zbraně
ID : 6875

Dvojka systému Lefaucheux v kazetě s příslušenstvím

Popis: Hlavně z damascénské oceli (s jizvami po hluboké korozi), válcové, s hladkým vývrtem, ráže 17 mm. Na spodní straně signovány "E.Bernard (Paris)" a opatřeny zkušebními značkami. Závěr systému Lafaucheux (jeden stupeň poškozen), zámková deska signována "Beschambes" a "a Villeneuves". Povrch zámku zdoben rytými a řezanými ornamenty květů a rozvilin. Zbraň polopažbená, pažba z tmavého ořechového dřeva opatřeba rybinováním. Kování železné, zdobené stejně jako zámek. Zbraň uložena v originální kazetě vyložené hnědým a zeleným sametem. Součástí kazety je i bohaté příslušenství - vytěrák, měrka prachu atd. Zámek, klíč schází. Rozměry kazety 83 x 10 x 26,5 cm. Francie, kolem 1860. Stopy opotřebení. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2-
Odhad: 2 500.00 (EUR)
Limit: 2 000.00 (EUR)
Nabídnout vyvolávací cenu[2 000.00 (EUR)]