Mickey Mouse, Rosenthal
Porcelán glazovaný, černě malovaný na glazuře. Číslo modelu 570, původní papírová etiketa, zelená značka. Porzellanfabrik Rosenthal, Werk Bahnhof Selb kolem 1931/32, výška 8,2 cm. Stav 2+
Revolver Colt-Root kapesní (1855), 5. varianta
Hlaveň oktagonální, drážkovaná, ráže .31, délka 3 ½ palce. Shora značena „+COLT´S PT./1855 + ADRESS COL.COLT/HARTFORD CT.U.S.A +“. Hladký pětikomorový válec bez rytiny. Rukojeť z jednoho kusu ořechového dřeva. Na kování hlavice rukojeti raženo číslo "1320". Spojené státy americké, kolem 1856, délka...
Kulovnice s křesadlovým zámkem pro leváka, Christoph Wilhelm Freund
Hlaveň oktagonální, drážkovaná(7 drážek), ráže 17 mm, s ozubem k upevnění bodáku. Muška stříbrná, hledí železné. Francouzský křesadlový zámek, zámková deska zdobena rytým rostlinným ornamentem a signována "C: FREUND A. FÜRSTENAU", protideska mosazná. Celopažbená, pažba z ořechového dřeva zdobena řez...
Dvojka - zadovka kombinovaného perkusního a Lefaucheux systému
Hlavně válcové, umístěné vedle sebe, s hladkým vývrtem, ráže 18 mm. Povrch brynýrován, mezi hlavněmi zlatem tausovaný nápis "Canon de Paris". Závěr systému Lefaucheux kombinován s perkusním zámkem, kovové části opatřeny řezanou a rytou výzdobou rozvilin a loveckých scén. Zámková deska na pravé stran...
Porcelánová váza s motivem krajiny
Porcelánová váza s motivem krajiny v barevné paletě famille verte, značeno pečetí na dně a datováno quie s 1954/5, Čína, 20. století, výška 25 cm. Stav 2+
Božstvo bohatství Kubéra (Shambala)
Bronz zlacený za horka. Kubera sedící na dvojitém lotosovém trůnu, v levé ruce hranostaj. Původní uzavřený podstavec s dvojitou vadžrou. Mongolsko 19. století, výška 17 cm. Stav 2
Tesák lovecký
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem a středovým hrotem. V horní části leptaná ornamentální výzdoba. Rukojeť z ebenového dřeva zdrsněna řezbou. Souprava stříbrná. Pochva z černé kůže, kování stříbrné. Paříž, 1756-1762, délka 79,5 cm. Stav 2 ...
Dvojka systému Darne, Halifax
Výrobní číslo 3582, ráže 12/70. Hlavně válcové, umístěné vedle sebe, zachovalé původní brynýrování, místy setřené. Hlavně pevně umístěny, pohyblivý závěr odsunovaný dozadu pomocí vzhůru výklopné závěrové páky. Páka z vnější strany značena "HALIFAX", z vnitřní strany raženo výrobní číslo 3582. Polopa...
Mosazná kazeta
Mosazný plech, pravoúhlý tvar, ploché víko opatřeno zdobeným pohyblivým držadlem, zámek a klíč. Tajné uzavírání. Patrně Německo kolem 1800, rozměry 30 x 7,5 x 17,5 cm. Stav 2
Kord
Čepel přímá, dvousečná, čočkovitého průřezu, v horní části s oboustranným výbrusem. Ve výbrusu rytý nápis "IOHANNI". Rukojeť dřevěná, ovinutá splétaným mosazným drátkem. Souprava železná. Hlavice vejčitá s nýtem, koš tvořen několika vzájemně propojenými železnými úponky a esovitě prohnutou záštitou....
Malá miska na víno, řezba v bílém jadeitu
Malá miska na víno, bílý jadeit s dendrity. Čína, období Čching (1644 - 1912), výška 3,5 cm. Stav 1-
Šin-šintó katana sign.Kazuhide
délka čepele 74 cm, hon zukuri, iori mune, itame hada, čódži gunome hamon.Signováno "Zhotovil Kazuhide". Železná cuba Šóami Šigenobu 一秀作, vlastním jménem Óbori Denbei 大堀伝兵衛, cca 1818 - 1830, Kjóto, provincie Uzen, 19.století. Hodnocení čúdžó saku. Stav 2