US perkusní pistole Model 1836
Hladká cylindrická hlaveň ráže .54 palce, značena "US J II P". Transformovaný perkusní zámek, zámková deska značena "U.S. R. Johnson Mid(n) Conn 1843". Hladká ořechová pažba se železnou garniturou, kloubový celokovový nabiják. Spojené Státy 1843, délka 37 cm. Stav 2+
Honosný kávový servis ve sluneční žluti, Míšeň
Porcelán glazovaný, štafírovaný zlatem, žlutý fond, pestrá malba květin. Servis sestává z kávové konvice (výška 27 cm s víkem), cukřenka s víkem (výška 11,5 cm), konvička na smetanu (výška 12 cm), 6 šálků (výška 10 cm), 6 podšálků (průměr 16 cm), 6 talířků (průměr 19,3 cm), podnos (průměr 30 cm). Zn...
Barokní truhla
Korpus z masivního dubu spočívá na čtyřech kulovitých, lehce oploštělých nohách, čtvercová pole s inkrustacemi, v každém poli dva ptáci. Po stranách madla, originální zámek a kování. Čechy kolem 1800, rozměry 116 x 71 x 63,5 cm. Stav 2
Antonín Josef de Neuberg, Andreas Möller
Olej na plátně, vzadu signováno a datováno "A. Möller fecit London 1735". Möller Andreas (*1684 Kodaň - † 1762 Berlín). Londýn 1735, rozměry 35 x 43,5 cm, rámováno. Stav 2
Letní krajina s rybníkem, Josef Multrus
Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole "MULTRUS29". Multrus Josef (1898 Praha – 1957 Praha). Čechy 1929, rozměry 76 x 68 cm, rámováno. Stav 2
Dva závěsné karavacké kříže
Mosaz oboustranně gravírovaná. Patrně Německo nebo Itálie, 17./18. století, výška 12,5 a 10,5 cm. Stav 2
Zátiší s jablky, Horst Kühnel
Olej na kartonu, signováno monogramem "HK" vpravo nahoře a vzadu tužkou (H Kühnrl). Kühnel Horst (*1914 Annaberg v Krušných Horách - †1991 Prien). Grafik a malíř, člen spolku Metzner-Bund. Sudety kolem 1920, rozměry 51 × 45 cm. Rámováno. Stav 2
Přilba jezdecká, důstojnická - Pappenheimka
Zvon polokulovitý, vykovaný ze dvou částí spojených nýty. Cirkulárně dvanáct radiálních žeber. Na vrcholu zvonu kované očko se železnou podložkou ve tvaru rozety. V čelní části dvěma nýty připevněn pevný štítek (dobový doplněk) se záchytem posuvného nánosníku, nánosník je novodobou replikou. Pohybli...
Demontovaný skládací vějíř s tušovou literátskou krajinou ve stylu Ni-Tsana
Tuš na hedvábí s nástřikem práškového zlata. Signováno: Kobayashi Mimata hitsu (1763-1820). Čínský nápis v japonském čtení: "Shukkan-kyo ni narai Katei no shokei" Japonský literát Kobayashi úspěšně kopíruje krajinu ve stylu jüanského mistra Ni-Tsana (1301-1374). Kvalitní tušová práce, konec 18. stol...
Pandurský tesák, J. W. Beck, Bratislava
Mírně zakřivená, jednosečná čepel, s hřbetním hrotem, dvojostrá v blízkostí hrotu. Na obou stranách rytá postava pandura a nápis, na hřbetu signovaná "JOH: WILH: BECK SCHWERTFEGER IN PRESBURG". Souprava mosazná se zbytky zlacení. Esovitě prohnutá záštita, záštitný list ve tvaru ptáka. Soustružená dř...
Hever ke kuši
Hranatá železná schránka mechanismu nese na přední straně mosazí podloženou značku výrobce "WL". Typicky zakřivené rameno kliky s původním dřevěným držadlem. Vzadu železný hák k napínání. Ozubená tyč s držákem k napínání tětivy. Opaskový hák chybí. Norimberk, 16. století, délka 37 cm. Stav 2...
Arabský žebrák s opičkou, vídeňský bronz
Patinovaný bronz polychromovaný za studena, návrh Franz Xavier Bergmann (1861 Vídeň - 1936 Vídeň). Vídeň kolem 1920, výška 9,5 cm. Stav 2