Pětidílná stříbrná holičská souprava v kazetě, František Bibus
Stříbro, ryzost 800/1000. Souprava sestává ze tří kartáčů, hřebene a zrcadla, všechny části jsou puncované československými puncovními značkami pro ryzost 800/1000 z let 1929 - 1942 a mistrovskou značko "FB" (František Bibus). Morava, Moravská Třebová, František Bibus 1929 - 1940, hmotnost sříbra 40...
Portrét dámy v černém, Václav Brožík
Olej na plátně, signováno vpravo nahoře "VBROŽÍK". Václav Brožík (1851 Třemošná - 1901 Paříž). Čechy, konec 19. století, rozměry 40 x 55 cm, rámováno. Přiložen znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Stav 2
Tesák pro hodnostáře hasičského sboru
Silná jednosečná čepel (stopy po korozi) s oboustranným výbrusem a středovým hrotem, na hřbetní straně s pilovitým ostřím. Souprava mosazná se zbytky zlacení. Ramena záštity stočena k čepeli, zakončena lvími hlavami. Rukojeť černá, dřevěná, hlavice v podobě orla. Pochva potažena kůží, kování mosazné...
Husarská šavle vz. 1777 (Sabre de Hussard AN IV)
Široká, lehce zakřivená čepel s oboustranným výbrusem a hřbetním hrotem, dvojostrá v blízkosti hrotu. Jílec mosazný, zlacený (zlacení otřelé), oblouk koše s raženou značkou, rukojeť dřevěná, ovinutá lněným provázkem se zbytky koženého potahu. Dřevěná pochva se zlaceným mosazným kováním a dvěma volný...
Revolver na kolíčkové náboje kombinovaný se zavíracím nožem
Dvoučinný revolver, hlaveň oktagonální, ráže 5,0 mm, délka 2-1/4". Na horní plošce značena "EPROUVE", válec šestikomorový, značený "S.B." (SIGAUD-BARNERIAS). Čepel nože se hřbetním hrotem, na vnější straně značena "Brevete S.G.B.G.". Nabíjecí klapka vpravo. Střenky z černé rohoviny, levá střenka pra...
Dívka s chrtem, Friedrich Gornik
Bronz tmavě patinovaný, sousoší sedící dívky a chrta. Signováno a datováno na plintě "Gornik 1919". Friedrich Gornik (1877 Prävali - 1943 Vídeň). Rakousko 1919, délka 33 cm. Nízký obdélný sokl z leštěného onyxu. Stav 2
Revolver na kolíčkové náboje
Oktagonální hlaveň ráže 5 mm o délce 5,3 cm. Válec šestiranný, značený belgickou zkušební značkou. Sklopná spoušť. Hlaveň, válec i rám zdobeny florární rytinou. Vyřezávané střenky z ebenového dřeva. Lutych kolem 1870, celková délka 12 cm. Stav +
Kord dvorský se stříbrným jílcem
Čepel přímá, dvousečná, průřezu zploštělého šestiúhelníku, se středovým hrotem v horní části s ornamentálním leptaným dekorem. Oboustranně leptaný dvouhlavý orel pod císařskou korunou. Jílec stříbrný, zlacený (zlacení otřelé), prolamovaný mřížkovým a rokajovým dekorem. Původní ovinutí rukojeti stáče...
Párové secesní stolní lampy se slony
Pár stolních lamp, barevný kov, patinovaný, štíhlé dříky, skleněná stínítka. Patrně Německo, výška 39 cm. Lehce poškozené. Stav 2-
Krátká šavle
Čepel zakřivená, jednosečná, s oboustranným výbrusem a středovým hrotem, dvojostrá v blízkostí hrotu. Horní část čepele s pseudoorientálními značkami. Přímá záštita, rukojeť mosazná spirálovitě kanelovaná. Hlavice kulovitá s nýtem. Patrně Německo kolem 1700, délka 65,5 cm. Stav 2...
Francouzský kyrys pro mužstvo
Těžký přední plech dole značený "Mre. Imp.ale de Chat. Mai 1865" a "1ere Caille 1ere Largeur No. 347". Futrování chybí. Francie, 2. pol. 19. století, výška 50 cm. Stav 2
Tapiserie/Verdura
Zalesněná krajina s vodním tokem. Patrně Francie, 19./20. století, rozměry 320 x 195 cm. Stav 2+