Zvoncový rapír
Čepel přímá, dvousečná, čtvercového průřezu, v horní části oboustranný výbrus, na vnitřní straně s nápisem "PETER WUNDES", na vnější straně "EN SOLINGEN". Rukojeť dřevěná, ovinutá splétaným železným drátkem. Souprava železná. Zploštělá hlavice s nýtem, prutový oblouk koše, dlouhá přímá záštita. Zvon...
Výjimečné, oboustranně prosklené, skeletové kapesní hodinky s vřetenovým krokem osazené kameny, L´Epine, Paříž
Pouzdro hodinek z osmnáctikarátového žlutého zlata, střední část rytá, kameny osazený okraj vpředu i vzadu. Bíle smaltovaný ciferník signovaný "L´Epine H.ger du Roy à Paris", mezi římskými číslicemi osazený kameny. Ručky ve stylu Ludvíka 15. osazené kameny. Zlacený hodinový stroj, vřetenový krok, šn...
Údolí ve Francii, Henry Bremond
Olej na plátně, signováno vlevo dole "Henry Bremond". Henri (Henry) Bremond (1875-1944). Francie kolem 1910, rozměry 65 x 81 cm, rámováno. Viz Suresnes; Musée d’histoire urbaine et sociale. http://webmuseo.com/ws/musee-suresnes/app/collection/expo/14
Tři velké porcelánové mísy
Vnější stěna s jemným dekorem květin a úponků malovaných podglazurní modří, na vnitřním okraji bordůra, v zrcadle květiny. Čína, 1750 - 1770, průměr 23,5 cm. Dvě mísy prasklé, jedna na hormím okraji odražená. Stav 3
Kord pro důstojníky
Čepel přímá, dvousečná, průřezu zploštělého šestiúhelníku, oboustranně zdobena leptanými ornamenty. Souprava mosazná. Rukojeť dřevěná, ovinutá splétaným mosazným drátkem. Prutový oblouk koše, souměrný záštitný list zdobený rytými ornamenty rozvilin. Rakousko, kolem 1700, délka 95 cm. Popis: Mgr. Jan...
Buddha Šakjamuni
Bronz se zbytky zlacení, polychromie. Buddha sedící na dvojitém lotosovém trůnu s rukama v poloze bhúmisparša-mudra (dotýkání země), dole uazavřeno mosazným plechem s dvojivou vadžrou. Čína nebo Mongolsko, 19. století, výška 16 cm. Stav 2
Pistole s křesadlovým zámkem, François-Alexander Chasteau
Hlaveň válcová, s hladkým vývrtem, ráže 16 mm. Nad komorou seshora bohatě zdobena řezbou úponků a mužské hlavy v přilbě a zlaceném poli. Francouzský křesadlový zámek, zámková deska i kohout zdobeny ve stejném stylu, deska signována "CHASTEAU À PARIS". Celopažbená, pažba z ořechového dřeva zdobena ře...
Váza s námětem hrdinů
Porcelán, váza s uchy v podobě lvích hlav. Malba emaily skupiny famille rose na polevě, motiv ze série "Tabule nepřekonatelných hrdinů" 無雙譜 Wu Shuang Pu. Dno značeno červeně na polevě šesti znaky (Ta Čching Tao kuang nien-č 1821 - 1850). Čína, 1. pol. 19. století, výška 22,5 cm. Stav 2+ ...
Božstvo bohatství Kubéra (Shambala)
Bronz zlacený za horka. Kubera sedící na dvojitém lotosovém trůnu, v levé ruce hranostaj. Původní uzavřený podstavec s dvojitou vadžrou. Mongolsko 19. století, výška 17 cm. Stav 2
Vějíř s motivem krajiny
Vějíř, tuš a barvy na papíru, řezba v bambusu. Vzdělanec v altánu u lotosového jezírka pod skalou, kaligrafický nápis, signatura nečitelná. V bambusu řezba v nízkém reliéfu s arhaty pod stromy. Čína, 1. polovina 20. století, délka 33 cm. Stav 2
Obraz mladého muže s kloboukem, Jan Kupecký (následovník)
Olej na plátně, nesignován, na rámu označen štítkem "Johann Kupeczky 1667 - 1740". Patrně Čechy, počátek 19. století, rozměry 51 x 58 cm, rámováno. Stav 2
Čtyřlaločná dóza s destičkou nefritu
Oboustranné cloisonné, uvnitř modrý základ s motivy stylizovaných lotosů a úponků, na vnější straně jednotlivé předměty na hnědém podkladu. Ve víku vložena nefritová destička se znaky: dvojité štěstí a netopýr. Čína, 18./19. století, rozměry 20 x 20 cm, výška 11 cm. Stav 2+...