Dámský prsten s briliantem starého brusu
Zlato o ryzosti 680/1000. Briliant (0,65 ct, lehce žlutý) je zasazen v šatonu květinového tvaru. Patrně Německo po roce 1900, hmotnost 3,80 g, velikost prstenu 18. Stav 2
Kamenný reliéf s Buddhou a atendanty
Kamenný reliéf s Buddhou a atendanty, Gandhára, Afgánistán, období Kušánské říše, 2.-3.stol.n.l. rozměry 18 x 13,5 cm. Stav 2
Moukhala - puška s kabylským zámkem
Hlaveň válcová, nad komorou oktagonální, s hladkým vývrtem, ráže 16 mm. Charakteristický kabylský křesadlový zámek. Celopažbená, kombinovaná pažba z ořechového dřeva, dvou železných pásků a šestnácti stříbrných, niellem zdobených pásků. Hlaviště pažby bohatě zdobeno imitací ozdobných hřebíčků, plátk...
Šintó wakizaši Yokoyama Sukesada
Šintó wakizaši sign.Bizen no kuni Osafune džú nin Yokoyama Kózuke no daidžó Fudžiwara Sukesada saku, hon zukuri, nioi deki koši no hiraita hamon, ko itame hada s čikei, délka čepele 43,5 cm. Japonsko, počátek 18. století. Stav 2
Kamenná hlava Buddhy v Khmérském stylu
Pískovec. Jihovýchodní Asie, snad Thajsko, ve Khmérském stylu, počátek 20.století, výška 24 cm bez podstavce. Stav 2
Karabach-Čelaberd (orlí kazak)
Čelaberd s červeným podkladem se dvěma medailony a klasickou úzkou bílou hvězdicovou bordurou. Oblast jižní Kavkaz, 19. století, rozměry 210 × 132 cm. Poškozený. Velmý vzácný a vyhledávaný typ. Z pozůstalosti po sestře Elišky Krásnohorské. Stav 2-
Kord
Čepel přímá, dvousečná, čočkovitého průřezu, se středovým hrotem. V horní čtvrtině oboustranný výbrus s rytým nápisem - na vnitřní straně "IVANES x DE x LA x OCHTA XXX"(?), na vnější straně "x EN x TOLEDO x xx x". Rukojeť dřevěná, ovinutá splétaným železným drátkem. Souprava železná. Hlavice kulovit...
Kostýmní kord
Čepel přímá, dvousečná, v horní části s oboustranným výbrusem. Ve výbrusu oboustranně rytý nápis "ANTONIO PICHINIO". Rukojeť dřevěná, ovinutá měděným drátkem. Souprava železná. Hlavice kulovitá, prutový oblouk koše, souměrný záštitný list s prořezávaným rostlinným ornamentem. Itálie, 17. století, dé...
Velký talíř s figurální malbou
Velký "red shop" talíř, malba železitou červení a zelenými emaily na polevě s motivem učenců ve studovně. Dynastie Ming, éra Ťia-ťing (1521-1567), čtyřznaková signatura na dně "zhotovil Cchen Wen-pien cao". Čína po roce 1550, průměr 30,5 cm. Vlasová prasklina na okraji a odražený. Stav 2-...
Božstvo bohatství Kubéra (Shambala)
Bronz zlacený za horka. Kubera sedící na dvojitém lotosovém trůnu, v levé ruce hranostaj. Původní uzavřený podstavec s dvojitou vadžrou. Mongolsko 19. století, výška 17 cm. Stav 2
Meč jezdecký
Čepel přímá, dvousečná, v horní čtvrtině s oboustranným výbrusem a leptanou výzdobou rozvilin, pasovského vlka a nápisu "Petrus Durez(?)". Rukojeť dřevěná, potažená kůží. Souprava železná. Hlavice vejčitá s knoflíkem, prutový koš s úponkem, souměrný perforovaný záštitný list, a vnitřní straně s palc...
Pár nástěnných svícnů (aplik)
Z litého bronzu, ciselované a v ohni zlacené, částečně gilošované. Skleněné ověsy. Tříramenné, prohnutá raménka zakončena stylizovanými ptačími hlavičkami. Patrně Francie kolem 1810, výška 25 cm. Stav 2