Antonín Josef de Neuberg, Andreas Möller
Olej na plátně, vzadu signováno a datováno "A. Möller fecit London 1735". Möller Andreas (*1684 Kodaň - † 1762 Berlín). Londýn 1735, rozměry 35 x 43,5 cm, rámováno. Stav 2
Vzácný vyšívaný nástěnný závěs
Monumentální jemná výšivka (vyšívaný obraz - chinoserie) představuje čínské zahradníky v ovocné zahradě. Práce je s největší pravděpodobností inspirovaná dílem Nicolase Lancreta - Země (v současné době Thyssen-Bornemisza Museum, Madrid, Španělsko) - ze souboru čtyř živlů. Výrobce neznámý. Anglie neb...
Velký teleskop se stativem v původní kazetě, G. & S. Merz
Mosazný a mahagonový teleskop, tubus signován G. & S. Merz in München (dříve Utzschneider & Fraunhofer). Kónický dřevěný tubus (délka 105 cm), mosazný kryt objektivu. Skládací těžký stativ s regulovatelnou diagonální vzpěrou s fixačními šrouby. V originální schránce z třešňového dřeva s bohatým přís...
Tesák pro hodnostáře hasičského sboru
Silná jednosečná čepel (stopy po korozi) s oboustranným výbrusem a středovým hrotem, na hřbetní straně s pilovitým ostřím. Souprava mosazná se zbytky zlacení. Ramena záštity stočena k čepeli, zakončena lvími hlavami. Rukojeť černá, dřevěná, hlavice v podobě orla. Pochva potažena kůží, kování mosazné...
Žardiniéra ve zlacené bronzové montáži
Porcelán glazovaný. Stěna nádoby zdobena květinovým dekorem v emailových barvách palety famille rose. Bronzová montáž se zbytky zlacení. Samson, Paříž, 19. století, délka cca 60 cm, výška 42 cm. Viz Florence Slitine - Génie de l´imitation, strana 160. Stav 2
Zátoka s rybářskou bárkou, Мария Марковна Джагупова
Olej na kartonu, signováno vlevo dole "M Markovna". Dzhagupova (Jagoupova, Djagupova) Maria (Marie, Mariya) Markovna (1897 Armavir-Krasnodarsk/Армавир - 1975(67) Petrohrad/Ленинград). Rusko kolem 1930, rozměry 60 × 40 cm, rámováno. Stav 2
Salóní terčová pistole v kazetě s příslušenstvím
Ráže 6 mm (.22) short, výrobní číslo 3254. Hlaveň oktagonální, sklopná, hněděná, na pravé straně signovaná "ARENDT" a dole značena "LECLERQ PATENT". Schránkový zámek a lučík zdobeny rytým rostlinným ornamentem. Pažba z ořechového dřeva s kanelováním. Lutych kolem 1870, délka 34,5 cm. V původní kazet...
Ženská postava z lamaistického pantheonu, snad Durga
Zlacený bronz, polychromie, Durga v hrozivé podobě stojící na démonu, v pozadí plamenná aura, Nepál, 19. století, výška 19,3 cm. Stav 2
Krotitel Hadů, Otakar Číla
Olej na papíře, signováno a datováno vpravo dole "O Číla 1920". Číla Otakar (1894 Nová Paka – 1977 Nová Paka). Indie, 1920, rozměry 33 x 34 cm, rámováno, zaskleno. Stav 2
Raněný voják, Věnceslav Černý
Olej na plátně, výjev z 1. světové války. Signováno vpravo dole "VČerný". Věnceslav Černý (1865 Staré Benátky - 1936 Mladá Boleslav). Čechy kolem 1915, rozměry 55 x 46 cm. Rámováno, lehce poškozeno. Stav 2-
Jezdecká šavle
Mírně zakřivená čepel opatřena hřbetní rýhou a hřbetním hrotem broušeným po obou stranách. Oboustranně značena pasovským vlkem. Souprava železná. Kulovitá hlavice s nýtem, prutový koš s kuželkami. Asymetrický záštitný list s okrouhlými perforacemi, palcový prstenec. Rukojeť mosazná, se spirálovitými...
Revolver systému Flobert and Mariette
Hlaveň válcová, s hladkým vývrtem, ráže 9 mm Flobert. Zespodu značena "MARIETTE BREVETÉ", "FLOBERT BTÉ" a čísle "1058". Válec šestikomorový, stejně jako rám a lučík zdobeny původním modřením a rytým rostlinným ornamentem. Rukojeť střenková, střenky z hladkého ebenového dřeva. Francie, kolem 1870, dé...