Plechová hračka - chodící pes, Lehmann
Kolorovaný plech, pružinový strojek. Obojek značený "D.R. PATENT, ENGL. PATENT/PAT: U.ST.A. 23 APR 95 MADE in GERMANY". Vyrobeno firmou Lehman v letech 1898 - 1935. Délka 17 cm. Stav 2-
Kulatý šicí stolek, biedermeier
Korpus z měkkého dřeva dýhovaný kořenicí, lineární intarzie, částečně ebonizovaný. Kulatá deska a lub stolu spočívají na třech esovitě prohnutých nohách, jedna zásuvka. Rakousko kolem 1830, výška 72 cm, průměr desky 45 cm. Restaurovaný. Stav 2
Pohled na Chodský hrad v Domažlicích, Ladislav J. Špitník
Olej na plátně, signovaný a datovaný vpravo dole "L. J. Spitník 43". Ladislav Špitník (Špitálník) (* 1901 Praha - ?). Přiložen certifikát pravosti. Obraz byl zakoupen v roce 1943 v Plzni. Rozměry 67 x 53 cm, rámováno. Stav 2
Puška s katalánským křesadlovým zámkem
Dlouhá oktagonální, posléze cylindrická hlaveň s hladkým vývrtem o ráži 18 mm. Hledí mosazné. Mosazí plátovaný florálním ornamentem zdobený zámek. Polopažbená, pažba inkrustovaná kostí, čtyři stříbrné objímky. Alžír kolem 1800, délka 164 cm. Stav 2-
Mysteriózní nástěnné skříňkové hodiny se stříškou
Ze tří stran prosklená dvoudveřová schránka dýhovaná ořechem. Hodinový stroj a ciferník tvoří zároveň čočku kyvadla. Jednodílný smaltovaný ciferník, rádlovaný rámeček, modřené ocelové ručky. Pérový hodinový stroj, jednodílná kotva, Grahamův krok, ocelové kyvadlo. Rakousko kolem 1830, délka 142 cm. ...
Čtyřhlavňová pepřenka, Alphonse Caron
V otočném svazku čtyři drážkované hlavně, délka 6,3 cm, ráže 10 mm. Jednotlivé hlavně jsou číslovány. Pistole opatřena dvojčinným perkusním mechanismem, spodní kohout s prstencovou spouští a s pojistkou. Kovové části zdobeny rytým listovým ornamentem. Kanelovaná rukojeť se střenkami z ebenového dřev...
Žardiniéra ve zlacené bronzové montáži
Porcelán glazovaný. Stěna nádoby zdobena květinovým dekorem v emailových barvách palety famille rose. Bronzová montáž se zbytky zlacení. Samson, Paříž, 19. století, délka cca 60 cm, výška 42 cm. Viz Florence Slitine - Génie de l´imitation, strana 160. Stav 2
Meč
Čepel přímá, dvousečná, s oboustranným středovým žebrem a středovým hrotem. V horní části leptaný dekor se dvěma medailony zobrazujícími poprsí dámy a šlechtice. Na přední straně nápis "CAROLUS". Na ricassu ražena značka výrobce (G pod hvězdičkou). Souprava ze zlaceného bronzu, záštitný prstenec a e...
Dvojka Lancaster,Johann Ruitz, Bratislava
Válcové hlavně z damascénské oceli ráže 17 mm umístěné vedle sebe, zlatem tausovaná signatura "JOH. RUITZ IN PRESSBURG" na středové liště. Délka hlavní 76 cm. Středová lišta v blízkosti komor dekorovaná stříbrným a zlatým taušírováním. Vývrt s jemnými stopami po korozi. Zámkové desky zdobné rytými ú...
Nástěnné kyvadlové hodiny (laterny)
Dělené třídveřové hodinové poudro dýhované mahagonem a vykládané javorovou linkou je ze tří stran prosklené a má vynikající propore. Dělený mosazný gilošovaný ciferník s bronzovým ciselovaným rámečkem, ručky ocelové, modřené. Pérový jednodenní mosazný hodinový stroj se čtvrťovým bitím na spirálové g...
Pánské kapesní hodinky Tissot Savonnette
Tenké zlaté kapesní pánské tříplášťové kapesní hodinky Tissot, číslo pouzdra 82066, ciferník zlaté barvy značený Ch. F. Tissot & Fils, Locle, ručky modřené, ocelové. Stroj s kameny v chatonech, kotvové kameny bimetalická setrvačka. Switzerland, Locle circa 1900, průměr 5,3 mm. Stav 1- ...
Koberec z Bergamy typu Holbein (s velkým vzorem)
Anatolský koberec se stylizovaným vzorem typu Holbein. Vzor koberce je rozdělen do pěti částí, tři páry pravoúhlých kartuší se střídají se dvěma růzobarevnými poli na tmavě žlutém pozadí. Západní Anatolie kolem 1900, rozměry 157 x 212 cm., poškozená místa. Stav 2-