Dvojka systému Lefaucheux v kazetě s příslušenstvím
Hlavně z damascénské oceli (s jizvami po hluboké korozi), válcové, s hladkým vývrtem, ráže 17 mm. Na spodní straně signovány "E.Bernard (Paris)" a opatřeny zkušebními značkami. Závěr systému Lafaucheux (jeden stupeň poškozen), zámková deska signována "Beschambes" a "a Villeneuves". Povrch zámku zdob...
Přilba jezdecká, důstojnická - Pappenheimka
Zvon polokulovitý, vykovaný ze dvou částí spojených nýty. Cirkulárně dvanáct radiálních žeber. Na vrcholu zvonu kované očko se železnou podložkou ve tvaru rozety. V čelní části dvěma nýty připevněn pevný štítek (dobový doplněk) se záchytem posuvného nánosníku, nánosník je novodobou replikou. Pohybli...
Portrét chlapce s lukem a šípem, Aelbert Cuyp (okruh)
Olej na plátně, nesignováno. Aelbert Cuyp (1620 Dordrecht - 1691 Dordecht). Holandsko, 17. století, rozměry 90 x 70 cm, rámováno. Stav 2
Pohled na Chodský hrad v Domažlicích, Ladislav J. Špitník
Olej na plátně, signovaný a datovaný vpravo dole "L. J. Spitník 43". Ladislav Špitník (Špitálník) (* 1901 Praha - ?). Přiložen certifikát pravosti. Obraz byl zakoupen v roce 1943 v Plzni. Rozměry 67 x 53 cm, rámováno. Stav 2
Truhlička ve stylu Michela Manna
Schránka hranolového tvaru na čtyřech kulovitých nožkách, zhotovena ze zlaceného železného plechu. Na víku kované držadlo. Na všech stranách zdobena leptem, na přední straně dva portrétní medailony, po stranách hlavičky andělů, vzadu hlava Turka a lansknechta. Jižní Německo, asi Norimberk, 17. nebo ...
Neptun jedoucí na voze z mušle
Dřevěná polychromovaná plastika Neptuna jedoucího ve vlnách na mušli tažené koňmi, opratě drží v levé ruce, u nohou má nymfu troubící na roh. Dřevěný podstavec s polychromií imitující mramor je pozdější. V dolní části plastiky tajná schránka vytvořená patrně zároveň s podstavcem. Střední Evropa kole...
Provinční barokní skříň
Masivní, na dvě části rozkládací a uprostřed klíny spojený korpus z dubového dřeva, odnímatelná horní římsa, skosené přední hrany. Rámečková a pásková intarsie z cenného dřeva, dveře s výplněmi a ptáčkovou intarsií. Původní zámek a klíč. Patrně Čechy, 18. století, rozměry 170 × 200 × 65 cm. Lehce po...
Zlatý prsten s modrým safírem a diamanty
Prsten ze zlata o ryzosti 750/1000 a 14 K, 2x briliant 0,15 ct, 2x 0,05 ct, 1x 0,02 a 8 velmi drobných briliantů, modrý safír, tabulka oválného tvaru, hmotnost 6,54 g, velikost 14. Stav 2
Zátiší s košíkem ovoce
Olej na plátně, lepeno na dřevě, španělská škola, 18./19. století, rozměry 102 x 45 cm, rámováno. Stav 2-
Lom s kozou, Miloslav Holý
Olej na plátně, signovaný a datovaný "M. Holý (19)45", Holý Miloslav (*1897 Praha - +1974 Praha), dat. 1946, Čechy, 80x55 cm, rámováno Stav 1-2
Malé rokokové stolní zrcátko
Oválné stolní zrcátku na jedné noze bohatě vyřezávané rokajovými motivy. Zlaceno plátkovým zlatem. Patrně Rakousko, 18. století, výška 37 cm.
Přívěsek se solitérním briliantem
Zlato, ryzost 585/1000, briliant 1 ct, P2, šampaňský, hmotnost 1,34 g. Stav 2