A cased Tranter´s Patent percussion revolver
Výrobní číslo No.183.94.T, oktagonální hlaveň ráže .44, na hlavni adresa prodejce "R.S.Garden.29.Piccadilly.London", vlevo na nabíjecí páce a na rámu značen "Tranterś Patent", pětiranný válec, londýnské zkušební značky, rukojeť z ořechového dřeva zdrsněna rybinou. Anglie, Londýn kolem 1860, celková ...
A pair of percussion french officers pistols in its case
Hlavně z damascénské oceli oktagonální, s vlasovými drážkami, ráže 15 mm. Nad komorami raženy zlacené značky "LC" (Hubert LeClerc?). Vlevo na hlavni jedna pistole označena zkušební značkou St. Etienne. Původně křesadlové zámky transformovány na perkusní. Zámkové desky a kohouty zdobeny rytými florá...
Art Noueau gold neclace
Zlato, ryzost 580/1000, přívěsek osazený almandiny a leukosafiry. Praha kolem 1900, délka řetízku 40 cm, délka přívěsku 6,5 cm, hmotnost 7,52 g. Stav 2
Frank Wesson (Watchfob) 1st Type Superposed Derringer
NSN. Cal. 22 short. 2-inch barrel cluster marked vertically in three lines "FRANK WESSON/WORCHESTER, MASS./PAT. DEC. 15, 1868", brass frame with watch fob pattern hammer, spur trigger, and varnished rosewood grips. Manufactured 1868 - 1880 with a very limited production of less than 3000. United Sta...
Rolling White Single Shot Pocket Pistol
All matching serial no. 559, .32 RF. 3 inch octagonal barrel. Breechblock marked Rollin White Arms co./Lowell Mass./Patented Apr 13, 1858. Silver-plated frame (worn). Smooth wooden grips. United States circa 1861, length 18,8 cm Condition 2
A J. R. Cooper six-shot pepperbox pistol
Otočný svazek šesti hlavní, ráže 11 mm, značen birminghamskými zkušebními značkami. Spodní kohout s prstencovou spouští. Kovové části zdobeny rytým listovým ornamentem, na rámu značena "J. R: COOPER PATENT". Anglie, kolem 1850, délka 20 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2...
A percussion pocket pistol in book form box
Hlaveň válcová, ráže 11 mm, Perkusní zámek se středovým kohoutem. Dřevěná rukojeť zdobena vlnovkou z vbíjeného stříbrného drátku. Uložena ve schránce ve tvaru knihy. Anglie, polovina 19. století, délka 15,7 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský histori...
Potpourri vase
Porcelain, colorfully painted with gold inlay. Vase with openwork foot and lid, body in ball shape. Bottom has a apocryphal blue Viennese mark on glaze, under glaze blue mark overlaid. Probably Dresden, 19th century, height 18 cm. Condition 2+ Condition 2+
Three native women, Jan Štursa
Tužka a pastel na papíře, signováno a datováno vpravo dole "Detva 1922". Štursa Jan Josef (*1880 Nově Město na Moravě – +1925 Praha). Slovensko 1922, rozměry 21 x 27 cm. Rámováno, zaskleno. Stav 2
A still life with fruit, Karl Vukovic, Vienna
Zátiší s ovocem a porcelánem, olej na kartonu, signováno vlevo dole "K Vukovic". Vukovic Karl (1897 Vídeň - 1973 Vídeň. Vídeň, 20. století, rozměry 55 × 32 cm. Rámováno. Stav 2
A men´s diamond ring
Zlato, ryzost 585/1000, briliant 0,1 ct. hmotnost 8,93 g, velikost 22. Přiloženo osvědčení puncovního úřadu.
A gold savonette pocket watch
Zlaté pouzdro opatřeno dovozovými rakousko-uherskými puncovními značkami, číslo pouzdra 3938, bílý smatovaný ciferník, můstkový strojek, 18 kamenů, chaton, bimetalická setrvačka. Velmi dobrý stav, několik drobných promáčknutí na předním plášti. Stav 2+