A broadsword for cavalry officers
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem, falešným ostřím a středovým hrotem. Na hřbetu značena "Pottenstein". Po obou stranách rytina rakouského orla. Rukojeť dřevěná, potažená kůží. Souprava mosazná.Prutový oblouk koše se dvěma úponky, přímá křížová záštita. Pochva kožená, kování m...
A Chinese polychrome ivory group of a cricket on cabbage
Řezba ve slonovině, kolorovaná, dřevěný podstavec, časné období Čínské republiky, délka 26 cm. Export approval. Stav 2+
12 silver soup spoons
Silver, fineness 800/1000, Viennese hallmark 1872-1922, master mark "GS" and "GK". Vienna, late 19th century. Weight 815 g, length 22 cm. From possessions of the Kokoschka family. Condition 2
Ladies ring with diamonds and sapphires
Elegantní prsten, zlato, ryzost 750/1000, 9x modrý safír 0,02 ct, 9x briliant 0,01 ct, Anglie, hmotnost 3,24 g, velikost 14. Stav 2+
Golden pocket watch Savonette
Pouzdro opatřeno dovozovou vídeňskou puncovní značkou a švýcarskými značkami pro zlato 14 K, značeno "ANCRE 15 RUBIS NICKEL SPIRAL BREGUET 3 CHATONS", číslo pouzdra 80964. Korunka z pozlaceného obecného kovu. Bílý smaltovaný ciferník, zlaté ručky, můstkový strojek se šroubovanými chatony a bimetalic...
Luxury officers´ shashka with Order of St. George
Čepel zakřivená, jednosečná, oboustranně se hřbetním výbrusem a dvěma středovými výbrusy (u hrotu stopy atmosferické koroze). Po obou stranách leptaná výzdoba - na vnější straně v kartuši panovnický monogram "AIII" (car Alexandr III. Alexandrovič), na vnitřní straně v kartuši ruský znak. Pod jílcem ...
Summer landscape with a pond, Josef Multrus
Oil on canvas, signed and dated lower right "MULTRUS29". Multrus Josef (1898-1957, Prague). Bohemia, 1929, dimensions 76 × 68 cm, framed. Condition 2
A Perret & Fils Geneve men´s gold pocket watch
Tříplášťové hodinky, zlato o ryzosti 14 K, dovozová rakousko-uherská puncovní značka, bílý smaltovaný ciferník, můstkový hodinový strojek, bimetalická setrvačka, Švýcarsko kolem 1880, pouzdro na několika místech promáčknuté. Stav 2-
Anton Joseph de Neuberg, Andreas Möller
Oil on canvas, signed and dated on the back "A. Möller fecit London 1735". Möller Andreas (* 1684 Copenhagen - † 1762 Berlin). London 1735, dimensions 35 x 43.5 cm, framed. Condition 2
Village landscape, Joseph Heu
Olej na plátně,signováno a datováno vpravo dole "JHeu 48". Heu Joseph (1876 Marburg/Drau - 1952 Amplworth, York). Sochař a malíř, činný ve Vídni, v Čechách a v Anglii. Čechy, 1948, rozměry 86 × 64 cm. Rámováno. Stav 2
A pin-fire revolver, Josef Kirner, Budapest
Hlaveň válcová, ráže 11 mm. Seshora značena "KIRNER JOSEF PESTEN". Otevřený rám i válec zdobeny rytým listovým ornamentem, na levé straně rámu výrobní číslo 129. Dřevěná rukojeť zdrsněna rybinou. Uhry, kolem 1870, délka 31 cm. Původní kožené pouzdro. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. ...
A Cased Webley-System Open-Top Percussion Revolver
Cal. .45", no visible serial number, with octagonal 5 3/4" barrel, the top-flat signed "SHAW & SON WORKSOP". The blued cylinder has Birmingham proof marks and the chambers are numbered 1 to 6. Double Action Only. Engraved and with much original blue on metal parts. Finely chequered walnut grips. A p...