A pair of Eger relief intarsia panels
Dva reliéfní obrazy pastýřů vytvořené z různých druhů dřeva. Čechy, Cheb, 17. století, rozměry 9,6 x 15,3 cm. Rámováno. Stav 2
Walking stick with a built-in clock in the knob
Obecný kov, tvrdé dřevo, v držadle vestavěné hodinky značené Remontoir s bílým smaltovaným ciferníkem a římskými číslicemi. Čechy nebo Německo kolem 1900, délka 84 cm. Stav 2
A year clock (anniversary clock)
Vysoké hodiny stolní "ROČKY" se skleněným poklopem - šturcem, pět sloupků, ciferník porcelánový, malovaný, torzní kyvadlo. Německo, 1900 - 1920, celková výška 43 cm, průměr podstavy 23 cm. Stav 2
Montainous Landscape with River and Figures, Wilhelm Theodor Nocken
Oil on canvas, signed lower right "Th. Nocken", Wilhelm Theodor Nocken (*1830 Dusseldorf - †1905 Dusseldorf), dimensions 100 x 70 cm, framed. Condition 2
A four-shot pepperbox pistol
Výrobní číslo 782. V otočném svazku čtyři drážkované hlavně z damascénské oceli, ráže 10 mm. Jednotlivé odšroubovatelné hlavně jsou číslovány. Spodní kohout s prstencovou spouští. Kovové části zdobeny rytým listovým ornamentem. Střenková rukojeť zdrsněna rybinou, belgická zkušební značka. Lutych, Be...
Enamel guilloche pill box
Gilded silver, fineness 935/1000, transparent enamels. Austrian import hallmark for silver valid since 1902. Perhaps France around 1910, diameter 3.5 cm, weight 24.2 g. Condition 1-
A close helmet, historicism in the style of circa 1580
Zvon přilby kulovitý, s hřebenem zdobeným provazováním. Hledí dvoudílné, vybíhající do špice s čelním otevíráním.Spojení hledí s podbradím zajišťuje čep s perkem. Na spodní část přilby navazuje dvoudílný lamelový límec. Historismus, 1. polovina 19. století,výška 32 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský...
A rapier by Sebastien Renantez (Hernantez, Fernandez)
Čepel přímá, dvousečná, v horní čtvrtině oboustranný středový výbrus. Ve výbrusu signatura "SEBASTIEN / RENANTES". Rukojeť dřevěná, ovinutá stáčeným železným drátkem. Souprava železná. Zploštělá cibulovitá hlavice s nýtem, přímá záštita, perforovaná záštitná miska. Španělsko, 17. století, délka 114,...
A pair of officer´s over-and-under percussion pistols by Alphonse Caron
Hlavně válcové, umístěné nad sebou, s hladkým vývrtem. Seshora značeny "Fni par CARON Arq 20 Passage de l’Opéra à Paris". Perkusní zámky zdobeny rytými listovými ornamenty. Rukojeti dřevěné, zdrsněné rybinováním. Kování železné, závěsné kroužky, nabijáky celokovové. Francie, kolem 1845, délka 36 cm....
Art Noueau gold neclace
Zlato, ryzost 580/1000, přívěsek osazený almandiny a leukosafiry. Praha kolem 1900, délka řetízku 40 cm, délka přívěsku 6,5 cm, hmotnost 7,52 g. Stav 2
Ladies ring with diamonds and sapphires
Elegantní prsten, zlato, ryzost 750/1000, 9x modrý safír 0,02 ct, 9x briliant 0,01 ct, Anglie, hmotnost 3,24 g, velikost 14. Stav 2+
A broadsword for cavalry officers
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem, falešným ostřím a středovým hrotem. Na hřbetu značena "Pottenstein". Po obou stranách rytina rakouského orla. Rukojeť dřevěná, potažená kůží. Souprava mosazná.Prutový oblouk koše se dvěma úponky, přímá křížová záštita. Pochva kožená, kování m...