Birches, František Horký
Oil on canvas, signed lower right "Horký". Horky Frantisek (1879 Strakonice - 1936 Prague). Bohemia around 1920, dimensions 98 × 67 cm. Condition 2
A cavalry sword
Čepel přímá, dvousečná, čočkovitého průřezu, se středovým hrotem. Oboustranně zdobena rytými ornamenty a vojenskými trofejemi. Souprava železná. Rukojeť dřevěná, ovinutá splétaným železným drátkem. Cibulovitá hlavice s nýtem, prutový koš s kuželkami, vnitřní palcový prstenec. Německo, 2. polovina 17...
A wheellock rifle
Hlaveň oktagonální, drážkovaná (7 drážek), muška a hledí posuvné v rybině, nad komorou ražená zlacená značka - jednorožec ve skoku a monogram IU nebo IO. Kolečkový zámek, po celé ploše zdoben rytými loveckými scénami. Napínák nefunkční, jehlová spoušť zlomená. Celopažbená, pažba z ořechového dřeva s...
A pair of officer´s over-and-under percussion pistols by Alphonse Caron
Hlavně válcové, umístěné nad sebou, s hladkým vývrtem. Seshora značeny "Fni par CARON Arq 20 Passage de l’Opéra à Paris". Perkusní zámky zdobeny rytými listovými ornamenty. Rukojeti dřevěné, zdrsněné rybinováním. Kování železné, závěsné kroužky, nabijáky celokovové. Francie, kolem 1845, délka 36 cm....
Uniquely engraved cased Chamelot & Delvigne pinfire revolver
Osmihranná hlaveň nad komorou zdobená rytinou, ráže 8 mm, značena na pravé straně "CHAMELOT/INon & Btee/DELVIGNE". Rám zdoben shodně s hlavní, bubínek tauzovaný stříbrem. Slonovinové střenky. Francie kolem 1870, délka 16 cm .V původní kazetě o rozměrech 17,5 x 7 x 12,3 cm Stav 2...
A table lamp, Art-Deco, Pirkenhammer
Porcelán glazovaný, pestře malovaný, původní látkové stínidlo. Figurální noha v podobě Pierota a Kolombíny, dno značeno zelenou značkou Pirkenhammer/Czechoslovakia/Kunst-Abteilung. Čechy, Březová kolem 1920, výška 50 cm. Stav 1-2
Original German WWII NSKOV Enamel Sign Deutschen Kriegsopferversorgung
Původní smaltovaná cedule libereckého sdružení pro válečné oběti, nápis: "National Sozialistische kriegsopferversorgung, Kameradschaft Reichenberg". Výroba: C. Robert Dold, Offenburg. Německo kolem 1940, rozměry 46 x 68 cm. Stav 2+
A women´s diamond ring
Zlato, ryzost 56 zolotniků, briliant 0,2 ct, si. Rusko kolem 1900, hmotnost 6,07 g, velikost 18. Přiloženo osvědčení puncovního úřadu. Stav 2
A samovar tea urn with tray
Mosaz, břichaté, hranované tělo spočívá na čtvercové základně opatřené nožkami. Dva postranní úchyty. Na základně firemní ochranná známka. Víko opatřeno komínkem. Továrna na samovary, Batašev, Tula, 2. pol. 19. století, výška 57 cm. Spolu bohatě zdobený mosazný podnos. Stav 2 ...
Fish on a plate, Oskar Kokoschka
Watercolor on paper, lower left dedication of Oskar Kokoschka. Kokoschka Oskar (1886 Pöchlarn - 1980 Villeneuve). Measurements 44 x 28 cm.From possessions of the Kokoschka family. The work was published in an exhibition catalogue: Výstava k výročí sedmdesátých narozenin Národní galerie v Praze 1956....
Chandelier, Biedermeier
Brass plate, embossed, fire-gilded, glass. Frosted glass chandelier with six curved arms. Triple link chain suspension to the crown. Electrified. Bohemia around 1830 - 1840, height 80 cm. Damaged, in need of repair. Condition 3+
Pair Nagoya Shippo Tsuba-Paar
Tsuba pair, Shakudo Hirata Shippo with Aoi-mon (Tokugawa family crest), Japan, Meiji 1868 - 1912, diameter 8.8 and 7 cm. Condition 2+