Frank Wesson (Watchfob) 1st Type Superposed Derringer
NSN. Cal. 22 short. 2-inch barrel cluster marked vertically in three lines "FRANK WESSON/WORCHESTER, MASS./PAT. DEC. 15, 1868", brass frame with watch fob pattern hammer, spur trigger, and varnished rosewood grips. Manufactured 1868 - 1880 with a very limited production of less than 3000. United Sta...
A year clock (anniversary clock)
Vysoké hodiny stolní "ROČKY" se skleněným poklopem - šturcem, pět sloupků, ciferník porcelánový, malovaný, torzní kyvadlo. Německo, 1900 - 1920, celková výška 43 cm, průměr podstavy 23 cm. Stav 2
A diamond ring
Zlato, ryzost 585/1000, centrální briliant 0,2 ct, si, po stranách 16 velmi drobných briliantů, celkem cca 0,05 ct. Československo, 20. století, hmotnost 2,41 g, velikost 17. Přiloženo osvědčení puncovního úřadu. Stav 2
Summer landscape with Rabi Castle, Alois Moravec
Oil on canvas, signed and dated at the bottom right "AMoravec 1921". Moravec Alois (1899 Malá Chýška u Milevska - 1987 Prague). Bohemia, 1921, dimensions 58 x 45 cm, framed, glazed.
Art Noueau gold neclace
Zlato, ryzost 580/1000, přívěsek osazený almandiny a leukosafiry. Praha kolem 1900, délka řetízku 40 cm, délka přívěsku 6,5 cm, hmotnost 7,52 g. Stav 2
Smallsword
Double-edged, straight blade with fuller on both sides and centre point. Rest of engraved inscription "INRI"/"MARIA". Wooden grip bound with twisted copper wire. Iron hilt decorated with pierce floral ornaments. Spherical pommel with tang-nut, simple bar knuckle-guard, symmetrical double-elliptical ...
A Robbins & Lawrence five-shot pepperbox pistol
Pět hlavní ráže 7,2 mm vyvrtaných v bloku, připevněných k zámku pantem a jištěných pojistnou páčkou, která je zároveň hledím. Sešroubovány ze dvou částí - zadní s pistony zdobena jednoduchou rytinou, delší signována "ROBBINS & LAWRENCE Co.", "WINDSOR, VT" a "PATENT 1849". Skříňkový zámek s otočným z...
Luxury officers´ shashka with Order of St. George
Čepel zakřivená, jednosečná, oboustranně se hřbetním výbrusem a dvěma středovými výbrusy (u hrotu stopy atmosferické koroze). Po obou stranách leptaná výzdoba - na vnější straně v kartuši panovnický monogram "AIII" (car Alexandr III. Alexandrovič), na vnitřní straně v kartuši ruský znak. Pod jílcem ...
Sword Dao, Kachin or Naga
Čepel mírně zakřivená, dvousečná, od jílce se rozšiřující ke kolmému zakončení. Po obou stranách ryté znaky. Rukojeť dřevěná, ovinutá ratanovými pásky a zpevněná mosaznými pásky s hřeby. Pod jílcem připevněn třapec z černých vlasů. Ásám, severovýchodní Indie, délka 69 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojen...
Ladies ring with diamonds and sapphires
Elegantní prsten, zlato, ryzost 750/1000, 9x modrý safír 0,02 ct, 9x briliant 0,01 ct, Anglie, hmotnost 3,24 g, velikost 14. Stav 2+
A Savonnette Pocket Watch, Ch. F. Tissot & Fils
Tenké zlaté kapesní pánské tříplášťové kapesní hodinky Tissot, číslo pouzdra 82066, ciferník zlaté barvy značený Ch. F. Tissot & Fils, Locle, ručky modřené, ocelové. Stroj s kameny v chatonech, kotvové kameny bimetalická setrvačka. Switzerland, Locle circa 1900, průměr 5,3 mm. Stav 1- ...
A still life with apples, Horst Kuhnel
Olej na kartonu, signováno monogramem "HK" vpravo nahoře a vzadu tužkou (H Kühnrl). Kühnel Horst (*1914 Annaberg v Krušných Horách - †1991 Prien). Grafik a malíř, člen spolku Metzner-Bund. Sudety kolem 1920, rozměry 51 × 45 cm. Rámováno. Stav 2