Váza ve stylu Famille noire
Porcelán glazovaný, malba emaily v barvách "Famille noire" na polevě. Jemná malba zobrazuje divoké lvy (psy) mezi lotosovými květy a úponky na černém pozadí. Čína, dynstie Čching (1644 - 1912), patrně 18. století, výška 39 cm. Dno provrtáno jako příprava pro lampu. Stav 2
Provinční rokokový sekretář s knihovnou
Zhotovený z dubového dřeva s vyřezávanými rokokovými prvky. V dolní části skříňka opatřená dvířky, nad ní psací pult se sklápěcí šiknou deskou a třemi zásuvkami uvnitř, v horní části knihovna se dvěma prosklenými dveřmi. Rakousko, 18./19. století, rozměry 130 x 218 x 62 cm. Známky stáří a dřívějšího...
Krajina s domky u řeky, Eugen Szepesi-Kuszka
Olej na plátně, signováno vpravo dole "Szepesi Kuszka Jenő". Szepesi-Kuszka Eugen (Jenő) (1885 Spišská Nová Ves – 1948 Budapešť). Slovensko, 1. polovina 20. století, rozměry 80 x 60 cm. Rámováno. Stav 1-
Mužský potrét, Ladislav Medňanský
Olej na plátně, lepeno na kartonu, signováno vpravo dole "Mednyánszky". László Báró Mednyánszky - Ladislav Medňanský (1852 Beckov – 1919 Vídeň). Slovensko, kolem 1900, rozměry 26 x 32 cm. Rámováno. Stav 2
Čínský závěsný svitek
Barva a tuš na hedvábí. Závěsný svitek s motivem nesmrtelného "Hvězdy dlouhého života" s atendanty nesoucími broskve nesmrtelnosti, jelínky etc., Nesmrtelní letící na fénixu a hudebníci na besídce nad vodním tokem. Koncovky rolovátek ze slonoviny. Čína, 18./19. století, rozměry 40 x 66 cm. S japonsk...
Pár perkusních salónních pistolí od Alfonse Carona
Oktagonální sklopné hlavně (fixace jedné z hlavní defektní) s hladkým vývrtem ráže 8 mm. Komory čtvercového průřezu jsou značeny "A. CARON Bte" a číslovány 98/99. Florálně ryté zámky s vnitřními úderníky. Kanelované pažbičky z ořechového dřeva. Ocelová garnitura rytá shodně se zámky. Francie kolem ...
Honosná darovací šavle ve stříbrné montáži zdobené nielem
Stříbro o ryzosti 875/1000. Zakřivená čepel z damascénské oceli s oboustrannými dvojitými hřbetními rýhami, hřbetním hrotem a falešným ostřím. Carský orel leptaný z pohledové strany, na opačné straně erb knížete Windisch-Grätze. Jílec stříbrný, rytý, cizelovaný a puncovaný, zdobený nielem. Křížová z...
Párová květinová zátiší
Olej na dřevěných deskách, nesignováno, patrně Německo nebo Holandsko, 17./18. století, rozměry 23,5 x 31/32 cm. Nerámováno, dřevěné desky jsou lehce prohnuté. Stav 2
Modlitební koberec, západní Anatolie
Modlitební koberec se vzorem typickým pro Gördes se sloupy podepřeným mihrabem, lampou a širokou bordurou. Jeden ze skupiny tranasylvánských koberců se zubatými listy a karafiáty. Západní Anatolie, 19. století nebo dříve, rozměry 127 x 186 cm. Stav 2+
Křišťálová lebka
Lebka ručně řezaná ze semitransparentního křemene (kříšťálu). Rozměry 17 x 14,5 x 12 cm. Stav 2
Pánsky rokokový kabátec
Kabátec s bohatými pestrobarevnými výšivkami na růžovém hedvábí, knoflíky vyřezávané perleťové, perleťové nášivky. Patrně Francie, 18. století, délka 110 cm. Známky stáří a používání, nerestaurováno. Stav 3
Velké velikonoční porcelánové vejce
Bíle glazovaný porcelán, květinový dekor malovaný v pestrých barvách na světle modrém podkladě. Carská porcelánová manufaktura v Petrohradě kolem 1900, výška 11,5 cm. Stav 2+