Dvě vázy tvaru vykuřovadel, Sacuma
Kamenina, pastózní emaily a zlato. Vázy spočívají na čtyřech nožkách a jsou opatřeny uchy tvaru lvíčků shi-shi, v této podobě jsou i úchyty víček. Na těle nádob malba dvorských hodnostářů se sluhy květinový dekor. Japonsko, počátek 20. století, výška 48 cm. Jedna váza slepovaná. Stav 2-...
Nástolec s osmi dětmi symbolizujícími čtyři roční období a podstavec, dar pro barona von Hodenberg, Míšeň
Glazovaný porcelán, oválný prolamovaný košík s festony, mušlemi a rokajemi, okraje akcentovány zlatem, zrcadlo a vyspořená místa uvnitř i na vnější straně s plastickými modrými květinami, na přední straně i vzadu kartuše s emblémem granátnického regimentu č. 101 a erbem pod baronskou korunkou. Trojr...
Zátiší s humrem, Jan Davidsz de Heem (okruh)
Olej na dřevě, vlevo dole signováno monogramem "PM". Jan Davidsz de Heem, (1606 Utrecht — 1684 Antverpy). Holandsko, 17. století, rozměry 68 x 55 cm, rámováno. Restaurováno. Stav 2
Kulatý šicí stolek, biedermeier
Korpus z měkkého dřeva dýhovaný kořenicí, lineární intarzie, částečně ebonizovaný. Kulatá deska a lub stolu spočívají na třech esovitě prohnutých nohách, jedna zásuvka. Rakousko kolem 1830, výška 72 cm, průměr desky 45 cm. Restaurovaný. Stav 2
Stojící bohyně Omfalé se lví kůží
Bronz se zbytky zlacení, soustružený podstavec. Patrně Itálie, 17. století, výška (bez postavce) 14,5 cm. Poškozeno červotočem, malé části chybí. Stav 2-
Reliéfně zdobený honosný štít
Lehce vypouklý okrouhlý železný štít se silnou kónickou špicí a s pertlovaným okrajem. Bohatě celoplošně reliéfně kovaný a cizelovaný dekor bitevních scén. Patrně Německo, 16. století, průměr 62 cm. Stav 2
Pandurský tesák, J. W. Beck, Bratislava
Mírně zakřivená, jednosečná čepel, s hřbetním hrotem, dvojostrá v blízkostí hrotu. Na obou stranách rytá postava pandura a nápis, na hřbetu signovaná "JOH: WILH: BECK SCHWERTFEGER IN PRESBURG". Souprava mosazná se zbytky zlacení. Esovitě prohnutá záštita, záštitný list ve tvaru ptáka. Soustružená dř...
Honosný kávový servis ve sluneční žluti, Míšeň
Porcelán glazovaný, štafírovaný zlatem, žlutý fond, pestrá malba květin. Servis sestává z kávové konvice (výška 27 cm s víkem), cukřenka s víkem (výška 11,5 cm), konvička na smetanu (výška 12 cm), 6 šálků (výška 10 cm), 6 podšálků (průměr 16 cm), 6 talířků (průměr 19,3 cm), podnos (průměr 30 cm). Zn...
Revolverová brokovnice na kolíčkové náboje
Hladká hlaveň ráže 15,5 mm, na liště signatura "Serra". Šestikomorový válec, postranní tyčový vyhazovač. Ořechová pažba na krku zdrsněna rybinou, rám a lučík zdoben florální rytinou. Délka 115 cm. Martin Serra doložen v letech 1863 - 1875 jako puškař v Havaně. Stav 2
Pár perkusních pistolí v kazetě, Le Page, Paris
Jemně drážkované oktagonální hlavně ráže 13,5 mm s původním hněděním imitujícím damascénskou ocel, posuvné mušky v rybině. Perkusní zámky zdobené florální rytinou a signaturou "F. P. LE PAGE". Pažby z vybraného ořechového dřeva zdrsněné rybinou, opatřené ocelovou rytou garniturou. Francie, Paříž kol...
Pár obrazů, Dětské lásky, Johann Conrad Seekatz (připsáno)
Olej na plátně, nesignováno, na rámu značeno "J. C. Seekatz". Johann Conrad Seekatz (1719 Grünstadt – 1768 Darmstadt). Německo, 18. století, rozměry 17,5 x 23 cm. Rámováno. Stav 2
Smaltovaná gilošovaná dózička na léky
Zlacené stříbro, ryzost 935/1000, transparentní smalty. Rakouská dovozová puncovní značka pro stříbro platná od roku 1902. Patrně Francie kolem 1910, průměr 3,5 cm, hmotnost 24,2 g. Stav 1-