Pár obrazů s loveckou tématikou, Anton Ignaz von Hamilton (připsáno)
Olej na dřevě, psi a ptáci po lovu, zbytky signatury vpravo dole "HAMILTON". Hamilton, Anton Ignaz von (* 1696 Vídeň - † 1770 Hubertusburg). Patrně Rakousko, 18. století, rozměry 36,5 x 33 cm. Rámováno. Stav 2
Padmasambhava
Bronz zlacený. Padmasambhava v lotosové pozici s rukama zkříženýma před hrudí, v rukou drží zvonek a vadžru. Dno uzavřeno plechem s rytou dvojitou vadžrou. Tibet, 18. století, výška 12 cm. Stav 2
Heliova jízda nad Olympem, Max (Maxmilian) Švabinský
Uhel na papíru, signováno a datováno vlevo dole "M. Švabinský 1940", studie k realizované grafice "Heliova jízda nad Olympem". Maxmilian Švabinský (*1873 Kroměříž – +1962 Praha). Čechy, 1939, rozměry 31,5 x 43 cm. Rámováno, zaskleno. Stav 2
Přílba, období Ming
Ocelová, mírně kónická přílba, kovaná z jednoho kusu, se dvěma týlními ventilačními otvory ve formě stylizovaného "oka divokého kance", a temenní trubicí na dekorační chochol. V dolní části nanýtovaný železný pás s četnými otvory, na několika místech trhliny. Signatura nečitelná. Čína, období Ming (...
Tesák lovecký
Čepel mírně zakřivená, jednosečná, s falešným ostřím a hřbetním hrotem. Oboustranně zdobena leptanými ornamenty, postavou Pandura a nápisem "Vivat Pandur". Dřevěné střenky rukojeti připevněny čtyřmi mosaznými nýty. Souprava mosazná, zlacená. Esovitě prohnutá záštita, vnější záštitná mušle s reliéfem...
Mísník
Dvoudílné tělo z měkkého dřeva pestře malované. Spodní i horní skříňka jednodveřové, s jednou poličkou. Horní skříňka datovaná 1839. Severní Čechy 1839, rozměry 89 × 175 × 43 cm. Malé pozdější doplňky. Stav 2
Apsara
Čínský achát, neobvyklá velikost, nebeská víla (apsara) s větvičkou broskvoně s broskvemi v levé ruce, Čína kolem 1900, výška 21 cm. Posoudila PhDr. Zlata Černá, emeritní kurátorka sbírky čínského umění v Náprstkově muzeu. Stav 1-2
Mramorová hlava Buddhy
Mramorová hlava Buddhy, staré restaurování špičky nosu. Čína, patrně dynastie Tchang (618 - 907), výška 35,5 cm. Stav 2
Nádoba v podobě fénixe
Cloisonne, nádoba v podobě fénixe nesoucího nádobu s jedním uchem, dekor úponků a stylizovaného lotosu, Čína, 19./20. století, výška 23,5 cm. Stav 1
Puška pro zvláštní sbory vzor 1854 systému Lorenz (Extra-Korps-Gewehr)
Hlaveň válcová, v zadní části oktogonální, drážkovaná (čtyři pravotočivé drážky), ráže 13,9 mm, délka 66,5 cm. Perkusní zámek, zámková deska značena rokem výroby "860". Polopažbená, pažba z bukového dřeva pod hlavní zkrácena, kování železné. Rakousko, 1860, Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav...
Obraz mladého muže s kloboukem, Jan Kupecký (následovník)
Olej na plátně, nesignován, na rámu označen štítkem "Johann Kupeczky 1667 - 1740". Patrně Čechy, počátek 19. století, rozměry 51 x 58 cm, rámováno. Stav 2
Pár obrazů, dva jezdci s koňmi
Olej na plátně, nesignováno. Patrně Německo kolem 1700, rozměry 36 × 33 cm, rámováno. Malé dírky, krakeláž. Stav 2-