Sabre
Single-edged, curved blade. False edge and back point in lower part. Back groove and rests of etching on both sides. Wooden grip, iron hilt. Bulbous flattened pommel with tang-nut, strip knuckle-guard. Double asymmetrical counterguard, iron thumb loop on inner side. Germany, 17th century, length 94 ...
Sword Dao, Kachin or Naga
Čepel mírně zakřivená, dvousečná, od jílce se rozšiřující ke kolmému zakončení. Po obou stranách ryté znaky. Rukojeť dřevěná, ovinutá ratanovými pásky a zpevněná mosaznými pásky s hřeby. Pod jílcem připevněn třapec z černých vlasů. Ásám, severovýchodní Indie, délka 69 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojen...
Luxury officers´ shashka with Order of St. George
Čepel zakřivená, jednosečná, oboustranně se hřbetním výbrusem a dvěma středovými výbrusy (u hrotu stopy atmosferické koroze). Po obou stranách leptaná výzdoba - na vnější straně v kartuši panovnický monogram "AIII" (car Alexandr III. Alexandrovič), na vnitřní straně v kartuši ruský znak. Pod jílcem ...
Summer landscape with Rabi Castle, Alois Moravec
Oil on canvas, signed and dated at the bottom right "AMoravec 1921". Moravec Alois (1899 Malá Chýška u Milevska - 1987 Prague). Bohemia, 1921, dimensions 58 x 45 cm, framed, glazed.
Neptune out riding in his sea shell coach
Dřevěná polychromovaná plastika Neptuna jedoucího ve vlnách na mušli tažené koňmi, opratě drží v levé ruce nymfa troubící na roh. Dřevěný podstavec s polychromií imitující mramor je pozdější. V dolní části plastiky tajná schránka vytvořená patrně zároveň s podstavcem. Střední Evropa kolem 1800, výšk...
Insulae et Principatus Rugiae cum vicinis Pomeraniae Littoribus Nova Tabula
Mapa Pomořanska, mědiryt kolorovaný o rozměrech 46,5 x 56,5 cm na listu 54,5 x 61,5 cm. Měřítko [ca 1:215 000]. Johann Baptist Homann (1664 - 1724). Německo, Norimberk 1716. Rámováno, paspartováno, zaskleno. Skvrny od vody. Stav 2
Pair Nagoya Shippo Tsuba-Paar
Tsuba pair, Shakudo Hirata Shippo with Aoi-mon (Tokugawa family crest), Japan, Meiji 1868 - 1912, diameter 8.8 and 7 cm. Condition 2+
A pin-fire revolver, Josef Kirner, Budapest
Hlaveň válcová, ráže 11 mm. Seshora značena "KIRNER JOSEF PESTEN". Otevřený rám i válec zdobeny rytým listovým ornamentem, na levé straně rámu výrobní číslo 129. Dřevěná rukojeť zdrsněna rybinou. Uhry, kolem 1870, délka 31 cm. Původní kožené pouzdro. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. ...
Village landscape, Joseph Heu
Olej na plátně,signováno a datováno vpravo dole "JHeu 48". Heu Joseph (1876 Marburg/Drau - 1952 Amplworth, York). Sochař a malíř, činný ve Vídni, v Čechách a v Anglii. Čechy, 1948, rozměry 86 × 64 cm. Rámováno. Stav 2
Rashwan kelim (fragment)
Half a Kelimum from Malatya, probably Kurdish. Southeast Anatolia, 19th century, dimensions 340 x 87 cm. Condition 3
Summer landscape with a pond, Josef Multrus
Oil on canvas, signed and dated lower right "MULTRUS29". Multrus Josef (1898-1957, Prague). Bohemia, 1929, dimensions 76 × 68 cm, framed. Condition 2
A finger ring watch in gold
Zlato 585/1000. Oválné dekorativní pouzdro s pantovým uzávěrem, stříbrný (poškrábaný) ciferník se zlacenými arabskými číslicemi značený "SORIBA", ručky ocelové, modřené. Švýcarský strojek (nefunkční). Vlastní prsten s plastickým dekorem. Rakousko-uherská puncovní značka. Hodinky z doby kolem roku 1...