Demontovaný skládací vějíř s tušovou literátskou krajinou ve stylu Ni-Tsana
Tuš na hedvábí s nástřikem práškového zlata. Signováno: Kobayashi Mimata hitsu (1763-1820). Čínský nápis v japonském čtení: "Shukkan-kyo ni narai Katei no shokei" Japonský literát Kobayashi úspěšně kopíruje krajinu ve stylu jüanského mistra Ni-Tsana (1301-1374). Kvalitní tušová práce, konec 18. stol...
Nástěnné astronomické hodiny (interiérový orloj)
Schránka hodin z tmavě mořeného dubového dřeva je vpředu opatřena prosklenými dveřmi. V horní části čtveřice výřezů v bronzovém plechu pro zobrazení letopočtu. Níže čtveřice bronzových ciferníků s černými číslicemi. První, značený výrobcem „Planička – Pacovský Kralupy nad Vltavou“, se dvěma ručkami ...
List z vějíře s vodním tokem a postavami na loďce
Tuš na papíru, signováno a s pečetí. Japonsko, 18. století, rozměry 51 x 40 cm. Poškozeno. Stav 3
Reliéfně zdobený honosný štít
Lehce vypouklý okrouhlý železný štít se silnou kónickou špicí a s pertlovaným okrajem. Bohatě celoplošně reliéfně kovaný a cizelovaný dekor bitevních scén. Patrně Německo, 16. století, průměr 62 cm. Stav 2
Salóní terčová pistole v kazetě s příslušenstvím
Ráže 6 mm (.22) short, výrobní číslo 3254. Hlaveň oktagonální, sklopná, hněděná, na pravé straně signovaná "ARENDT" a dole značena "LECLERQ PATENT". Schránkový zámek a lučík zdobeny rytým rostlinným ornamentem. Pažba z ořechového dřeva s kanelováním. Lutych kolem 1870, délka 34,5 cm. V původní kazet...
Revolver Allen & Wheelock 1st Model side hammer
V. č. 96, ráže .32 l.f. Drážkovaná oktagonální hlaveň o délce pěti palců, vlevo značená "Allen & Wheelock, Worcester, Ms. U.S. / Allen´s Pat´s Sept 7, Nov. 9, 1858. July 3, 1860." Zbytky modření. Hladký šestikomorový válec. Na levé straně rámu páka vyhazovače. Hladké ořechové střenky. Spojené státy...
Revolver na kolíčkové náboje, Josef Kirner, Budapešť
Hlaveň válcová, ráže 11 mm. Seshora značena "KIRNER JOSEF PESTEN". Otevřený rám i válec zdobeny rytým listovým ornamentem, na levé straně rámu výrobní číslo 129. Dřevěná rukojeť zdrsněna rybinou. Uhry, kolem 1870, délka 31 cm. Původní kožené pouzdro. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. ...
Francouzský kyrys pro mužstvo
Těžký přední plech dole značený "Mre. Imp.ale de Chat. Mai 1865" a "1ere Caille 1ere Largeur No. 347". Futrování chybí. Francie, 2. pol. 19. století, výška 50 cm. Stav 2
Pár obrazů, Dětské lásky, Johann Conrad Seekatz (připsáno)
Olej na plátně, nesignováno, na rámu značeno "J. C. Seekatz". Johann Conrad Seekatz (1719 Grünstadt – 1768 Darmstadt). Německo, 18. století, rozměry 17,5 x 23 cm. Rámováno. Stav 2
Lovecký tesák
Lehce zakřivená jednosečná čepel s oboustranným výbrusem. Přímá železná záštita a záštitný list s jednoduchou výzdobou. Rukojeť řezaná z kosti. Plochá hlavice rukojetí. Patrně Německo kolem 1800, délka 78 cm. Stav 2-
Zátiší s ovocem, Karl Vukovič, Vídeň
Zátiší s ovocem a porcelánem, olej na kartonu, signováno vlevo dole "K Vukovic". Vukovic Karl (1897 Vídeň - 1973 Vídeň. Vídeň, 20. století, rozměry 55 × 32 cm. Rámováno. Stav 2
Přívěsek s pramínkem vlasů
Červená slitina zlata, podzákonná ryzost 260/1000, sklo. Medailonový přívěsek oboustranně prosklený, za sklem jsou uloženy pramínky vlasů stočené do věnce jako "pars pro toto". Přední skleněný terčík je malovaný květinovým dekorem, uvnitř nahoře jsou zlaté větvičky s rytými lístky a pestře malovaná ...