zbraně
ID : 6896

Šaška kozácká pro důstojníky, ve stříbrné montáži s miniaturou Řádu sv. Anny

Popis: Čepel zakřivená, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem, dvěma hřbetními rýhami a hřbetním hrotem. Oboustranně leptaná ornamentální výzdoba a signatura "ГУЗУНОВЬ" - na vnitřní straně carský monogram "H II", na vnější straně ruský orel. Jílec stříbrný, po celé ploše zdoben niellem. Na vnitřní straně hlavice rukojeti připevněna miniatura Řádu sv. Anny, nad ní nápis "За храбрость". Stříbro o ryzosti 84 zolotniků, mistrovská značka "AП", zkušební značka Ivan Sergejevič Lebeďkin, moskevský punc 1896-1908. Rusko, počátek 20. století, délka 95 cm. Pochvy schází. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2
Odhad: 3 500.00 (EUR)
Limit: 2 300.00 (EUR)
Nabídnout vyvolávací cenu[2 300.00 (EUR)]