Obojetnice s perkusními zámky, Johann Adam Kuchenreuter
Hlavně damaškové, umístěné vedle sebe, kulová hlaveň opatřena osmi drážkami, ráže 15 mm, broková s hladkým vývrtem ráže 18 mm. Ocelová muška na ploché destičce posuvné v rybině, plátkové hledí. Na liště zlatem tauzovaná signatura "J. Adam Kuchenreuter Regensburg", v oblasti komory zlatem podložená r...
Nevzorový palaš
Čepel přímá, jednosečná, s jednostranným širokým výbrusem, falešným ostřím a středovým hrotem. Na vnější straně pod košem značena výrobcem "FERD. FRUWIRTH". Rukojeť dřevěná, potažená kůží. Garnitura železná. Jednoduchý páskový koš rozšiřující se v záštitný list se sedmi kruhovými otvory a dvěma výře...
Demontovaný skládací vějíř s tušovou literátskou krajinou ve stylu Ni-Tsana
Tuš na hedvábí s nástřikem práškového zlata. Signováno: Kobayashi Mimata hitsu (1763-1820). Čínský nápis v japonském čtení: "Shukkan-kyo ni narai Katei no shokei" Japonský literát Kobayashi úspěšně kopíruje krajinu ve stylu jüanského mistra Ni-Tsana (1301-1374). Kvalitní tušová práce, konec 18. stol...
Kulatý šicí stolek, biedermeier
Korpus z měkkého dřeva dýhovaný kořenicí, lineární intarzie, částečně ebonizovaný. Kulatá deska a lub stolu spočívají na třech esovitě prohnutých nohách, jedna zásuvka. Rakousko kolem 1830, výška 72 cm, průměr desky 45 cm. Restaurovaný. Stav 2
Neptun jedoucí na voze z mušle
Dřevěná polychromovaná plastika Neptuna jedoucího ve vlnách na mušli tažené koňmi, opratě drží v levé ruce, u nohou má nymfu troubící na roh. Dřevěný podstavec s polychromií imitující mramor je pozdější. V dolní části plastiky tajná schránka vytvořená patrně zároveň s podstavcem. Střední Evropa kole...
Antonín Josef de Neuberg, Andreas Möller
Olej na plátně, vzadu signováno a datováno "A. Möller fecit London 1735". Möller Andreas (*1684 Kodaň - † 1762 Berlín). Londýn 1735, rozměry 35 x 43,5 cm, rámováno. Stav 2
Koberec z Bergamy typu Holbein (s velkým vzorem)
Anatolský koberec se stylizovaným vzorem typu Holbein. Vzor koberce je rozdělen do pěti částí, tři páry pravoúhlých kartuší se střídají se dvěma růzobarevnými poli na tmavě žlutém pozadí. Západní Anatolie kolem 1900, rozměry 157 x 212 cm., poškozená místa. Stav 2-
Pár desek s chebskou reliéfní intarzií
Dva reliéfní obrazy pastýřů vytvořené z různých druhů dřeva. Čechy, Cheb, 17. století, rozměry 9,6 x 15,3 cm. Rámováno. Stav 2
Jemný koberec se stromem života, Kášán
Mihráb představuje pole slonovinové barvy vyplněné bohatým rostlinným a květinovým dekorem, který představuje strom života vycházivší z vázového ornamentu. Červená bordura je bohatě dekorovaná motivy květin, zvěře a ptáků. Centrální Persie kolem 1930, rozměry 137 x 212 cm. Stav 2+...
Dívka s chrtem, Friedrich Gornik
Bronz tmavě patinovaný, sousoší sedící dívky a chrta. Signováno a datováno na plintě "Gornik 1919". Friedrich Gornik (1877 Prävali - 1943 Vídeň). Rakousko 1919, délka 33 cm. Nízký obdélný sokl z leštěného onyxu. Stav 2
Portrét důstojníka hulánů (Medvey Lajos), Hans Bitterlich
Olej na plátně, vpravo dole signováno "H Bitterlich", vzadu označeno "HANS BITTERLICH pinx." und "MEDVEY LAJOS". Bitterlich Hans (*1860 Vídeň - †1949 Vídeň). Rakousko kolem 1890, rozměry 27 x 39 cm. Rámováno. Stav 2
Barokní truhla
Korpus z masivního dubu spočívá na čtyřech baňatých soustružených nohách. Výzdobu tvoří čtvercová pole s geometrickou intarsií. Uvnitř truhly na levé straně je schránka s odklápěcím víkem, které zajišťuje hlavní víko truhly při otevření. Po stranách truhly jsou kovová madla. Originální zámek a kován...