Kord
Čepel přímá, dvousečná, průřezu kosočtverce, se středovým hrotem a dlouhým výbrusem. Rukojeť dřevěná, ovinutá stáčeným drátkem. Hlavice polygonální, přibližně sférická, s nýtem. Páskový oblouk koše rozšiřující se v úponkový koš. Záštita skloněná, na konci rozšířená. Délka 126 cm. Stav 2...
Revolver na kolíčkové náboje
Oktagonální hlaveň ráže 5 mm o délce 5,3 cm. Válec šestiranný, značený belgickou zkušební značkou. Sklopná spoušť. Hlaveň, válec i rám zdobeny florární rytinou. Vyřezávané střenky z ebenového dřeva. Lutych kolem 1870, celková délka 12 cm. Stav +
Párová nástěnná benátská zrcadla
Broušené a hutně tvarované sklo, dřevo. Zrcadla esovitého tvaru s hutně tvarovanými dekorativními prvky a broušeným dekorem, fixováno na dřevěné desce. Itálie, 1. pol. 19. století, výška 85 cm. Stav 2+
Kapesní revolver na kolíčkové náboje v etuji
Ráže 7 mm Lefaucheux, cylindrická hlaveň, v zadní části oktagonální. Vlevo lutyšská zkušební značka. Dvoučinný systém, šestikomorový válec, sklopná spoušť. Na kovových částech zbytky stříbření. Rukojeť střenková, střenky z ebenového dřeva. Belgie kolem 1870, délka 16 cm. V původní etuji. Stav 2...
Šestiranná perkusní pepřenka, Ipswich
Dvojčinná perkusní pepřenka s vodorovným kohoutem a svazkem šesti hlavní, ráže 7,5 mm. Na rámu značena "D. JAYXE(?) IPSWICH". Střenky rukojeti z hladkého dřeva. Anglie, kolem 1840, délka 17,2 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2
Pár obrazů, Franz Hochecker (okruh)
Olej na plátně, nesignováno. Franz Hochecker (1730 Frankfurt - 1782 Frankfurt). Německo, konec 18. století, rozměry 39 x 29 cm. Rámováno. Stav 2
Husarská šavle vz. 1777 (Sabre de Hussard AN IV)
Široká, lehce zakřivená čepel s oboustranným výbrusem a hřbetním hrotem, dvojostrá v blízkosti hrotu. Jílec mosazný, zlacený (zlacení otřelé), oblouk koše s raženou značkou, rukojeť dřevěná, ovinutá lněným provázkem se zbytky koženého potahu. Dřevěná pochva se zlaceným mosazným kováním a dvěma volný...
Lovecký tesák
Lehce zakřivená jednosečná čepel s oboustranným výbrusem. Přímá železná záštita a záštitný list s jednoduchou výzdobou. Rukojeť řezaná z kosti. Plochá hlavice rukojetí. Patrně Německo kolem 1800, délka 78 cm. Stav 2-
Gjandža
Tři routovité medailony. Hezká barevná paleta s červeno-bílým střídajícím se rytmem medailonů na sytě modrém pozadí. Na bílém pozadí hlavní bodury jsou položeny diagonálně vzájemně v opačném směru orientované mnohobarevné listy. Kavkaz, 19. století, rozměry 216 × 123 cm. Poškozený, zašpiněný. Z pozů...
Pistole perkusní
V oblasti komory hraněná, dále cylindrická, brynýrovaná hlaveň hlaveň s lištou značenou stříbrnou tauzií "Kuchenreuter in Regensburg". Hladký vývrt ráže 16 mm. Konvertovaný hladký perkusní zámek. Zbraň celopažbená, vyřezávaná pažba z ořechového dřeva, rukojeť zdrsněna rybinou. Kování mosazné. Dřevěn...
Křesadlový zapalovač
Křesadlový zámek, vnější kohout, spoušť a pružiny, kovaný stojánek, po straně malá schránka na knot. Dřevěné držadlo. Neznačený. Evropa, patrně Německo, délka 20 cm. Stav 2+
Pár obrazů, Dětské lásky, Johann Conrad Seekatz (připsáno)
Olej na plátně, nesignováno, na rámu značeno "J. C. Seekatz". Johann Conrad Seekatz (1719 Grünstadt – 1768 Darmstadt). Německo, 18. století, rozměry 17,5 x 23 cm. Rámováno. Stav 2