12 stříbrných polévkových lžic
Stříbro, ryzost 800/1000. Vídeňská puncovní značka 1872 - 1922, mistrovská značka "GS" a "GK". Vídeň, konec 19. století, hmotnost 815 g, délka 22 cm. Z majetku rodiny Kokoschkových. Stav 2
Malé rokokové stolní zrcátko
Oválné stolní zrcátku na jedné noze bohatě vyřezávané rokajovými motivy. Zlaceno plátkovým zlatem. Patrně Rakousko, 18. století, výška 37 cm.
Žardiniéra ve zlacené bronzové montáži
Porcelán glazovaný. Stěna nádoby zdobena květinovým dekorem v emailových barvách palety famille rose. Bronzová montáž se zbytky zlacení. Samson, Paříž, 19. století, délka cca 60 cm, výška 42 cm. Viz Florence Slitine - Génie de l´imitation, strana 160. Stav 2
Demi-parure s brilianty a kultivovanými perlami
Jednořadý náhrdelník a šroubovací náušnice, bílé zlato o ryzosti 585/1000, kultivované perly, ve sponě náhrdelníku osm briliantů 0,01 ct náušnice s osmi brilianty 0,1 ct a dvěma brilianty 0,2 ct. Označeno puncovní značkou zavedenou po roce 1992. Hmotnost náušnic 6,52 g a délka 3,5 cm, hmotnost náhrd...
Pohled na Chodský hrad v Domažlicích, Ladislav J. Špitník
Olej na plátně, signovaný a datovaný vpravo dole "L. J. Spitník 43". Ladislav Špitník (Špitálník) (* 1901 Praha - ?). Přiložen certifikát pravosti. Obraz byl zakoupen v roce 1943 v Plzni. Rozměry 67 x 53 cm, rámováno. Stav 2
Revolver systému Lefaucheux
Hlaveň válcová, drážkovaná, ráže 10 mm Lefaucheux. Zleva značena "E. LEFAUCHEUX / INVR BREVETÉ", zprava raženo písmeno "Y" pod korunou. Válec šestikomorový, zdoben rytinou rostlinného ornamentu, značen zkušební značkou "ELG" pod korunou a značkou "EI" pod korunou. Otevřený železný rám zdoben rytým r...
Párové perkusní pistole v kazetě, Adolphe Jansen
Hněděné oktagonální drážkované hlavně ráže 13 mm jsou ve hranách dekorovány jemnými žlábky. Posunlivá ocelová muška. Hlavně jsou nad komorami signovány "Ad Jansen arq(r) du Roi á Bruxelles". Dole značeny "ACIER FONDU". Jemně rostlinnými motivy ryté perkusní zámky shodně signované s hlavněmi. Pažby z...
Chlapecká kuše
Ocelové lučiště kotvené konopným provazem, původní provazcová konopná tětiva, štíhlá lehce prohnutá socha, v přední části kostěné vodítko šipky. Klapkový zámek, spoušť a lučík z oceli. Vpředu ocelový napínací třmen. Německo kolem 1800, délka 52 cm. Stav 2
Pár desek s chebskou reliefní intarzií
Dva reliéfní obrazy pastýřů vytvořené z různých druhů dřeva. Čechy, Cheb, 17. století, rozměry 9,6 x 15,3 cm. Rámováno. Stav 2
Letní krajina s rybníkem, Josef Multrus
Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole "MULTRUS29". Multrus Josef (1898 Praha – 1957 Praha). Čechy 1929, rozměry 76 x 68 cm, rámováno. Stav 2
Zlatý secesní náhrdelník
Zlato, ryzost 580/1000, přívěsek osazený almandiny a leukosafiry. Praha kolem 1900, délka řetízku 40 cm, délka přívěsku 6,5 cm, hmotnost 7,52 g. Stav 2
Dámský prsten s brilianty a safíry
Elegantní prsten, zlato, ryzost 750/1000, 9x modrý safír 0,02 ct, 9x briliant 0,01 ct, Anglie, hmotnost 3,24 g, velikost 14. Stav 2+