ID : 6892

Malé rakouské stolní empírové hodiny, Franz Hekel, Vídeň

Popis: Cylindrické v ohni zlacené rádlované hodinové pouzdro je na vrcholu dekorováno antickou bustou a podepřeno dvěma delfíny. Základna z částečně patinovaného bronzu s reliéfní výzdobou spočívá na nožkách v podobě spárů držících koule. Bíle smaltovaný ciferník signován "Franz Hekel in Wien", modřené ocelové ručky, zlacený bronzový rámeček se sklem. Pérový mosazný hodinový stroj s opakovacím čtvrťovým bitím na spirálové gongy, vypínání bití, datum. Reliéfní kyvadlo, klíček k natahování. Rakousko 1810/20, výška 36 cm. Franz Eliáš Hekel připomínán v roce 1798 ve Friedbergu (Bavorsko), po roce 1800 pobýval ve Vídni. Stav 2+
Odhad: 5 000.00 (EUR)
Limit: 3 600.00 (EUR)
top nabídkanon public