A pin-fire pepperbox pistol, Mariette Brevete
Výrobní číslo 917. Otočný svazek šesti hlavní, ráže 8 mm. Hladké střenky ze dřeva, mezi střenkami značena "MARIETTE B/TÉ". Lutych, Belgie, kolem 1840, délka 18 cm. Popis: Mgr. Jan Šach, Vojenský historický ústav. Stav 2
Three locks
Safe lock with two original keys. The lock mechanism with three locking bolts. Lockable keyhole. Probably German around 1800, height 27 cm. Two precision locks without keys. Early 19th century, length 18 cm and 14 cm. Condition 2
A silver sugar box
Stříbro, 935/1000, švédská importní puncovní značka. Patrně Německo, 19. století, výška 12 cm, hmotnost 468,8 g. Stav 2
A Chinese polychrome ivory group of a cricket on cabbage
Řezba ve slonovině, kolorovaná, dřevěný podstavec, časné období Čínské republiky, délka 26 cm. Export approval. Stav 2+
A Pietra Dura panel
Mozaika vytvářející obraz vázy s květinami složená z azuritu, jaspisu, azuritu, lapisu lazuli a dalších nerostů. Itálie, 17. století, rozměry 14 x 21 cm. Rámováno. Stav 2
Bronze statue of a standing officer, Charles Anfrie
Patinated bronze. Sculpture of a standing officer in Dolman with a sword, unsigned. Charles Anfrie (1833 - 1905) active in Paris. France around 1890, height 37 cm. Condition 2
Mumei sue koto katate uči katana
Mumei sue koto katate uči katana, atrib.Mino-den, 16.století).hon zukuri, iori mune , čú kissaki, ko gunome midare s hatataki,kinsudži, jó, parciálně ucuri, itame hada, Higo zógan tecu dži fuči kašira, železná marubori cuba s námětem itomaki, šakudó mekki menuki s motivem takaramono. Japonsko, 17. ...
Silver cutlery in the original box
Silver, fineness 800/1000, steel. Viennese hallmark (Rosenberg No.7867), the master brand "MG". Vienna, end of the 19th century, weight 990.3 g (gross). From the possessions of the Kokoschka family. From possessions of the Kokoschka family. Condition 2
A double-barrelled percussion rifle by Anton Kehlner
Hlavně damascénské, umístěné vedle sebe, drážkované. Seshora zlatem značená signatura "A: KEHLNER IN PRAG". U dnového šroubu bohatě zdobena rytými rostlinnými a figurálními motivy, zlaceným nápisem "PRAG" a štítkem pod knížecí korunkou. Perkusní zámek, zámkové desky a kohouty zdobeny rytým a řezaným...
A Perret & Fils Geneve men´s gold pocket watch
Tříplášťové hodinky, zlato o ryzosti 14 K, dovozová rakousko-uherská puncovní značka, bílý smaltovaný ciferník, můstkový hodinový strojek, bimetalická setrvačka, Švýcarsko kolem 1880, pouzdro na několika místech promáčknuté. Stav 2-
Garnet bracelet
Tombak. Three-row bracelet with Bohemian/Czech garnets, extended in the upper part, hinged, chain lock. Bohemia, late 19th century, oval with the dimensions 6.5 × 6.0 cm. Condition 2
Ganja (Gendje) rug
Three diamond medallions. Beautiful color palette with alternating red and white medallions on a strong blue background. On the white-ground main border is diagonal with jagged multi-colored leaves. Caucasus, 19th century. Dimensions 216 × 123 cm. Damaged, Dirty. Condition 2-