem. Čechy kolem 1850, výška 20 cm. Noha na spodní straně odražená. Stav 2-
Horská krajina, Émile René Ménard
Akvarel na papíru, vlevo dole signováno "E. R. Ménard". Ménard, Émile René (*1827 Paříž - †1887 Paříž). Francie, 2. polovina 19. století, rozměry 32 x 23,5 cm. Rámováno, paspartováno, zaskleno. Stav 2
Revolver Colt námořní 1851
Jednočinný perkusní revolver, výrobní číslo 189662,ráže 36. Hlaveň oktagonální, sedm levotočivých drážek, délka 7 1/2 palce, shora značena "ADDRESS COL.SAMl. COLT NEW-YORK U.S.AMERICA". Válec šestikomorový, po celé ploše s rytou námořní scénou, značen "COLTS PATENT", londýnské zkušební značky. Rám z...
Hrací obraz
Reliéfní obraz s motivem z "Prodané nevěsty" za sklem ve štukovém rámu. Válcový hrací stroj se dvěma melodiemi. Čechy kolem 1900, rozměry 52,5 x 71 x 10 cm. Stav 2
Perkusní revolver typu Webley Bentley v kazetě s příslušenstvím
Dvojčinný perkusní revolver. Hlaveň oktagonální, délka 3,5", ráže 8,5 mm. Číslovaný pětikomorový válec s birminghamskými zkušebními značkami. Rám zdoben lineárními rytinami. Rukojeť střenková, střenky z ořechového dřeva zdobeny lineární řezbou. Zbraň uložena v originální dřevěné kazetě potažené modr...
Článkový náramek
Žluté zlato, ryzost 585/1000. Úzké a čtyři široké hladké pravoúhlé články, patrně Čechy, 20. století, délka 22 cm, hmotnost 18,5 g Stav 2+
Dívčí tvář, Miloslav Cicvárek
Olej na plátně, signováno vlevo dole "Cicvárek". Cicvárek Miloslav (*1927 Písek - †2007 Písek). Čechy 1990 - 1993, rozměry 65 x 70 cm, rámováno. Stav 2
Dvojitě vrstvený pohár
Čiré sklo vrstvené bílým emailem a rozalínově zbarveným sklem. Ornamentálně probrušovaná stěna zdobena jemným zlatým dekorem. Čechy, polovina 19. století, výška 16,5 cm. Stav 1-
Demontovaný skládací vějíř s tušovou literátskou krajinou ve stylu Ni-Tsana
Tuš na hedvábí s nástřikem práškového zlata. Signováno: Kobayashi Mimata hitsu (1763-1820). Čínský nápis v japonském čtení: "Shukkan-kyo ni narai Katei no shokei" Japonský literát Kobayashi úspěšně kopíruje krajinu ve stylu jüanského mistra Ni-Tsana (1301-1374). Kvalitní tušová práce, konec 18. stol...
Artemisia s urnou svého muže Mausola, Cesare Dandini (následovník)
Olej na plátně (dublováno). Jemný, v barokním stylu malovaný obraz Artemisie, manželky a sestry Mausola. Po jeho smrti se stala vládkyní ve Velké Kárii a na Rhodu. Cesare Dandini (1596 Florencie - 1658 Florencie). Itálie, 17./18. století, rozměry 57 x 81 cm, rámováno. Stav 2