A blue sapphire cabochon and diamond ring
Prsten ze žlutého zlata o ryzosti 750/1000, osazen modrým kabošonem safíru a šesti diamanty trojúhelníkového tvaru. Osvědčení puncovního úřadu, velikost 16, hmotnost 8,23 g. Stav 2
A dancing female nude, Theodor Friedl
Patinovaný bronz, mramorový podstavec. Na plintě značeno "Friedl". Theodor Friedl (1842, Vídeň – 1900, osada Kirchau). Vídeň kolem 1880, výška 33 cm. Stav 2-
A percussion pocket pistol in book form box
Hlaveň válcová, ráže 11 mm, Perkusní zámek se středovým kohoutem. Dřevěná rukojeť zdobena vlnovkou z vbíjeného stříbrného drátku. Uložena ve schránce ve tvaru knihy. Anglie, polovina 19. století, délka 15,7 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský histori...
A women´s diamond ring
Zlato, ryzost 583/1000, hlava prstenu v podobě stylizované květiny osazena briliantem 0,1 ct, třemi brilianty 0.01 ct, a třemi brilianty 0,02 ct. SSSR, 20. století, hmotnost 4,46 g, velikost 14. Stav 2
A ten-shot pin-fire revolver, Eugene Lefaucheux, Paris
Hlaveň válcová, ráže 11,5 mm, v zadní části na levé straně značena "E. LEFAUCHEUX /INVr BREVETE". Otevřený rám, desetikomorový válec. Kovové části zdobeny rytinami rostlinných ornamentů. Rukojeť střenková, střenky z ebenového dřeva zdobeny řezbou. Francie, kolem 1860, délka 29 cm. Popis: Mgr. Jan Ša...
Karabagh-Chelaberd (Eagle Kazak Rug)
Chelaberd with a red background and two medallions. Rare white-grounded star border. South Caucasus, 19th century, dimensions 210 × 132 cm. Damaged. Very interesting and rare. Condition 2-
Sword Dao, Kachin or Naga
Čepel mírně zakřivená, dvousečná, od jílce se rozšiřující ke kolmému zakončení. Po obou stranách ryté znaky. Rukojeť dřevěná, ovinutá ratanovými pásky a zpevněná mosaznými pásky s hřeby. Pod jílcem připevněn třapec z černých vlasů. Ásám, severovýchodní Indie, délka 69 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojen...
A pair of percussion french officers pistols in its case
Hlavně z damascénské oceli oktagonální, s vlasovými drážkami, ráže 15 mm. Nad komorami raženy zlacené značky "LC" (Hubert LeClerc?). Vlevo na hlavni jedna pistole označena zkušební značkou St. Etienne. Původně křesadlové zámky transformovány na perkusní. Zámkové desky a kohouty zdobeny rytými florá...
Village landscape, Joseph Heu
Olej na plátně,signováno a datováno vpravo dole "JHeu 48". Heu Joseph (1876 Marburg/Drau - 1952 Amplworth, York). Sochař a malíř, činný ve Vídni, v Čechách a v Anglii. Čechy, 1948, rozměry 86 × 64 cm. Rámováno. Stav 2
Rashwan kelim (fragment)
Half a Kelimum from Malatya, probably Kurdish. Southeast Anatolia, 19th century, dimensions 340 x 87 cm. Condition 3
A silver sugar box
Stříbro, 935/1000, švédská importní puncovní značka. Patrně Německo, 19. století, výška 12 cm, hmotnost 468,8 g. Stav 2
Floral still life, Josef Hašek
Oil on canvas, signed and dated lower right "J. Hašek 57". Hasek Josef (* 1907 Chroustovice - † 1967 Pardubice). Bohemia, 1957, dimensions 49 × 66 cm, framed. Condition 2