A table lamp, Art-Deco, Pirkenhammer
Porcelán glazovaný, pestře malovaný, původní látkové stínidlo. Figurální noha v podobě Pierota a Kolombíny, dno značeno zelenou značkou Pirkenhammer/Czechoslovakia/Kunst-Abteilung. Čechy, Březová kolem 1920, výška 50 cm. Stav 1-2
Silver pocket watch with spindle movement
Double silver case, hallmarks, Birmingham 1841, white enameled dial with black Arabic numerals, spindle movement, gilt brass clockwork with chain and fusee. Key. Included watchmaker labels (repairs). United Kingdom, 1841, diameter 5.5 cm. Case damaged. Condition 2
Uniquely engraved cased Chamelot & Delvigne pinfire revolver
Osmihranná hlaveň nad komorou zdobená rytinou, ráže 8 mm, značena na pravé straně "CHAMELOT/INon & Btee/DELVIGNE". Rám zdoben shodně s hlavní, bubínek tauzovaný stříbrem. Slonovinové střenky. Francie kolem 1870, délka 16 cm .V původní kazetě o rozměrech 17,5 x 7 x 12,3 cm Stav 2...
Mumei sue koto katate uči katana
Mumei sue koto katate uči katana, atrib.Mino-den, 16.století).hon zukuri, iori mune , čú kissaki, ko gunome midare s hatataki,kinsudži, jó, parciálně ucuri, itame hada, Higo zógan tecu dži fuči kašira, železná marubori cuba s námětem itomaki, šakudó mekki menuki s motivem takaramono. Japonsko, 17. ...
Three native women, Jan Štursa
Tužka a pastel na papíře, signováno a datováno vpravo dole "Detva 1922". Štursa Jan Josef (*1880 Nově Město na Moravě – +1925 Praha). Slovensko 1922, rozměry 21 x 27 cm. Rámováno, zaskleno. Stav 2
Fish Bowl
Porcelain glazed and colorfully painted with enamel paints and gold. On the outside is the painting of three European coats of arms and flowers painted with red iron, inside aquatic plants and two fish. Gold edge/rim. Bottom has the red mark Jung Čeng. England around 1900, height 14 cm. Condition...
A cavalry sword
Čepel přímá, dvousečná, čočkovitého průřezu, se středovým hrotem. V horní čtvrtině oboustranně tři mělké výbrusy. Souprava železná. Rukojeť dřevěná, ovinutá splétaným železným drátkem. Kulovitá hlavice s nýtem, prutový koš s kuželkami, dvouledvinovitý perforovaný záštitný list, na vnitřní straně pře...
A J. R. Cooper six-shot pepperbox pistol
Otočný svazek šesti hlavní, ráže 11 mm, značen birminghamskými zkušebními značkami. Spodní kohout s prstencovou spouští. Kovové části zdobeny rytým listovým ornamentem, na rámu značena "J. R: COOPER PATENT". Anglie, kolem 1850, délka 20 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2...
Rashwan kelim (fragment)
Half a Kelimum from Malatya, probably Kurdish. Southeast Anatolia, 19th century, dimensions 340 x 87 cm. Condition 3
A blue sapphire cabochon and diamond ring
Prsten ze žlutého zlata o ryzosti 750/1000, osazen modrým kabošonem safíru a šesti diamanty trojúhelníkového tvaru. Osvědčení puncovního úřadu, velikost 16, hmotnost 8,23 g. Stav 2
A Pinfire Closed Frame Double Action Revolver Syst. Lefaucheux
Cal. 9.5 mm. Octagonal barrel with six grooves, bright bore, length 140 mm. Double Action. Six-shot cylinder. Closed frame. Without marking or proofmarks. Original bluing worn. Checkered walnut grips and lanyard ring. Rare pinfire revolver in very good condition. Probably L. Haser, Bad Schwabach cir...
A Pietra Dura panel
Mozaika vytvářející obraz vázy s květinami složená z azuritu, jaspisu, azuritu, lapisu lazuli a dalších nerostů. Itálie, 17. století, rozměry 14 x 21 cm. Rámováno. Stav 2