ID : 6634

Sloupkové empírové hodiny

Popis: Mahagonem dýhované dřevěné hodinové pouzdro opatřené zrcadly. Tři alabastrové sloupky, za nimi vykládaný půlkruh, který zrcadlo opticky doplňuje do celého kruhu. Mosazná zlacená dekorativní kování. Bílý smaltovaný ciferník s arabskými číslicemi, modřené a zlacené ručky ukazují den, hodiny a minuty. Jednodenní pérový stroj se čtvrťovým bitím na zvonky. Originální klíček. Patrně Rakousko kolem 1810, výška 50 cm. Drobné části chybí, původní nerestaurovaný stav. Stav 3+
Odhad: 800.00 (EUR)
Limit: 400.00 (EUR)
Nabídnout vyvolávací cenu[400.00 (EUR)]