Mísa na ryby, August Nowotny
Jamná kamenina, ovální mísa na ryby s lehce zvlněným okrajem, štafírovaná zlatem, modrý podglazurní květinový dekor. Vtlačovaná značka „August Nowotny in Altrohlau bei Karlsbad“ a tištěné značky. Čechy, Stará Role 1824 - 1883, délka 59 cm. Lehce otřelá. Stav 2
Model komody, biedermeier
Pravoúhlý korpus spočívající na kónických nožkách. Tři zásuvky. Měkké dřevo dýhované tisem, černěné části. Patrně Rakousko kolem 1830, rozměry 24,5 x 17,5 x 13,5 cm. Původni stav, nerestaurováno. Stav 2
Lesní interier s dětmi sbírajícími dříví, Jan Willem van Borselen
Olej na plátně, signováno vpravo dole "JW van Borselen". Borselen Jan Willem van (*1825 Gouda - †1892 Den Haag). Holandsko kolem 1860, rozměry 30x41,5 cm, rámováno. Stav 2
Katedrála svatého Pavla a Londýnský most, slámový obraz
Sláma lehce kolorovaná tuší na černě lakovaném pozadí. Anglie, 1. pol. 19. století, rozměry 35 x 25 cm. Rámováno, zaskleno, Patrně práce francouzských válečných zajatců. Stav 2+
Dva lorňony
1) Lorňon, zlacená mosaz, smalt. Patrně Francie, 19. století. Délka 8,5 cm. Stav 3. 2) Lorňon, art deco, gilošovaný obecný kov, patrně Německo kolem 1920, délka 11 cm. Stav 2.
Palaš kyrysnický
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným výbrusem, hřbetní rýhou, středovým hrotem a falešným ostřím. Na vnější straně zdobena rytinou rakouského orla pod korunou, na vnitřní straně vojenskými trofejemi a rostlinným ornamentem. Jílec nepůvodní. Rukojeť dřevěná, souprava mosazná. Hladký hřbet, páskový...
Tsuruzawa Tanzan ( 1655-1729) : Tušová skica květiny, zač. 18. stol.
Tušová skica květiny rozmytou tuší je signována Hókyó Yúsen-hitsu a nese nečitelnou pečeť. Yúsen 幽泉 je pozdní pseudonym významného malíře zaměstnávaného císařským dvorem v Kjótu (goyó eshi), který je známý jako Tsuruzawa Tanzan a byl žákem Kanó Tanyúa. Hókyó byl malířský titul významných akademickýc...
Prachovnice
Tělo ze stlačeného kravského rohu s loveckou rytinou a datací 1760. Železné kování s uzávěrem opatřeným pružinou, železné závěsné očko. Patrně Německo, 1760, výška 17,5 cm. Stav 2
Pistole s křesadlovým zámkem
Hlaveň válcová s hladkým vývrtem, ráže 17 mm, stříbrná muška. Zdobena řezbou rozvilin a rostlinných ornamentů. Francouzský křesadlový zámek, vypouklá zámková deska zdobena řezbou rozvilin a mytických příšer. Celopažbená, pažba z ořechového dřeva bohatě zdobena řezbou, kování železné se shodnou výzdo...
Lithyalinový stojánek na pera
Modrozelené měďnaté sklo zvnějšku světle zeleně mramorované. Devětkrát hranovaná stěna. Friedrich Egermann, Polevsko nebo Buquoyské sklárny, Stříbrný vrch kolem 1830, výška 9 cm. Stav 2
Lovecký tesák
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem a středovým hrotem. V horní části oboustranně zdobena leptanými a zlacenými rostlinnými, geometrickými a loveckými motivy. Rukojeť z jeleního parohu, zlacená mosazná souprava. Hlavice zdobena maskaronem, prutový koš přechází v esovitě zahnutou...
Stolní gramofon Parlophon
Dřevěná schránka dýhovaná mahagonem, zvukovod za dvoukřídlými dvířky, pružinový motor, ozvučnice, přenoska a klika. Niklované kovové části. Na spodní straně papírová nálepka s datací 1922. Německo, Carl Lindström A.G. Berlín kolem 1922, rozměry 39 x 33 x 42 cm. Stav 2