zbraně
ID : 6843

Křesadlová kulovnice, Hans (Johann) Adam Grätzl, Vídeň

Popis: Oktagonální hlaveň hněděná, drážkovaná (7 drážek), ráže 16 mm. Zlacená mosazná muška posuvná v rybině, plátkové ocelové hledí. Nad komorou zlatá rytá figurální a ornamentální inkrustace a zlatem taušírovaná signatura "ADAM GRÄZL IN WIENN". Křesadlový zámek s francouzským napínáčkem řezaný v železe a rytý na zlaceném pozadí, signovaný "IO. ADAM GRÄZL IN WIENN". Celopažbená, pažba z ořechové kořenice zdobena řezbou a opatřena penálkem, ústí z rohoviny. Kování ze zlacené mosazi s reliéfní figurální a florální výzdobou. Prolamovaná zámková protideska. Nabiják dřevěný. Vídeň kolem 1750, délka 114 cm. Johann Adam Grätzl, Vídeň, připomínán mezi lety 1735 - 1753. Srv. Der neue Stöckel, s. 454. Stav 2
Odhad: 9 000.00 (EUR)
Limit: 7 200.00 (EUR)
Nabídnout vyvolávací cenu[7 200.00 (EUR)]