Plechová hračka - chodící pes, Lehmann
Kolorovaný plech, pružinový strojek. Obojek značený "D.R. PATENT, ENGL. PATENT/PAT: U.ST.A. 23 APR 95 MADE in GERMANY". Vyrobeno firmou Lehman v letech 1898 - 1935. Délka 17 cm. Stav 2-
Revolver systému Webley v kazetě s příslušenstvím
Hlaveň oktagonální, délka 5 3/4 palce, ráže .45. seshora značena "SHAW & SON WORKSOP". Hladký šestikomorový válec, jednotlivé komory číslovány 1-6, otevřený železný rám. Kovové části modřeny a zdobeny rytým listovým ornamentem. Rukojeť střenková, střenky z ořechového dřeva zdrsněny rybinou. Uložen v...
Židle z třešňového dřeva, biedermeier
Židle z třešňového dřeva, částečně dýhovaná, prohnuté opěradlo vykládáno linkou z odlišného dřeva, lehce prohnuté nohy. Sedák čalouněný, potažený proužkovanou látkou. Rakousko kolem 1830, výška 89 cm, restaurovaná, šelaková politura. Stav 2
Uzavřená přílba z maxmiliánské zbroje
Kanelovaný zvon přilby se dvěma nízkými hřebeny kulovitý, kovaný z jednoho kusu. Vykované kanelované hledí s dělenými průduchy a očními štěrbinami. Jednodílné podbradí v dolní části s ovalením je opatřeno dvěma čepy s pružinami k aretaci jednotlivých části. Vpravo proraženo, patrně v bitvě. Týlní kr...
Dva závěsné karavacké kříže
Mosaz oboustranně gravírovaná. Patrně Německo nebo Itálie, 17./18. století, výška 12,5 a 10,5 cm. Stav 2
Secesní náhrdelník
Zlato, ryzost 580/1000, červené kameny. Čechy po roce 1921, délka řetízku 42 cm, délka přívěsku 5 cm, hmotnost 6,25 g Stav 2+
Pandurský tesák, J. W. Beck, Bratislava
Mírně zakřivená, jednosečná čepel, s hřbetním hrotem, dvojostrá v blízkostí hrotu. Na obou stranách rytá postava pandura a nápis, na hřbetu signovaná "JOH: WILH: BECK SCHWERTFEGER IN PRESBURG". Souprava mosazná se zbytky zlacení. Esovitě prohnutá záštita, záštitný list ve tvaru ptáka. Soustružená dř...
Šaška kozácká pro důstojníky, ve stříbrné montáži s miniaturou Řádu sv. Anny
Čepel zakřivená, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem, dvěma hřbetními rýhami a hřbetním hrotem. Oboustranně leptaná ornamentální výzdoba a signatura "ГУЗУНОВЬ" - na vnitřní straně carský monogram "H II", na vnější straně ruský orel. Jílec stříbrný, po celé ploše zdoben niellem. Na vnitřní st...
Gjandža
Tři routovité medailony. Hezká barevná paleta s červeno-bílým střídajícím se rytmem medailonů na sytě modrém pozadí. Na bílém pozadí hlavní bodury jsou položeny diagonálně vzájemně v opačném směru orientované mnohobarevné listy. Kavkaz, 19. století, rozměry 216 × 123 cm. Poškozený, zašpiněný. Z pozů...
Párová nástěnná benátská zrcadla
Broušené a hutně tvarované sklo, dřevo. Zrcadla esovitého tvaru s hutně tvarovanými dekorativními prvky a broušeným dekorem, fixováno na dřevěné desce. Itálie, 1. pol. 19. století, výška 85 cm. Stav 2+
Z Krňan, Miloslav Holý
Olej na plátně, vlevo dole signováno a datováno "M. Holý 2. srpna 1921". Holý Miloslav (*1897 Praha - +1974 Praha). Čechy 1921, rozměry 68,5 x 59 cm, rámováno. Stav 2+
Letní krajina s rybníkem, Josef Multrus
Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole "MULTRUS29". Multrus Josef (1898 Praha – 1957 Praha). Čechy 1929, rozměry 76 x 68 cm, rámováno. Stav 2