Smaltovaná gilošovaná dózička na léky
Zlacené stříbro, ryzost 935/1000, transparentní smalty. Rakouská dovozová puncovní značka pro stříbro platná od roku 1902. Patrně Francie kolem 1910, průměr 3,5 cm, hmotnost 24,2 g. Stav 1-
Přívěsek se solitérním briliantem
Zlato, ryzost 585/1000, briliant 1 ct, P2, šampaňský, hmotnost 1,34 g. Stav 2
US perkusní pistole Model 1836
Hladká cylindrická hlaveň ráže .54 palce, značena "US J II P". Transformovaný perkusní zámek, zámková deska značena "U.S. R. Johnson Mid(n) Conn 1843". Hladká ořechová pažba se železnou garniturou, kloubový celokovový nabiják. Spojené Státy 1843, délka 37 cm. Stav 2+
Pětiranný revolver Tranter značený obchodníkem: Cogswell & Harrison
Výrobní číslo 32991, modřená oktagonální hlaveň opatřená šesti drážkami o délce 11,2 cm je značená prodejcem "COGSWELL & HARRISON, 223 & 221 STRAND, LONDON". Hledí ve výbrusu horní části rámu. Rám s lineární rytinou je na levé straně označen "W.TRANTER´S PATENT". Hladký modřený bubínek, DA. Rukojeť ...
Zvoncový rapír
Štíhlá bodná čepel dvousečná a v průřezu kosočtverečná čepel, v horních dvou třetinách oploštělá. V horní polovině oboustranně dva výbrusy, shodně čtyřikrát značené "VALENCIA". Na rikasu oboustranně ražená značka "F" pod korunkou. souprava železná, mohutný zvoncový koš s bohatým prořezáváním rostlin...
Konvolut šesti votivních zvířátek
Kované a kovářsky zdobené železo. Steiermark/Kärnten, 19. století. Kráva: délka 18 cm, prase: délka 10 cm, býk: délka 21 cm, koza: délka 16 cm. Stav 2
Zátiší s humrem, Jan Davidsz de Heem (okruh)
Olej na dřevě, vlevo dole signováno monogramem "PM". Jan Davidsz de Heem, (1606 Utrecht — 1684 Antverpy). Holandsko, 17. století, rozměry 68 x 55 cm, rámováno. Restaurováno. Stav 2
Miniaturní obrazové hodiny s hracím strojem, pozdní biedermeier
Krajina s řekou a rybářem, figurální stafáž. Olej na plechu. Smaltovaný ciferník, stroj z kapesních hodinek s vřetenovým krokem, řetízek a šnekový převod. Bohatě zdobená zlacen rámová schránka hodin obsahuje válečkový hrací stroj. Patrně Rakousko, 19. století, rozměry 24 x 5 x 28,5 cm. Klíček chybí....
Pár obrazů, Dětské lásky, Johann Conrad Seekatz (připsáno)
Olej na plátně, nesignováno, na rámu značeno "J. C. Seekatz". Johann Conrad Seekatz (1719 Grünstadt – 1768 Darmstadt). Německo, 18. století, rozměry 17,5 x 23 cm. Rámováno. Stav 2
Lovecký tesák ve stříbrné montáži
Čepel jednosečná, se středovým, oboustranně broušeným hrotem. Rukojeť střenková, střenky ze slonoviny připevněny třemi nýty s oválnými podložkami. Souprava stříbrná. Přímá záštita (opravovaná). Pochva potažena bílou broušenou rybí kůží, kování ze stříbrného plechu. Francie, 18. století, délka 67 cm....
Honosný kávový servis ve sluneční žluti, Míšeň
Porcelán glazovaný, štafírovaný zlatem, žlutý fond, pestrá malba květin. Servis sestává z kávové konvice (výška 27 cm s víkem), cukřenka s víkem (výška 11,5 cm), konvička na smetanu (výška 12 cm), 6 šálků (výška 10 cm), 6 podšálků (průměr 16 cm), 6 talířků (průměr 19,3 cm), podnos (průměr 30 cm). Zn...
Barokní (staroněmecké) skříňkové hodiny, Brno
Hnědé hodinové pouzdro, ze čtyř stran prosklené, mosazné držadlo na vrcholu hodin, v rozích mosazné špice. Mosazný lunetový ciferník, v lunetě pomocné prstencové postříbřené indikátory bití a medailon se signaturou "Johan Lukavezky in Brünn", kuhový hlavní postříbřený ciferník s římskými a arabskými...