Kord
Čepel přímá, trojhranná, se středovým hrotem. Jílec celokovový, stříbrný, zdoben reliéfem rostlin a reliéfní dekorem trofejí v oválných kartuších, puncovní značky. Hlavice vejčitá, prutový oblouk koše, dvouledvinovitý záštitný list. Původní stříbrné ovinutí rukojeti. Paříž, Francie, 1768-1774, délka...
Mateřství, Frantisek Reichentál
Olej na kartonu, signováno vpravo dole "Reichental". Frantisek Reichentál (1895 Lehnice — 1971 New York). Československo, 1. pol. 20. století, rozměry 23 x 28 cm. Rámováno. Stav 2
Mechanická pokladna National Cash Register
Model 84, sérové číslo 351262. Hezky zachovaný niklovaný povrch. National Cash Register Company, Dayton, Ohio, Spojené státy kolem 1900, rozměry 49 x 40 x 47 cm. Stav 2+
Zápas o duši
Olej na dubové desce, nesignováno. Anděl a ďábel bojují o duši zemřelého. Patrně Itálie, 17. století, rozměry 6 x 21 cm. Rámováno. V minulosti restaurováno, prasklina, retuše. Stav 2
Krajina v měsíčním svitu se stafáží
Olej na plátně, nesignováno. Patrně Německo, 18. století, rozměry 72 x 94 cm. Rámováno. Stav 2-
Souprava šperků s perličkami a černým smaltem
Stříbro minimální ryzosti 750/1000, částečně zlacené. Černý smalt, červené kameny a perličky. Rakousko-uherská dovozová značka z let 1867 - 1922. Sest setává z prstenu 4,4g, náušnic 3,75g, brože 5,78g a náhrdelníku 93,64g. Patrně Francie, pozdní 19. století, některé perličky schází. Stav 2 ...
Pár perkusních kapesních pistolí v kazetě
Kvalitně zpracované pistole s odšroubovatelnými hladkými hlavněmi ráže 10 mm. Z levé stany komory jsou opatřeny zkušební značkou "ELG". Intanktní skříňkové zámky se sklopnými spouštěmi zdobeny jemnou rytinou arabesek. Leštěné hladké slonovinové pažbičky (jedna z nich opravovaná). Lutych, kolem 1850,...
Kozáčtí jezdci, Aleksandr Osipowitsch Orlowski
Kozáci na horské cestě, olej na plátně, rentoaláž, signováno ligaturou monogramu a datováno vpravo dole "18AO31". Orlowski, Alexander (*1777 Varšava - †1832 Petrohrad). Rusko, 1831, rozměry 76 x 59 cm. Rámováno. Stav 2
The Fate of Czechoslovakia od W. A. Schlossera
Sedm tištěných listů z linorytů od Wolfganga Schlossera. Publikováno Československým kulturním centrem jako soukromý tisk v omezeném počtu kopií. Schlosser Wolfgang Alexander (1913 Praha — 1984 Praha). Londýn, The Swan Press, 1940, první vydání. Stav 2
Kulatý šicí stolek, biedermeier
Korpus z měkkého dřeva dýhovaný kořenicí, lineární intarzie, částečně ebonizovaný. Kulatá deska a lub stolu spočívají na třech esovitě prohnutých nohách, jedna zásuvka. Rakousko kolem 1830, výška 72 cm, průměr desky 45 cm. Restaurovaný. Stav 2
UNE NOCE SOUS LE DIRECTOIRE a UN BAPTÊME SOUS LE DIRECTOIRE, F. K. Kaemmerer
Ručně kolorovaná heliogravura signovaná v desce "T.K. Kaemmerer", značena: "Photogravure Goupil & Cie". Frederik Hendrick Kaemmerer (Nizozemí, 1839-1902). Francie, 2. polovina 19. století, tištěná plocha 38 x 55 cm. Částečně zlacené a motivy rozvilin, akantových listů a mušlí bohatě vyřezávané rámy,...
Luxusní šavle à la Mameluke s damascénskou čepelí
Čepel z damascénské oceli (skvrnitá), lehce zakřivená, jednosečná, s oblým hřbetem, perem a středovým hrotem. V horní části leptaný a zlacený dekor s pseudoarabskými nápisy. Masivní mosazný jílec se zbytky zlacení a s bohatým rytým dekorem. Rukojeť ovinuta stáčeným mosazným drátkem. Pochva dřevěná p...