Arab beggar with a monkey, vienna bronze
Patinovaný bronz polychromovaný za studena, návrh Franz Xavier Bergmann (1861 Vídeň - 1936 Vídeň). Vídeň kolem 1920, výška 9,5 cm. Stav 2
Fish Bowl
Porcelain glazed and colorfully painted with enamel paints and gold. On the outside is the painting of three European coats of arms and flowers painted with red iron, inside aquatic plants and two fish. Gold edge/rim. Bottom has the red mark Jung Čeng. England around 1900, height 14 cm. Condition...
Luxury officers´ shashka with Order of St. George
Čepel zakřivená, jednosečná, oboustranně se hřbetním výbrusem a dvěma středovými výbrusy (u hrotu stopy atmosferické koroze). Po obou stranách leptaná výzdoba - na vnější straně v kartuši panovnický monogram "AIII" (car Alexandr III. Alexandrovič), na vnitřní straně v kartuši ruský znak. Pod jílcem ...
A rare transitional percussion revolver by Toussaint Lhoist
Nesignovaný, bez výrobního čísla. Osmihranná hlaveň, ráže 8,5 mm, na válci belgická zkušební značka, rám zdobený rostlinným ornamentem. Střenky z ořechového dřeva. Belgie kolem 1840, délka 24 cm. T.J. Lhoist, Lutych, připomínán v letech 1851-1873 Stav 2+
A six-shot pepperbox pistol, Ipswich
Dvojčinná perkusní pepřenka s vodorovným kohoutem a svazkem šesti hlavní, ráže 7,5 mm. Na rámu značena "D. JAYXE(?) IPSWICH". Střenky rukojeti z hladkého dřeva. Anglie, kolem 1840, délka 17,2 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2
Cove with fishing boat, Мария Марковна Джагупова (Maria Markovna Jagupova)
Oil on cardboard, signature at the bottom left of "M Markovna". Dzhagupova (Jagoupova, Djagupova) Maria (Marie, Mariya) Markovna (1897 Armavir-Krasnodarsk / Armavir - 1975 (67) St. Petersburg / Leningrad). Russia around 1930, dimensions 60 × 40 cm, framed. Condition 2
Walking stick with a built-in clock in the knob
Obecný kov, tvrdé dřevo, v držadle vestavěné hodinky značené Remontoir s bílým smaltovaným ciferníkem a římskými číslicemi. Čechy nebo Německo kolem 1900, délka 84 cm. Stav 2
A wheellock rifle
Hlaveň oktagonální, drážkovaná (7 drážek), muška a hledí posuvné v rybině, nad komorou ražená zlacená značka - jednorožec ve skoku a monogram IU nebo IO. Kolečkový zámek, po celé ploše zdoben rytými loveckými scénami. Napínák nefunkční, jehlová spoušť zlomená. Celopažbená, pažba z ořechového dřeva s...
Pair Nagoya Shippo Tsuba-Paar
Tsuba pair, Shakudo Hirata Shippo with Aoi-mon (Tokugawa family crest), Japan, Meiji 1868 - 1912, diameter 8.8 and 7 cm. Condition 2+
A cup-hilt rapier
Čepel přímá, dvousečná, průřezu zploštělého šestiúhelníku, v horní čtvrtině s oboustranným středovým výbrusem. Rukojeť dřevěná, ovinutá stáčeným železným drátkem. Souprava železná. Hlavice vejčitá, kanelovaná, prutový oblouk koše přechází v záštitu, jejíž ramena jsou stočena směrem k rukojeti. Nesou...
Bronze statue of a standing officer, Charles Anfrie
Patinated bronze. Sculpture of a standing officer in Dolman with a sword, unsigned. Charles Anfrie (1833 - 1905) active in Paris. France around 1890, height 37 cm. Condition 2
A Robbins & Lawrence five-shot pepperbox pistol
Pět hlavní ráže 7,2 mm vyvrtaných v bloku, připevněných k zámku pantem a jištěných pojistnou páčkou, která je zároveň hledím. Sešroubovány ze dvou částí - zadní s pistony zdobena jednoduchou rytinou, delší signována "ROBBINS & LAWRENCE Co.", "WINDSOR, VT" a "PATENT 1849". Skříňkový zámek s otočným z...