A ten-shot pin-fire revolver, Eugene Lefaucheux, Paris
Hlaveň válcová, ráže 11,5 mm, v zadní části na levé straně značena "E. LEFAUCHEUX /INVr BREVETE". Otevřený rám, desetikomorový válec. Kovové části zdobeny rytinami rostlinných ornamentů. Rukojeť střenková, střenky z ebenového dřeva zdobeny řezbou. Francie, kolem 1860, délka 29 cm. Popis: Mgr. Jan Ša...
Pair of Venetian wall mirrors
Broušené a hutně tvarované sklo, dřevo. Zrcadla esovitého tvaru s hutně tvarovanými dekorativními prvky a broušeným dekorem, fixováno na dřevěné desce. Itálie, 1. pol. 19. století, výška 85 cm. Stav 2+
A year clock (anniversary clock)
Vysoké hodiny stolní "ROČKY" se skleněným poklopem - šturcem, pět sloupků, ciferník porcelánový, malovaný, torzní kyvadlo. Německo, 1900 - 1920, celková výška 43 cm, průměr podstavy 23 cm. Stav 2
A still life with fruit, Karl Vukovic, Vienna
Zátiší s ovocem a porcelánem, olej na kartonu, signováno vlevo dole "K Vukovic". Vukovic Karl (1897 Vídeň - 1973 Vídeň. Vídeň, 20. století, rozměry 55 × 32 cm. Rámováno. Stav 2
Three native women, Jan Štursa
Tužka a pastel na papíře, signováno a datováno vpravo dole "Detva 1922". Štursa Jan Josef (*1880 Nově Město na Moravě – +1925 Praha). Slovensko 1922, rozměry 21 x 27 cm. Rámováno, zaskleno. Stav 2
Pewter kettle
Tin. Pear-shaped body with a strong spout. Hinged lid with ball opener. On the front side of the vessel is a noble coat of arms dating back to 1749. On the lid a combined tin mark. Brno, 1st half of the 18th century, height 24 cm. Condition 2+
A cuirass for cuirassier troopers
Těžký přední plech dole značený "Mre. Imp.ale de Chat. Mai 1865" a "1ere Caille 1ere Largeur No. 347". Futrování chybí. Francie, 2. pol. 19. století, výška 50 cm. Stav 2
A broadsword for cavalry officers
Čepel přímá, jednosečná, s oboustranným širokým výbrusem, falešným ostřím a středovým hrotem. Na hřbetu značena "Pottenstein". Po obou stranách rytina rakouského orla. Rukojeť dřevěná, potažená kůží. Souprava mosazná.Prutový oblouk koše se dvěma úponky, přímá křížová záštita. Pochva kožená, kování m...
Rashwan kelim (fragment)
Half a Kelimum from Malatya, probably Kurdish. Southeast Anatolia, 19th century, dimensions 340 x 87 cm. Condition 3
A savonnette pocket watch, Crescent Watch Case Co.
Tříplášťové zlaté pánské kapesní hodinky, závěsný kroužek a korunka zlacený obecný kov, ciferník bíle smaltovaný s vlasovými prasklinami značen "G. Billian Fils, Zurich", stroj kotvový můstkový bimetalická setrvačka. Švýcarsko kolem 1900, průměr 5 cm. Pouzdro na několika místech promáčknuté. Stav...
A folding fan with an ink literati landscape in the style of Chinese imaster Ni Tsan
Ink painting on silk of a motif of a literati hut by a winter river among dry trees dismounted from a folding fan. Painting sprinkled over with gold powder. Chinese inscription to the left: "Fang Hsiao-hsien-hsien-ching K´o-ting hsiao ching" Signed Kobayashi Mimata hitsu (?) The end of the 18th cen...
A Perret & Fils Geneve men´s gold pocket watch
Tříplášťové hodinky, zlato o ryzosti 14 K, dovozová rakousko-uherská puncovní značka, bílý smaltovaný ciferník, můstkový hodinový strojek, bimetalická setrvačka, Švýcarsko kolem 1880, pouzdro na několika místech promáčknuté. Stav 2-