Allen & Wheelock six-shot pepperbox pistol
Dvojčinná perkusní pepřenka s vodorovným kohoutem a svazkem šesti drážkovaných hlavní, ráže 8,5 mm. Na kohoutu značena "PATENTED/APRIL 16. 1845", na hlavňovém svazku "ALLEN & WHEELOCK/WORCESTER/APRIL 16". Střenky rukojeti z hladkého dřeva. Spojené státy americké, kolem 1850, délka 19 cm. Popis: Mgr....
12 silver soup spoons
Silver, fineness 800/1000, Viennese hallmark 1872-1922, master mark "GS" and "GK". Vienna, late 19th century. Weight 815 g, length 22 cm. From possessions of the Kokoschka family. Condition 2
Kui Xing
Coloured soapstone, the god of examinations and a servant of the god of literature Wen Chang, standing on a turtle "Ao" with calligraphy writing brush and scholar´s hat. China around 1900, height 40 cm. Condition 2
A long Italian miquelet-lock shotgun by Raffaele Fonz
Hlaveň válcová, za prstencem oktagonální, s hladkým vývrtem, ráže 18 mm. Seshora značena ve španělském stylu "RAFFA/ELE/FONZ" a zlatem podloženým monogramem pod korunkou. Římský křesadlový zámek, zámková deska značena "R. FONZ 1821". Celopažbená, pažba ze dřeva zdobena jednoduchou řezbou. Kování žel...
Eleven silver soup spoons
Sterlingové stříbro (ryzost 925/1000), šest lžic mistrovská značka "TN" (Thos. Norhcote, mistrem od 1792), Londýn 1797/1798, hmotnost 360,03 g dvě lžíce mistrovská značka "HN" (Henry Nutting, mistrem od roku 1796), Londýn 1798/1799, hmotnost 120,36 g spolu tři různé lžíce s papežskou mitrou, Londý...
Enamel guilloche pill box
Gilded silver, fineness 935/1000, transparent enamels. Austrian import hallmark for silver valid since 1902. Perhaps France around 1910, diameter 3.5 cm, weight 24.2 g. Condition 1-
Lehmann “Tyras” walking dog
Kolorovaný plech, pružinový strojek. Obojek značený "D.R. PATENT, ENGL. PATENT/PAT: U.ST.A. 23 APR 95 MADE in GERMANY". Vyrobeno firmou Lehman v letech 1898 - 1935. Délka 17 cm. Stav 2-
A percussion pocket pistol in book form box
Hlaveň válcová, ráže 11 mm, Perkusní zámek se středovým kohoutem. Dřevěná rukojeť zdobena vlnovkou z vbíjeného stříbrného drátku. Uložena ve schránce ve tvaru knihy. Anglie, polovina 19. století, délka 15,7 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský histori...
Tin tableware, mixed lot of 10 pieces
1) Wine kettle marked "S: W: FEIN ZINN", rose with monogram "CKS" next to the lion. Bohemia, Slavkov, 18th century, height 21 cm. 2) Helm-jug kettle, unmarked, probably Bohemia, 1st century, height 18 cm. 3) Beer stein, barrel-shaped, unmarked, 19th century, height 16 cm. 4) Oil lamp, twice marked "...
An etched halberd in Style of 17th century
Hrot se středovým žebrem, čepel sekery s mírně obloukovitě vykrojeným ostřím, profilovaný hák. Po celé ploše bohatě zdobena leptanými figurami a rostlinným ornamentem, a kardinálským erbem, na čepeli datována 1589. Tulej hraněná. Délka čepele s tulejí a hrotem 59 cm. Stav 2...
A still life with apples, Horst Kuhnel
Olej na kartonu, signováno monogramem "HK" vpravo nahoře a vzadu tužkou (H Kühnrl). Kühnel Horst (*1914 Annaberg v Krušných Horách - †1991 Prien). Grafik a malíř, člen spolku Metzner-Bund. Sudety kolem 1920, rozměry 51 × 45 cm. Rámováno. Stav 2
Pair of Venetian wall mirrors
Broušené a hutně tvarované sklo, dřevo. Zrcadla esovitého tvaru s hutně tvarovanými dekorativními prvky a broušeným dekorem, fixováno na dřevěné desce. Itálie, 1. pol. 19. století, výška 85 cm. Stav 2+