A luxury Meissen coffee service (B-Form)
Porcelán glazovaný, štafírovaný zlatem, žlutý fond, pestrá malba květin. Servis sestává z kávové konvice (výška 27 cm s víkem), cukřenka s víkem (výška 11,5 cm), konvička na smetanu (výška 12 cm), 6 šálků (výška 10 cm), 6 podšálků (průměr 16 cm), 6 talířků (průměr 19,3 cm), podnos (průměr 30 cm). Zn...
Rashwan kelim (fragment)
Half a Kelimum from Malatya, probably Kurdish. Southeast Anatolia, 19th century, dimensions 340 x 87 cm. Condition 3
Bronze statue of a standing officer, Charles Anfrie
Patinated bronze. Sculpture of a standing officer in Dolman with a sword, unsigned. Charles Anfrie (1833 - 1905) active in Paris. France around 1890, height 37 cm. Condition 2
Lehmann “Tyras” walking dog
Kolorovaný plech, pružinový strojek. Obojek značený "D.R. PATENT, ENGL. PATENT/PAT: U.ST.A. 23 APR 95 MADE in GERMANY". Vyrobeno firmou Lehman v letech 1898 - 1935. Délka 17 cm. Stav 2-
Rare Allen & Wheelock Small Frame Bar Hammer Percussion Pocket Revolver
Cal. 7.5 mm, all matching serial no. 205, 3" grooved octagon barrel. Iron frame marked "Allen & Wheelock". The five shot cylinder is roll engraved with a hunting scene. Aleens Patent is on the hammer "Patented April 16. 1845". Smooth walnut square butt grips. United States circa 1850, length 19.5 cm...
Taxidermised crocodile
High quality, early crocodile taxidermy with beautiful natural brown patina. Egypt, 19th century, length 60 cm. Condition 2
A rapier by Sebastien Renantez (Hernantez, Fernandez)
Čepel přímá, dvousečná, v horní čtvrtině oboustranný středový výbrus. Ve výbrusu signatura "SEBASTIEN / RENANTES". Rukojeť dřevěná, ovinutá stáčeným železným drátkem. Souprava železná. Zploštělá cibulovitá hlavice s nýtem, přímá záštita, perforovaná záštitná miska. Španělsko, 17. století, délka 114,...
A gold savonette pocket watch
Zlaté pouzdro opatřeno dovozovými rakousko-uherskými puncovními značkami, číslo pouzdra 3938, bílý smatovaný ciferník, můstkový strojek, 18 kamenů, chaton, bimetalická setrvačka. Velmi dobrý stav, několik drobných promáčknutí na předním plášti. Stav 2+
A pair of Eger relief intarsia panels
Dva reliéfní obrazy pastýřů vytvořené z různých druhů dřeva. Čechy, Cheb, 17. století, rozměry 9,6 x 15,3 cm. Rámováno. Stav 2
Floral still life, Josef Hašek
Oil on canvas, signed and dated lower right "J. Hašek 57". Hasek Josef (* 1907 Chroustovice - † 1967 Pardubice). Bohemia, 1957, dimensions 49 × 66 cm, framed. Condition 2
Karabagh-Chelaberd (Eagle Kazak Rug)
Chelaberd with a red background and two medallions. Rare white-grounded star border. South Caucasus, 19th century, dimensions 210 × 132 cm. Damaged. Very interesting and rare. Condition 2-
A still life with apples, Horst Kuhnel
Olej na kartonu, signováno monogramem "HK" vpravo nahoře a vzadu tužkou (H Kühnrl). Kühnel Horst (*1914 Annaberg v Krušných Horách - †1991 Prien). Grafik a malíř, člen spolku Metzner-Bund. Sudety kolem 1920, rozměry 51 × 45 cm. Rámováno. Stav 2