Dívka s chrtem, Friedrich Gornik
Bronz tmavě patinovaný, sousoší sedící dívky a chrta. Signováno a datováno na plintě "Gornik 1919". Friedrich Gornik (1877 Prävali - 1943 Vídeň). Rakousko 1919, délka 33 cm. Nízký obdélný sokl z leštěného onyxu. Stav 2
Železná dělová hlaveň
Könická okragonální železná hlaveň ráže 6,0 cm s hladkým vývrtem. Zátravka na horní ploše hlavně. Patrně Německo nebo Rakousko, délka 68 cm. Stav 2
Krajina s pastýřem a stádem
Olej na plátně, nesignováno, patrně Německo, konec 18. století, rozměry 81,5 x 70 cm, rámováno. Krakeláž. Stav 2-
Zátoka s rybářskou bárkou, Мария Марковна Джагупова
Olej na kartonu, signováno vlevo dole "M Markovna". Dzhagupova (Jagoupova, Djagupova) Maria (Marie, Mariya) Markovna (1897 Armavir-Krasnodarsk/Армавир - 1975(67) Petrohrad/Ленинград). Rusko kolem 1930, rozměry 60 × 40 cm, rámováno. Stav 2
Jemný koberec se stromem života, Kášán
Mihráb představuje pole slonovinové barvy vyplněné bohatým rostlinným a květinovým dekorem, který představuje strom života vycházivší z vázového ornamentu. Červená bordura je bohatě dekorovaná motivy květin, zvěře a ptáků. Centrální Persie kolem 1930, rozměry 137 x 212 cm. Stav 2+...
Palaš pro poddůstojníky vzor 1798
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem a středovým hrotem. Rukojeť dřevěná, potažená kůží. Garnitura železná. Jednoduchý páskový koš rozšiřující se v souměrný záštitný list se šesti kruhovými otvory a dvěma výřezy pro zápěstník. Rakousko, kolem 1800, délka 94,5 cm. Stopy atmosferic...
Barokní psací komoda (Bombé Bureau)
Korpus z tvrdého dřeva je bohatě celoplošně intarzovaný rozmanitými květinami ve vázách, úponky a ptáky. Šikmá prohýbaná psací deska kryje množství malých zásuvek a přihrádek na dopisy, centrální prostor je krytý dvířky se zrcadlem a ohraničen polosloupky, které kryjí tajné schránky. Psací deska je ...
Vzácný vyšívaný nástěnný závěs
Monumentální jemná výšivka (vyšívaný obraz - chinoserie) představuje čínské zahradníky v ovocné zahradě. Práce je s největší pravděpodobností inspirovaná dílem Nicolase Lancreta - Země (v současné době Thyssen-Bornemisza Museum, Madrid, Španělsko) - ze souboru čtyř živlů. Výrobce neznámý. Anglie neb...
Zvoncový rapír
Štíhlá bodná čepel dvousečná a v průřezu kosočtverečná čepel, v horní části s krátkým výbrusem s raženou značkou v podobě královského jablka. Rukojeť dřevěná, ovinutá splétaným železným a stříbrným drátkem. Souprava železná, miskovitý koš složený ze šesti laloků s bohatým prořezávaným geometrickým o...
Kulatý šicí stolek, biedermeier
Korpus z měkkého dřeva dýhovaný kořenicí, lineární intarzie, částečně ebonizovaný. Kulatá deska a lub stolu spočívají na třech esovitě prohnutých nohách, jedna zásuvka. Rakousko kolem 1830, výška 72 cm, průměr desky 45 cm. Restaurovaný. Stav 2
Pohled na Chodský hrad v Domažlicích, Ladislav J. Špitník
Olej na plátně, signovaný a datovaný vpravo dole "L. J. Spitník 43". Ladislav Špitník (Špitálník) (* 1901 Praha - ?). Přiložen certifikát pravosti. Obraz byl zakoupen v roce 1943 v Plzni. Rozměry 67 x 53 cm, rámováno. Stav 2
Jezdecká šavle
Mírně zakřivená čepel opatřena hřbetní rýhou a hřbetním hrotem broušeným po obou stranách. Oboustranně značena pasovským vlkem. Souprava železná. Kulovitá hlavice s nýtem, prutový koš s kuželkami. Asymetrický záštitný list s okrouhlými perforacemi, palcový prstenec. Rukojeť mosazná, se spirálovitými...