Smaltovaná gilošovaná dózička na léky
Zlacené stříbro, ryzost 935/1000, transparentní smalty. Rakouská dovozová puncovní značka pro stříbro platná od roku 1902. Patrně Francie kolem 1910, průměr 3,5 cm, hmotnost 24,2 g. Stav 1-
Osm ptáčků
Dřevo vyřezávané, pestře malované, skleněné oči, montované na drobné konzoli s větvičkou. Horní Rakousko, 19. století, výška 14 - 17 cm. Stav 2+
Barokní ohřívadlo
Měď, mosaz. Okrouhlá pánev, krytá prolamovaným, puncovaným a tepaným víkem s pertlovaným okrajem. Soustružené jasanové držadlo připojeno k ohřívadlu mosaznou zdobenou tulejkou. Patrně Rakousko, 18. století, délka 89 cm. Stopy po napadení červotočem. Stav 2
Dva zápasníci sumó
Okimono, cizelovaný patinovaný bronz. Japonsko, období Meidži (1868 - 1912), výška 42,5 cm. Stav 2
Hornická spolková sekera
Čepel charakteristického tvaru s výřezem ve tvaru trojlístku. Hraněná tulej, rukojeť z ořechového dřeva bohatě zdobena vykládáním rytou bílou kostí. Hlavice rukojeti se symbolem zkříženého kladiva a palice a datací 1719. Sasko, 1719, délka 80 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. S...
Revolver Remington New Model Pocket
Výrobní číslo 5267, ráže .38 RF. Hlaveň oktagonální, délka 4 1/2". Seshora ve třech řádcích značena "PATENTED SEPT. 14, 1858. MARCH 17. 1863 E. REMINGTON & SONS, ILLION, NEW YORK, U.S.A. NEW MODEL". Hladké střenky z ořechového dřeva, mosazný lučík. Spojené státy americké, kolem 1875, délka 24 cm. Po...
Tři obrazy květin a ptáků, Shi Zhou
1) Můry nad růžovými květy na skalce s mechem, rozměry 25,7 x 22,6 cm. 2) Pár sýkorek na skalce s růžovou pivoňkou a rudou houbou, rozměry 25,6 x 22,5 cm. 3) Zápas dvou vlaštovek u žlutých chrysatém, rozměry 25,5 x 22,5 cm. Malba tuší a barevnými pigmenty na hedvábí podlepeném papírem čtvercového fo...
Únos, Vladimír Kompánek
Tempera na černém papíře, signováno vlevo dole monogramem "K". Kompánek Vkladimír (1927 Rajec - 2011 Bratislava). Slovensko kolem 1980, rozměry (30 x 40 cm. Rámováno, paspartováno, zaskleno. Stav 2
Kord pro důstojníky
Čepel přímá, dvousečná, průřezu zploštělého šestiúhelníku, oboustranně zdobena leptanými ornamenty. Souprava mosazná. Rukojeť dřevěná, ovinutá splétaným mosazným drátkem. Prutový oblouk koše, souměrný záštitný list zdobený rytými ornamenty rozvilin. Rakousko, kolem 1700, délka 95 cm. Popis: Mgr. Jan...
Stříbrné příbory v původní kazetě
Stříbro, ryzost 800/1000, ocel. Vídeňská puncovní značka (Rosenberg č.7867), mistrovská značka "MG". Vídeň, konec 19. století, hmotnost 990,3 g (btto). Z majetku rodiny Kokoschkových. Stav 2
Misiurka
Železný mělký zvon, po obvodu připevněna dlouhá rouška z kroužkové zbroje. Kavkaz, 18.-19. století, výška 40 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2
Vairočana
Bronz, zlatý lak, božstvo bohatství ve zbroji sedící na trůnu s rytým dekorem hor, v leve ruce hranostaj, podstavec s podobným dekorem, Čína nebo Tibet, 18./19. století, výška 18,3 cm, zlacení otřelé. Posoudila PhDr. Zlata Černá, bývalá kurátorka čínského umění Náprstkova muzea v Praze. Stav 2...