Pětidílná stříbrná holičská souprava v kazetě, František Bibus
Stříbro, ryzost 800/1000. Souprava sestává ze tří kartáčů, hřebene a zrcadla, všechny části jsou puncované československými puncovními značkami pro ryzost 800/1000 z let 1929 - 1942 a mistrovskou značko "FB" (František Bibus). Morava, Moravská Třebová, František Bibus 1929 - 1940, hmotnost sříbra 40...
Pár obrazů, Franz Hochecker (okruh)
Olej na plátně, nesignováno. Franz Hochecker (1730 Frankfurt - 1782 Frankfurt). Německo, konec 18. století, rozměry 39 x 29 cm. Rámováno. Stav 2
Revolver Chamelot & Delvigne na kolíčkové náboje
Ráže 12 mm. Hlaveň oktagonální, drážkovaná, o délce 14 cm, pevné hledí, muška posuvná v rybině. Vpravo značená "CHAMELOT & DELVIGNE IN.ON B.TE", vlevo inspektorská značka "EL" pod korukou. Válec šestiranný se zbytky modření, na válci belgická zkušební značka. DA. Všechny kovové části bohatě zdobené...
Šavle pro příslušníky lehké jízdy vzor 1768
Čepel zakřivená, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem a hřbetním hrotem. Po obou stranách zdobena rytinou rakouského orla pod korunou, na hřbetě značena "Pottenstein?" (obtížně čitelné). Rukojeť dřevěná, potažená kůží. Garnitura železná. Hřbet s oválnými úchyty a nýtem, jednoduchý páskový koš...
Křesadlová pistole
Cylindrická hlaveň s hladkým vývrtem ráže 17 mm se (pseudo?) signaturou nad komorou. Rytý křesadlový zámek s totožnou (pseudo?) signaturou na zámkové desce. Pažba z ořechového dřeva, kování mosazné, ryté. Patrně Francie pro orientální trh, 18. století, délka 45 cm. Jizvy po korozi. Stav 2-...
Reliéfně zdobený honosný štít
Lehce vypouklý okrouhlý železný štít se silnou kónickou špicí a s pertlovaným okrajem. Bohatě celoplošně reliéfně kovaný a cizelovaný dekor bitevních scén. Patrně Německo, 16. století, průměr 62 cm. Stav 2
Jezdecká křesadlová pistole
Hraněná a v předních dvou třetinách cylindrická, hladká hlaveň, kalibr 17 mm v oblasti komory a při ústí hlavně dekorovaná stříbrem tausovaným ornamentem. Spoře řezaný a ornamentálně gravírovaný křesadlový zámek. Celopažbená, pažba vyřezávaná, ze dřeva javoru klen, objímka pod ústím hlavně z kosti, ...
Uherská magnátská šavle
Silná, jednobřitá, zakřivená čepel s hřbetním hrotem, v horní části leptaný dekor, na lícové straně monogram "JZ" a erb na straně opačné. Mosazný jílec s rytým rostlinným ornamentem je zdoben vloženým oploštěným stáčeným stříbrným drátem, záštita křížová. Pohledová strana dekorována ve stříbře zasaz...
Rokoková nástěnná konzole
Dřevo a papírmašé, zlaceno plátkovým zlatem, rokajový dekor. Rakousko, 2. polovina 18. století, výška 23,5 cm. Stav 2-
Velká mísa
Glazovaný porcelán, stěna jemně dekorovaná motýli a květinami v barvách palety "Famille Rose". Čína kolem 1750, průměr 39 cm. Dvě dlouhé praskliny. Stav 3
Puška s katalánským křesadlovým zámkem
Dlouhá oktagonální, posléze cylindrická hlaveň s hladkým vývrtem o ráži 18 mm. Hledí mosazné. Mosazí plátovaný florálním ornamentem zdobený zámek. Polopažbená, pažba inkrustovaná kostí, čtyři stříbrné objímky. Alžír kolem 1800, délka 164 cm. Stav 2-
Původní německá smaltovaná cedule Nationalsozialistische Kriegsopferversorgung
Původní smaltovaná cedule libereckého sdružení pro válečné oběti, nápis: "National Sozialistische kriegsopferversorgung, Kameradschaft Reichenberg". Výroba: C. Robert Dold, Offenburg. Německo kolem 1940, rozměry 46 x 68 cm. Stav 2+