A pair of Eger relief intarsia panels
Dva reliéfní obrazy pastýřů vytvořené z různých druhů dřeva. Čechy, Cheb, 17. století, rozměry 9,6 x 15,3 cm. Rámováno. Stav 2
A rare transitional percussion revolver by Toussaint Lhoist
Nesignovaný, bez výrobního čísla. Osmihranná hlaveň, ráže 8,5 mm, na válci belgická zkušební značka, rám zdobený rostlinným ornamentem. Střenky z ořechového dřeva. Belgie kolem 1840, délka 24 cm. T.J. Lhoist, Lutych, připomínán v letech 1851-1873 Stav 2+
Chandelier, Biedermeier
Brass plate, embossed, fire-gilded, glass. Frosted glass chandelier with six curved arms. Triple link chain suspension to the crown. Electrified. Bohemia around 1830 - 1840, height 80 cm. Damaged, in need of repair. Condition 3+
Arabian rider
Silver partially gilded, purity 925/1000. A horse rider with a flag in his right hand, a hard-to-read signature on the base (maybe Tesic?). Green enamel flag. Assembled on a green marble base. London hallmark from 1979. Height 23 cm, gross weight approx. 3000 g. Condition 2+
Pair of Venetian wall mirrors
Broušené a hutně tvarované sklo, dřevo. Zrcadla esovitého tvaru s hutně tvarovanými dekorativními prvky a broušeným dekorem, fixováno na dřevěné desce. Itálie, 1. pol. 19. století, výška 85 cm. Stav 2+
A hunting knife from Prince Kinsky´s estate
Čepel přímá, jednosečná, u hrotu broušena oboustranně, s oboustranným širokým výbrusem. Litý jílec, rukojeť z parohu. Vnější záštitná mušle se stylizovaným písmenem K pod knížecí korunou. Pochva kožená, kování železné. Po stranách horního kování závěsné háky, kožené závěsné řemeny. Na vnější straně ...
Lehmann “Tyras” walking dog
Kolorovaný plech, pružinový strojek. Obojek značený "D.R. PATENT, ENGL. PATENT/PAT: U.ST.A. 23 APR 95 MADE in GERMANY". Vyrobeno firmou Lehman v letech 1898 - 1935. Délka 17 cm. Stav 2-
A collection of prints by Hu Zhengyan 胡正言 (1584-1674)
The folio offers six motifs from the Ten Bamboo Hall Manual of Painting (Shi zhu zhai shu hua pu) in a 19th century reprint. Japan, 19th centruy. Mounted in a paper. Condition 2
Three native women, Jan Štursa
Tužka a pastel na papíře, signováno a datováno vpravo dole "Detva 1922". Štursa Jan Josef (*1880 Nově Město na Moravě – +1925 Praha). Slovensko 1922, rozměry 21 x 27 cm. Rámováno, zaskleno. Stav 2
Tumbler
Transparent glass, partially yellow lazured. Cut foot, at the bottom an engraved star. From the visible side s a medallion with a portrait of an Austrian officer. Light painting with transparent enamel. In the medallion is a monogram and date "JS.px 823". Under the upper rim is a gold leaf border. B...
A pair of flintlock pocket pistols
Hlavně mosazné, válcové, s hladkým vývrtem, ráže 11 mm. Křesadlové zámky se středovým kohoutem a posuvnou pojistkou, pouzdra zámků značeny jménem puškaře "W FERRY/ A PARIS". Zespodu na hlavni raženo "1793". Dřevěná rukojeť zdrsněna rybinou. Paříž, kolem 1800, délka 19 cm. Popis Mgr. Jan Šach, Vojens...
Eleven silver soup spoons
Sterlingové stříbro (ryzost 925/1000), šest lžic mistrovská značka "TN" (Thos. Norhcote, mistrem od 1792), Londýn 1797/1798, hmotnost 360,03 g dvě lžíce mistrovská značka "HN" (Henry Nutting, mistrem od roku 1796), Londýn 1798/1799, hmotnost 120,36 g spolu tři různé lžíce s papežskou mitrou, Londý...