Morion
Hladký zvon vykovaný ze dvou částí s vysokým hřebenem s profilovaným okrajem a silně lomenou krempou vybíhající vpředu i vzadu do hrotů (na jedné straně lehce poškozená). Nýty mají rozetové hlavičky. Německo kolem 1600, výška 25 cm. Stav 2
Žardiniéra ve zlacené bronzové montáži
Porcelán glazovaný. Stěna nádoby zdobena květinovým dekorem v emailových barvách palety famille rose. Bronzová montáž se zbytky zlacení. Samson, Paříž, 19. století, délka cca 60 cm, výška 42 cm. Viz Florence Slitine - Génie de l´imitation, strana 160. Stav 2
Demontovaný skládací vějíř s tušovou literátskou krajinou ve stylu Ni-Tsana
Tuš na hedvábí s nástřikem práškového zlata. Signováno: Kobayashi Mimata hitsu (1763-1820). Čínský nápis v japonském čtení: "Shukkan-kyo ni narai Katei no shokei" Japonský literát Kobayashi úspěšně kopíruje krajinu ve stylu jüanského mistra Ni-Tsana (1301-1374). Kvalitní tušová práce, konec 18. stol...
Portrét důstojníka husarů ve světle modré atile
Olej na plátně, lepeno na dřevě, nesignováno. Patrně Rakousko kolem 1800, rozměry 26 x 32 cm. Stav 2
Křesadlová pistole
Cylindrická hlaveň s hladkým vývrtem ráže 17 mm se (pseudo?) signaturou nad komorou. Rytý křesadlový zámek s totožnou (pseudo?) signaturou na zámkové desce. Pažba z ořechového dřeva, kování mosazné, ryté. Patrně Francie pro orientální trh, 18. století, délka 45 cm. Jizvy po korozi. Stav 2-...
Stříbrná montáž na dochucovací soupravu
Stříbro, ryzost 812/1000 (13 lotů), brněnská lotová puncovní značka z roku 1838, hmotnost 722,8 g, výška 28 cm, pošk. Stav 2-
Dřevěný kostelík v Užoku, Jozef Bokšay
Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole "Bokšay 1932". Bokšay Jozef (1891 Kobyly u Poljany - 1975). Ukrajina, 1932, rozměry 60 x 50 cm. Stav 2
Mosazný model dvanáctiliberního děla s muničním vozíkem
Bronzová silnostěnná hladká hlaveň ráže 18 mm s dělovým ústím, nahoře umístěna zátravka, po stranách čepy k lafetování. Délka hlavně 28 cm. Loukoťová kola a lafeta z lité mosazi. Odpovídající muniční vozík s malou truhličkou na střelivo opatřenou víkem. Rakousko, 1854, celková délka 43,5cm spolu s m...
Čtyřhlavňová pepřenka, Alphonse Caron
V otočném svazku čtyři drážkované hlavně, délka 6,3 cm, ráže 10 mm. Jednotlivé hlavně jsou číslovány. Pistole opatřena dvojčinným perkusním mechanismem, spodní kohout s prstencovou spouští a s pojistkou. Kovové části zdobeny rytým listovým ornamentem. Kanelovaná rukojeť se střenkami z ebenového dřev...
Benátské nástěnné zrcadlo
Dekorativní prvky z čirého a červeného skla, rám s leptaným květinovým dekorem. Čechy kolem 1900, rozměry 66 x 43,5 cm, některé malé části jsou poškozené. Stav 2-
Švališerský palaš
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem a středovým hrotem. Stopy po korozi. Souprava mosazná se zbytky zlacení. Jednoduchý prutový oblouk přechází v přímou záštitu. Velký záštitný list se třemi úponky, palcový prstenec. Rukojeť dřevěná, potažena kůží podloženou provázkem. Záda hlad...
Šaška kozácká vzor 1838
Lehce zakřivená čepel s oboustranným výbrusem, dvojostrá v blízkosti hrotu, přejímací značky. Na hřbetu značena v azbuce "Златоусть ноябрь 1839 года" (Zlatousť, listopad 1839). Garnitura mosazná s útvarovým číslem. Hlavice rozeklaná, ve tvaru ptačího zobanu, opatřena kruhovým otvorem pro provlečení ...