Česká krajina s rybníkem, Karl Liebscher
Olej na kartonu, signováno vpravo dole "K. Liebscher". Liebscher Karl (*1851 Praha + 1906 Praha). Čechy kolem 1900, rozměry 31 x 25 cm. Rámováno. Stav 2
Mosazný model dvanáctiliberního děla s muničním vozíkem
Bronzová silnostěnná hladká hlaveň ráže 18 mm s dělovým ústím, nahoře umístěna zátravka, po stranách čepy k lafetování. Délka hlavně 28 cm. Loukoťová kola a lafeta z lité mosazi. Odpovídající muniční vozík s malou truhličkou na střelivo opatřenou víkem. Rakousko, 1854, celková délka 43,5cm spolu s m...
Křesadlová pistole - trombon - se sklopným bodákem
Těžká bronzová hlaveň oktagonální, od poloviny válcová s rozšířeným ústím. Sklopný trojhranný bodák umístěn nad hlavní a přidržován záchytem na dnovém šroubu. Křesadlový zámek, zámková deska zdobena jednoduchou rytinou, posuvná pojistka kohoutu. Péro ocílky je opatřeno rolničkou. Celopažbená, hladká...
Lom s kozou, Miloslav Holý
Olej na plátně, signovaný a datovaný "M. Holý (19)45", Holý Miloslav (*1897 Praha - +1974 Praha), dat. 1946, Čechy, 80x55 cm, rámováno Stav 1-2
Revolver systému Webley v kazetě s příslušenstvím
Hlaveň oktagonální, délka 5 3/4 palce, ráže .45. seshora značena "SHAW & SON WORKSOP". Hladký šestikomorový válec, jednotlivé komory číslovány 1-6, otevřený železný rám. Kovové části modřeny a zdobeny rytým listovým ornamentem. Rukojeť střenková, střenky z ořechového dřeva zdrsněny rybinou. Uložen v...
Pár obrazů, Dětské lásky, Johann Conrad Seekatz (připsáno)
Olej na plátně, nesignováno, na rámu značeno "J. C. Seekatz". Johann Conrad Seekatz (1719 Grünstadt – 1768 Darmstadt). Německo, 18. století, rozměry 17,5 x 23 cm. Rámováno. Stav 2
Reliéfně zdobený honosný štít
Lehce vypouklý okrouhlý železný štít se silnou kónickou špicí a s pertlovaným okrajem. Bohatě celoplošně reliéfně kovaný a cizelovaný dekor bitevních scén. Patrně Německo, 16. století, průměr 62 cm. Stav 2
Revolverová brokovnice na kolíčkové náboje
Hladká hlaveň ráže 15,5 mm, na liště signatura "Serra". Šestikomorový válec, postranní tyčový vyhazovač. Ořechová pažba na krku zdrsněna rybinou, rám a lučík zdoben florální rytinou. Délka 115 cm. Martin Serra doložen v letech 1863 - 1875 jako puškař v Havaně. Stav 2
Přívěsek se solitérním briliantem
Zlato, ryzost 585/1000, briliant 1 ct, P2, šampaňský, hmotnost 1,34 g. Stav 2
Židle z třešňového dřeva, biedermeier
Židle z třešňového dřeva, částečně dýhovaná, prohnuté opěradlo vykládáno linkou z odlišného dřeva, lehce prohnuté nohy. Sedák čalouněný, potažený proužkovanou látkou. Rakousko kolem 1830, výška 89 cm, restaurovaná, šelaková politura. Stav 2
Dívka skrytá za stromem (Kuku!), Jan van Beers
Olej na plátně, signováno vpravo dole "J van Beers" (těžko čitelné). Jan van Beers (1852 Lier - 1927 Fay-aux-Loges). Belgie kolem 1900, rozměry (ovál) 20 x 16 cm, rámováno. Srv. aukční dům Christies, aukce č. 2589, Obrazy, akvarely a kresby. Amsterdam 1. - 2. června 2003, položka 37. Posudek přilož...
Kinžál ve stříbrné montáži
Čepel přímá, dvousečná, z damascénské oceli s oboustranným čtyřnásobným výbrusem a středovým hrotem. Jílec s dřevěnými střenkami ve stříbrné montáži dekorované niellem. Pochva kožená se stříbrným shodně zdobeným kováním osazena dvěma kabošony Tyrkysu. Kavkaz, kolem 1900, délka 56 cm. Popis: Mgr. Jan...