A four-shot pepperbox pistol
Výrobní číslo 782. V otočném svazku čtyři drážkované hlavně z damascénské oceli, ráže 10 mm. Jednotlivé odšroubovatelné hlavně jsou číslovány. Spodní kohout s prstencovou spouští. Kovové části zdobeny rytým listovým ornamentem. Střenková rukojeť zdrsněna rybinou, belgická zkušební značka. Lutych, Be...
Uniquely engraved cased Chamelot & Delvigne pinfire revolver
Osmihranná hlaveň nad komorou zdobená rytinou, ráže 8 mm, značena na pravé straně "CHAMELOT/INon & Btee/DELVIGNE". Rám zdoben shodně s hlavní, bubínek tauzovaný stříbrem. Slonovinové střenky. Francie kolem 1870, délka 16 cm .V původní kazetě o rozměrech 17,5 x 7 x 12,3 cm Stav 2...
Garnet bracelet
Tombak. Three-row bracelet with Bohemian/Czech garnets, hinged. Bohemia, late 19th century, oval measuring 6.5 × 5.8 cm. Condition 2
Provincial Baroque Wardrobe
Massive, two-part folding and mid-wedge-bound oak body, removable top cornice, beveled front edges. Frame and strip intarsia of precious wood, door with fillings and bird inlays. Original lock and key. Probably Bohemia, 18th century, dimensions 170 × 200 × 65 cm. Lightly damaged. Condition 2
A cased Tranter´s Patent percussion revolver
Výrobní číslo No.183.94.T, oktagonální hlaveň ráže .44, na hlavni adresa prodejce "R.S.Garden.29.Piccadilly.London", vlevo na nabíjecí páce a na rámu značen "Tranterś Patent", pětiranný válec, londýnské zkušební značky, rukojeť z ořechového dřeva zdrsněna rybinou. Anglie, Londýn kolem 1860, celková ...
A diamond ring
Zlato, ryzost 585/1000, centrální briliant 0,2 ct, si, po stranách 16 velmi drobných briliantů, celkem cca 0,05 ct. Československo, 20. století, hmotnost 2,41 g, velikost 17. Přiloženo osvědčení puncovního úřadu. Stav 2
Apocalypse of War, Jan Bauch
Gouache of paper, signed and dated on upper left "Jan Bauch 1925". Bauch Jan (*1898 Prague - †1995 Prague), Prague 1952, dimensions 27 x 31 cm, mounted, glassed. Condition 2
A finger ring watch in gold
Zlato 585/1000. Oválné dekorativní pouzdro s pantovým uzávěrem, stříbrný (poškrábaný) ciferník se zlacenými arabskými číslicemi značený "SORIBA", ručky ocelové, modřené. Švýcarský strojek (nefunkční). Vlastní prsten s plastickým dekorem. Rakousko-uherská puncovní značka. Hodinky z doby kolem roku 1...
Infantry Sabre
Čepel zakřivená, jednosečná, s oboustranným hřbetním výbrusem a hřbetním hrotem. Po obou stranách v horní třetině zdobena rytím - na vnitřní straně pod korunou lev s mečem a štítem a nápis "für Gott und Das vaterland", na vnější straně opět pod korunou lev s mečem a štítem a vojenské trofeje. Rukoje...
A pin-fire pepperbox pistol, Mariette Brevete
Výrobní číslo 917. Otočný svazek šesti hlavní, ráže 8 mm. Hladké střenky ze dřeva, mezi střenkami značena "MARIETTE B/TÉ". Lutych, Belgie, kolem 1840, délka 18 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2
A blue sapphire and diamond ring
Prsten ze zlata o ryzosti 750/1000 a 14 K, 2x briliant 0,15 ct, 2x 0,05 ct, 1x 0,02 a 8 velmi drobných briliantů, modrý safír, tabulka oválného tvaru, hmotnost 6,54 g, velikost 14. Stav 2
Pewter kettle
Tin. Pear-shaped body with a strong spout. Hinged lid with ball opener. On the front side of the vessel is a noble coat of arms dating back to 1749. On the lid a combined tin mark. Brno, 1st half of the 18th century, height 24 cm. Condition 2+