Žardiniéra ve zlacené bronzové montáži
Porcelán glazovaný. Stěna nádoby zdobena květinovým dekorem v emailových barvách palety famille rose. Bronzová montáž se zbytky zlacení. Samson, Paříž, 19. století, délka cca 60 cm, výška 42 cm. Viz Florence Slitine - Génie de l´imitation, strana 160. Stav 2
Uzavřená přílba ve stylu konce 16. století
Zvon přilby kulovitý, s hřebenem zdobeným provazováním. Hledí dvoudílné, vybíhající do špice s čelním otevíráním.Spojení hledí s podbradím zajišťuje čep s perkem. Na spodní část přilby navazuje dvoudílný lamelový límec. Historismus, 1. polovina 19. století,výška 32 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský...
Londýnský revolver, Edward London
Výrobní číslo 15, ráže .442 RF. Hlaveň cylindrická, drážkovaná (5 drážek), s mířidly, délka 6". Na rámu značen výrobcem "LONDON, LONDON WALL, LONDON". Hlaveň pevně spojena s rámem. Hladký šestikomorový válec s birminghamskými zkušebními značkami. Kovové části modřené (modření zachováno z 80%), vysoc...
Leptaná halapartna, historismus ve stylu 16. století
Hrot se středovým žebrem, čepel sekery s mírně obloukovitě vykrojeným ostřím, profilovaný hák. Po celé ploše bohatě zdobena leptanými figurami a rostlinným ornamentem, a kardinálským erbem, na čepeli datována 1589. Tulej hraněná. Délka čepele s tulejí a hrotem 59 cm. Stav 2...
Skeletové hodiny
Skeletový mosazný kotvový pružinový hodinový stroj s velkými koly, na dřevěné černěné plintě. Bíle smaltovaný ciferník s římskými číslicemi, ručky ocelové. Patrně Anglie, počátek 20. století, výška 41,5 cm. Skleněný šturc schází. Stav 2
Křesadlová pistole - trombon - se sklopným bodákem
Těžká bronzová hlaveň oktagonální, od poloviny válcová s rozšířeným ústím. Sklopný trojhranný bodák umístěn nad hlavní a přidržován záchytem na dnovém šroubu. Křesadlový zámek, zámková deska zdobena jednoduchou rytinou, posuvná pojistka kohoutu. Péro ocílky je opatřeno rolničkou. Celopažbená, hladká...
Zátiší s košíkem ovoce
Olej na plátně, lepeno na dřevě, španělská škola, 18./19. století, rozměry 102 x 45 cm, rámováno. Stav 2-
Letní krajina s rybníkem, Josef Multrus
Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole "MULTRUS29". Multrus Josef (1898 Praha – 1957 Praha). Čechy 1929, rozměry 76 x 68 cm, rámováno. Stav 2
Střelecký terč
Malované měkké dřevo. Nápis nahoře: "ZUG SCHEIBE NACH HEUTIGEN NEUSTEN GESCHMAK GUT", dole datace "f. Anno 13. Juli 1883". Německo nebo Rakousko, 1883, rozměry 49 x 49 cm. Stav 2
Perkusní revolver Tranter v kazetě/
Výrobní číslo No.183.94.T, oktagonální hlaveň ráže .44, na hlavni adresa prodejce "R.S.Garden.29.Piccadilly.London", vlevo na nabíjecí páce a na rámu značen "Tranterś Patent", pětiranný válec, londýnské zkušební značky, rukojeť z ořechového dřeva zdrsněna rybinou. Anglie, Londýn kolem 1860, celková ...
Tsurzawa Tanzan 鶴沢 探山, 1655-1729: Vějíř s motivem rudých javorů momiji.(bez bambusové kostry)
Tuš a barvy na papíře na podkladě z běloby gofun (rozemletá perleť). Signováno Hógen(malířský titul) Tanshun. Malíř Kanó Tanshun狩野 探春je umělecký pseudonym žáka Kanó Tanyúa, vlastním jménem Tsurzawa Tanzan 鶴沢 探山, 1655-1729. Zač. 18. stol. Délka 48 cm. Stav 2
Párové perkusní pistole v kazetě, Adolphe Jansen
Hněděné oktagonální drážkované hlavně ráže 13 mm jsou ve hranách dekorovány jemnými žlábky. Posunlivá ocelová muška. Hlavně jsou nad komorami signovány "Ad Jansen arq(r) du Roi á Bruxelles". Dole značeny "ACIER FONDU". Jemně rostlinnými motivy ryté perkusní zámky shodně signované s hlavněmi. Pažby z...