Uzavřená přílba z maxmiliánské zbroje
Kanelovaný zvon přilby se dvěma nízkými hřebeny kulovitý, kovaný z jednoho kusu. Vykované kanelované hledí s dělenými průduchy a očními štěrbinami. Jednodílné podbradí v dolní části s ovalením je opatřeno dvěma čepy s pružinami k aretaci jednotlivých části. Vpravo proraženo, patrně v bitvě. Týlní kr...
Krotitel Hadů, Otakar Číla
Olej na papíře, signováno a datováno vpravo dole "O Číla 1920". Číla Otakar (1894 Nová Paka – 1977 Nová Paka). Indie, 1920, rozměry 33 x 34 cm, rámováno, zaskleno. Stav 2
Cínová konvice
Cín. Tělo hruškovétého tvaru se silnou předsazenou výlevkou. Víčko s kulovitým úchytem upevněno stěžejkou. Na přední straně pláště nádoby šlechtický erb s datací 1749. Ve víku kombinovaná cínařská značka. Brno, 1. polovina 18. století, výška 24 cm. Z pozůstalosti po sestře Elišky Krásnohorské. St...
Zátiší s humrem, Jan Davidsz de Heem (okruh)
Olej na dřevě, vlevo dole signováno monogramem "PM". Jan Davidsz de Heem, (1606 Utrecht — 1684 Antverpy). Holandsko, 17. století, rozměry 68 x 55 cm, rámováno. Restaurováno. Stav 2
Revolver systému Lefaucheux
Hlaveň válcová, drážkovaná, ráže 10 mm Lefaucheux. Zleva značena "E. LEFAUCHEUX / INVR BREVETÉ", zprava raženo písmeno "Y" pod korunou. Válec šestikomorový, zdoben rytinou rostlinného ornamentu, značen zkušební značkou "ELG" pod korunou a značkou "EI" pod korunou. Otevřený železný rám zdoben rytým r...
Zlatý prsten s modrým safírem a diamanty
Prsten ze zlata o ryzosti 750/1000 a 14 K, 2x briliant 0,15 ct, 2x 0,05 ct, 1x 0,02 a 8 velmi drobných briliantů, modrý safír, tabulka oválného tvaru, hmotnost 6,54 g, velikost 14. Stav 2
Dvorský kord
Čepel přímá, dvousečná, čočkovitého průřezu, se středovým hrotem, v horní třetině značená prodejcem "SMITH & SON CHESTER" a zdobená leptaným dekorem. Na rikasu značena výrobcem "W.K. & C pod hlavou krále a rytířskou helmou" (Weyersberg, Kirschbaum & Co., Solingen). Reliéfně zdobená zlacená mosazná s...
Pěchotní puška vzor 1797
Cylindrická hlaveň (zkrácená) ráže 19 mm, na horní části značená. Hladký křesadlový zámek s označením výrobce "Tula" a s datací 1798. Pažba z bukového dřeva (zkrácená) se železným kováním. Železný nabiják. Rusko, 1798, délka 109 cm. Stav 2-
Kinžál ve stříbrné montáži
Čepel přímá, dvousečná, z damascénské oceli s oboustranným čtyřnásobným výbrusem a středovým hrotem. Jílec s dřevěnými střenkami ve stříbrné montáži dekorované niellem. Pochva kožená se stříbrným shodně zdobeným kováním osazena dvěma kabošony Tyrkysu. Kavkaz, kolem 1900, délka 56 cm. Popis: Mgr. Jan...
Koberec z Bergamy typu Holbein (s velkým vzorem)
Anatolský koberec se stylizovaným vzorem typu Holbein. Vzor koberce je rozdělen do pěti částí, tři páry pravoúhlých kartuší se střídají se dvěma růzobarevnými poli na tmavě žlutém pozadí. Západní Anatolie kolem 1900, rozměry 157 x 212 cm., poškozená místa. Stav 2-
Letní krajina s rybníkem, Josef Multrus
Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole "MULTRUS29". Multrus Josef (1898 Praha – 1957 Praha). Čechy 1929, rozměry 76 x 68 cm, rámováno. Stav 2
Prsten se solitérním briliantem
Zlato o ryzosti 585/1000, briliant 0,75 ct, barva: tónovaný bílý, vvs1. Označeno puncovní značkou zavedenou po roce 1992. Česko po roce 1992, velikost 19 hmotnost 6,31 g. Stav 1